Přidejte své hodnocení produktu
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání | Přejít ke košíku
Nacházíte se zde: Domů » E-knihy » Beletrie » Detektivky, Thrillery a Horory » Horor
5.0 z 5 1 hodnocení čtenářů
1× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
Aleš Richter registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Po úspěšných románech Hon na bubáka a Jak se stát bubákem se Richard Chizmar vrací s dalším mrazivým thrillerem. Zapomeňte na moderní příběh z dnešní přetechnizované doby – tohle je stará dobrá klasika a jako v předešlých knihách nás Chizmar bere do minulosti (tentokrát do roku 1983) do dob svého dospívání. Sledujeme trojici studentů, které spojuje tragická ztráta blízkých. V rámci školního projektu se vydávají natáčet dokument o pomníčcích u silnic, jenže s přibývajícími kilometry atmosféra houstne. Podivné symboly, znepokojivá setkání a neustálý pocit, že je někdo sleduje, mění výlet v noční můru. Už Chizmarova prvotina mě naprosto strhla. Po třetí přečtené knize mám jasno: tenhle autor mě prostě baví. Do děje opět vnáší svůj typický dokumentární styl, kde klasické vyprávění prokládá přepisy nahrávek a rozhovory s lidmi, kteří u silnic ztratili své nejbližší. Chizmar umí mistrně vyvolat strach a náležitě toho využívá – třeba při scéně s nocováním u lesa, z jehož tmy vás někdo sleduje. Jelikož se děj odehrává v Marylandu, fanoušci hororu okamžitě vycítí paralelu s kultovní Záhadou Blair Witch. Máme tu trojici studentů točících školní projekt, hluboké lesy i záhadná znamení a slaměné postavičky na těch nejdivnějších místech. Podobně jako zmíněný snímek, i kniha vás drží v neustálém napětí, které graduje až k paranoidnímu podezřívání všech postav. Nejlepší je přestat hádat, kdo za tím stojí, a prostě se nechat unášet atmosférou. Nejsem ostatně jediný, komu kniha připadá jako pocta tomuto žánru – fanoušci na sítích často mluví o mrazivém mixu Blair Witch a Rosemary má děťátko. Jakožto blízký přítel a spolupracovník Stephena Kinga si Chizmar ani tentokrát – podobně jako v sérii Hon na Bubáka – neodpustil několik easter eggů. Ostatně už úvodní věta románu nese nezaměnitelný kingovský rukopis. Je to přesně ten typ mrazivého začátku, který vás okamžitě přiková do křesla a donutí otáčet jednu stránku za druhou: „Později, když se výlet pokazil, vzpomněl jsem si na krvácejícího muže na kole a napadlo mě, jestli to nebylo znamení věcí příštích.“ Nejzásadnější easter egg přichází v samotném závěru, a protože jeho přesný význam zůstává nevyřčen, vyvolává mezi čtenáři vášnivé spekulace o možném pokračování či hlubším propojení obou literárních světů. Nezbývá než se nechat překvapit.
Pomohla vám tato recenze? Ano 0
Kniha, Fobos, 2026, 9788027760428
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
Knihy v angličtině Vše
Top série
Témata Vše
Katarina a Heath byli na ledě neporazitelní...
A mimo něj to mezi nimi jen jiskřilo. Pak přišel moment, který všechno utnul. Po letech Katarina konečně odhaluje, jak to tehdy bylo.
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
Top autoři Vše
Témata Vše
Citlivý knižní rozhovor nejen o zázracích zrození
Za dveřmi porodního sálu očima lékaře, který přivedl na svět tisíce dětí. Upřímně, lidsky a s respektem k malým i velkým příběhům.
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
TOP Interpreti
Témata Vše
Nikdy, absolutně nikdy nevěř svému srdci
Po smrti matky přijíždí Genevieve do tajemné vily Encantra, kde se rozehrává smrtící hra. Aby přežila, musí předstírat lásku k nebezpečnému Rowinovi.
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
Albi - Kouzelné čtení Vše
TOP hry
Taktika a senátní intriky
Rozšíření Agora přináší do hry 7 Divů světa: Duel zcela nové herní možnosti.
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
Doplňky pro děti a dětského pokoje Vše
Barevný svět zvířat a aut
Perfektní první stavebnice pro děti s tematickými ilustracemi přináší hodiny zábavy a učení.
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
Populární témata Vše
Dobrá záložka od Knihy Dobrovský Vše
Tipy na dárky Vše
Povzbuzení s nádechem květin
Vysoce kvalitní zelený čaj v bio kvalitě ovoněný čerstvými květy jasmínu
Každý měsíc společně přečteme tisíce knih
Každý týden nové recenze, doporučení, tipy a čtenářské triky. Od zkušených redaktorů i našich knihkupců.
Nechte se inspirovatSpojuje nás nejen láska ke knihám. Knihy Dobrovský vždy budou rodinnou firmou, která pamatuje na své kořeny.
Přečtěte si náš příběhKaždý měsíc společně přečteme tisíce knih
Po–Pá: 8:00–17:00
Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a platí pro něj Zásady ochrany soukromí a Smluvní podmínky. | © 2001–2026 DOBROVSKÝ s.r.o. Všechna práva vyhrazena.