6 červencových novinek, které si přibalit na dovolenou
Slunce svítí, prázdniny jsou v plném proudu a spousta z nás si dopřává...
E-kniha
První díl strhující zvířecí fantasy trilogie od oceňované autorky Stromu naděje! Nebála se zemřít jako první, jen nechtěla zůstat naživu úplně poslední – ultima. Byx je nejmladší ze smečky dairnů. Tito tvorové vypadají jako psi, ale patří k šesti vládnoucím druhům. Protože dovedou vždy rozeznat pravdu od lži, lidé se je snaží vyhubit. Když… Přejít na celý popis
První díl strhující zvířecí fantasy trilogie od oceňované autorky Stromu naděje!
Nebála se zemřít jako první, jen nechtěla zůstat naživu úplně poslední – ultima. Byx je nejmladší ze smečky dairnů. Tito tvorové vypadají jako psi, ale patří k šesti vládnoucím druhům. Protože dovedou vždy rozeznat pravdu od lži, lidé se je snaží vyhubit. Když Byx přijde o celou svoji smečku, zdá se, že je vážně poslední. Na své pouti za bezpečným útočištěm si však najde několik přátel a pochopí, že za pravdu a spravedlnost má vždy smysl bojovat!
4.8 z 5 5 hodnocení čtenářů
4× 5 hvězdiček 1× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Eva Francová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
V této první části fantasy poznáváme dairny. To jsou tvorové, kteří vypadají jako psi, ale patří k vládnoucím druhům tohoto světa. Jsou cenění hlavně pro to, že dokáží poznat, pokud někdo lže. Byx přijde o celou smečku a vypadá to, že je na celém světě poslední dairna. Díky přátelům se vydá na cestu a bude bojovat za pravdu. Postupně zde poznáváme jednotlivé postavy, tvory, druhy. Dozvíme se, jací dairnové jsou, jaké mají vlastnosti. Odhalujeme fantasy svět a poznáváme všechny jeho bytosti. Celý příběh je jedno velké dobrodružství. Putujeme za poznáním a za svobodou. Je to čtivé, poutavé, zajímavé i napínavé. Krátké kapitoly dodávají knize spád. Kromě toho poznáváme, že přátelé dokáží pomoci a někdy i nahradit rodinu. Ač fantasy a primárně kniha určená dětem, odráží se tu vážná témata a zloba dnešní doby. Ale je to skvěle převedené do kouzelného světa, který může děti i poučit nebo je upozornit na důležitá témata. Ke konci je kniha natolik napínavá, že už jsem ji nemohla odložit a potřebovala jsem vědět, jak to celé dopadne. Nechybělo ani dojetí, slzička mi ukápla. Konec je skvěle připravený na pokračování a u nás doma se na něj budu těšit nejen já, ale i obě mé děti.
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Slunce svítí, prázdniny jsou v plném proudu a spousta z nás si dopřává...
Pokud vám seriál Heated Rivalry (Spalující rivalita) nedal spát a zhlédli...
Pokud nevíte, zda sáhnout po „nové Lukáškové“, váš osobní...
Tahle kniha se ke mně původně dostala jen proto, abych ji předala někomu z...
Nestihli jste naše žhavé literární odpoledne na Masarykově nádraží, nebo...
Po dočtení poslední knihy, která byla na můj vkus až příliš...
Už jste také někdy spadli do pasti algoritmu sociálních sítí? Znáte to....
Ne vždycky má člověk chuť vyrážet na nákup do obchodního centra. Někdy...
Pokud jste unavení ze všech těch varování, že světu hrozí atomová válka...