0.0 z 5 hvězdiček
VoucherE-kniha
- Ihned ke stažení
-
Kniha je ve formátech mobi PDF ePUB
140 Kč s DPH
Jsme transparentní
Autor je americký novinář, který v roce 1997 zdokumentoval ve svém bestselleru The Perfect Storm (česky vydáno jako Dokonalá bouře) zmizení rybářské lodi za stoleté bouře. Kniha se později se dočkala filmového zpracování s Georgem Clooneyem v hlavní roli. V jeho nové knize jde o nejextrémnější situaci, ve které se… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Bestseller Vánoční elektronická dárková poukázka 500 Kč
-
Zápisník z války
-
Bestseller Vánoční elektronická dárková poukázka 1000 Kč
0.0 z 5 hvězdiček
Voucher -
Novinka Čeští prezidenti a válka
-
Ztracená vítězství - Paměti německého polního maršála
-
Bestseller Little Stranger: Utíkej, holčičko
-
Bláto, pot a slzy
-
Bestseller Fantasma
-
Válka
-
Pomsta: Meghan, Harry a válka mezi Windsory
-
Příběh hraběte
-
Mor
-
Karlos Vémola - Jak to bylo doopravdy
-
Životice: obraz (po)zapomenuté tragédie
-
Bestseller Les v domě
-
Adrenalin - O čem jsem ještě nevyprávěl
-
Stalin
-
Věže, příběh 11. září
-
Zpráva pro Adolfa 1
-
Válka je mým osudem
-
Sudetenland
-
Ohyb ledovce
-
Byl jsem číslo 30529
-
Připravujeme Hra bohů: Sestup do pekel
Autor je americký novinář, který v roce 1997 zdokumentoval ve svém bestselleru The Perfect Storm (česky vydáno jako Dokonalá bouře) zmizení rybářské lodi za stoleté bouře. Kniha se později se dočkala filmového zpracování s Georgem Clooneyem v hlavní roli. V jeho nové knize jde o nejextrémnější situaci, ve které se člověk může ocitnout - o válku.
Jungerovi nešlo při jeho novinářském pátrání o Afghánistán, ani o politiku; vojáci, se kterými se setkával, nikdy nemluvili o politických tématech, která jsou v pozadí této války. „Chtěl jsem zjistit něco jiného,“ říká Junger, „chtěl jsem vědět, co to dnes znamená, být vojákem.“
Jsou to jednoduché otázky, kterými se Sebastian Junger zabývá, jednoduché otázky o lidech, kteří se dostali do extrémní situace. Co třeba dělají muži na potápějící se lodi? Drží se za ruce? Podávají si mezi sebou láhev whisky? Pláčou? Co z nich dělá odvážlivce? Co je dokáže zlomit?
V knize Válka si Junger opět pokládá tyto jednoduché otázky: čím válka fascinuje mladé muže? Jak válka změní člověka, který právě vyšel ze střední školy? Proč se někteří chovají jako čestní muži a jiní jako darebáci? Sebastian Junger se od roku 2007 do roku 2008 pohyboval řadu měsíců s vojáky americké výsadkářské jednotky v afghánském údolí Korengal, které se považuje za jednu z nejnebezpečnějších frontových oblastí v boji s Talibánem. Spolu s britským fotografem Tomem Hetheringtonem doprovázeli vojáky na hlídkách a v zákopech. Zažil zde abstraktní válku – většina vojáků nikdy nepohlédla svým nepřátelům do očí. Všechno viděli jenom z dálky.
Výsledkem této spolupráce s Timem byl velmi úspěšný film Restrepo, který získal Velkou cenu poroty na významném filmovém festivalu Sundance. Tim Hetherington zahynul 20. dubna 2011 při bojích v libyjské Misurátě, kde působil jako reportér v občanské válce.
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů
0× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení produktu
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Heated Rivalry: Když se z knižní romance stane seriálový hit
-
Vánoce na Skotské vysočině: Příběh, který vás dokonale naladí na sváteční atmosféru | RECENZE
-
Darujte pod stromeček deskovou hru! | Vánoce voní knihou
-
Triumf pro českou fantastiku: Legie je Knihou roku Lidových novin
-
AOMU: česká aromaterapie, která zpříjemní čtení i každý den
-
Těchto 5 knih potěší každého fanouška napínavých příběhů | Vánoce voní knihou
-
Máme pro vás novinku: Pojištění proti poškození a ztrátě pro nákupy bez starostí
-
Svědectví o životě v KLDR 2 - Hovory z rudého pekla | RECENZE
-
10 nejlepších deskovek, které prostě musíte vyzkoušet!
-
Pirueta - když se hokej potká s baletem: Pohádka, které nejde odolat | RECENZE
-
Darujte dětem kouzlo Vánoc: jedinečný set Albi tužky a Zimních pohádek jen u nás!
-
Láska na spadnutí: Román plný pořádného jiskření a lehkého humoru | RECENZE