Hele, řekni to!

Recenze na knihu
Hele, řekni to!

Zobrazit knihu

5.0 z 5 hvězdiček 5 hodnocení čtenářů

Hodnocení a recenze čtenářů

5.0 z 5 5 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

 • 5 z 5 hvězdiček Anonym

  U téhle knížky i když je o vážných věcech se pobaví i event.předčítající dospělý. Velmi jemně a nenásilně seznamuje děti s velmi častým problémem o kterém se někteří dospělí ani nechtějí otevřeně bavit. Maminkám i babičkám by se mohly vrátit i nehezké vzpomínky z dětství, které sami zažily podobně jako Pepina. A je velká škoda, že už dávno nebyla taková knížka k dostání. Bylo by super kdyby se mohla dostat do základních škol prvního stupně!!! Musím pochválit i předešlé díly serie “Já se z toho picnu” DOPORUČUJI!

  Kniha, Cattacan, 2020, 9788088349181

 • 5 z 5 hvězdiček Alžběta

  Tuto knížku by si měly povinně přečíst všechny děti mladšího školního věku a vlastně i ty předškolní. Bude je to bavit a jen tak něco je pak nepřekvapí.

  Kniha, Cattacan, 2020, 9788088349181

 • 5 z 5 hvězdiček Maruška

  Musím říct, že celá série je naprosto povedená. Témata, které autorka používá, jsou naučně provedené, ale s velkou dávkou humoru. Takže se u příběhů dozajista pobaví nejen děti, ale i rodiče. To, že je třetí kniha o něco vážnější již zmíněno bylo, dětem to není však podáno nijak násilně a myslím, že může být inspirací pro všechny, nebát se říct, cokoliv a komukoliv. Vždy se najde někdo, kdo má podobný či stejný problém. Sdílení pocitů je velmi důležitá část jakýchkoliv našich vztahů. Navíc ke knize existují hezky a srozumitelně udělané pracovní listy, se kterými můžou dospělí pracovat. Poslední tečkou jsou pak krásné ilustrace, které doplňují celý záměr knížky. Určitě tato kniha, respektive celá série stojí za to.

  Kniha, Cattacan, 2020, 9788088349181

 • 5 z 5 hvězdiček ZlataKovrzková

  Tato kniha mě velmi zasáhla. Je skvělá! Jak stručně vyjádřit vše v pár větách? Když se dospělý člověk setká s tímto typem člověka, trvá mu chvíli, než se s tím vyrovná. Když si děti tuhle knížku přečtou, mohou být na takovouto situaci alespoň připraveni. Samozřejmě knížka může i rodičům pomoci, protože si společně mohou při povídání o nebezpečí knížku vzít jako dobrého "prostředníka". Jsem máma a jako máma ji všem rodičům i dětem z celého srdce doporučuji. Je velmi bravurně napsaná, je tam vše a zároveň se rodiče nemusí bát ji dětem dát číst. To co knížka popisuje se opravdu dětem může stát a za mě má kniha rozhodně plný počet hvězdiček :-D.

  Kniha, Cattacan, 2020, 9788088349181

 • 5 z 5 hvězdiček Lidu

  Stejně jako předchozí díly série Já se z toho picnu se i Hele, řekni to! čte úplně samo, člověk se u toho pobaví, je zvědavý, jak to bude dál. A přitom se tentokrát knížka věnuje něčemu, co rozhodně k smíchu není. Téma je ale zpracováno velmi vyváženě – problém je představen tak, aby dětské čtenáře úplně nevyděsil, ale aby o něm děti věděly a měly se na pozoru. Aby věděly, kdy říct "Tak dost!", a že některé věci si nesmějí nechat líbit – od kohokoli. Je to důležité téma, a v našem prostředí bohužel velmi opomíjené. Je těžké o něm s dětmi (nebo i dospělými) mluvit, ale o to je zásadnější, aby se o něm mluvilo a vědělo. A Hele, řekni to! takový rozhovor může velice usnadnit, a z něčeho, co by mohlo být nudnou nebo odstrašující přednáškou se tak stane příběh, který má díky odvaze, podnikavosti a vzájemné pomoci postav knihy šťastný konec. Bonusem jsou navíc výborně zpracované pracovní listy, které jsou volně ke stažení na stránkách nakladatelství Cattacan. Díky nim je kniha dokonale připravena pro práci s dětmi například ve školách, ale i doma. Zmínit se musím i o ilustracích, které jsou stejně jako text úžasně živé, vtipné a plné života. Zkrátka – tahle kniha stojí za to!

  Kniha, Cattacan, 2020, 9788088349181