Přidejte své hodnocení produktu
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání | Přejít ke košíku
Nacházíte se zde: Domů » E-knihy » Naučná literatura » Dítě, rodina a vztahy
3.6 z 5 12 hodnocení čtenářů
3× 5 hvězdiček 3× 4 hvězdičky 4× 3 hvězdičky 2× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
Eva Francová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Ženy různého věku, povolání i zájmů, ale jedno mají společné – žijí bez dětí. Jejich důvody jsou různé – děti mít nemohly, nechtěly, žijí se ženou nebo jim děti prostě nic neříkají. Martina Hynková Vrbová je během dvou let citlivě vyzpovídala a vznikla z toho velmi důležitá kniha. Knihy rozhovorů mám moc ráda a pokud je navíc o ženách a se ženami, o vážném tématu, které může někomu pomoci, jinému třeba otevře oči, aby se díval na někoho ve svém okolí jinak, tak je to kniha, kterou si prostě potřebuji přečíst. O bezdětnosti se ve společnosti moc nemluví, tato kniha přináší otevřený pohled na to, jaké to je být žena bez dětí, jak se cítí, proč se tak rozhodla a jaké má díky tomu vztahy se svými nejbližšími. Tím, že mají ženy různé důvody pro to, žít bez dětí, každý rozhovor vám tak přinese něco jiného. Do jedné z žen se budete třeba moci vcítit, u jiné pochopíte pro vás dříve nepochopitelné. Z rozhovorů je cítit, že autorka ví, o čem mluví, neboť sama si prošla nelehkým životním obdobím. Je znát, jak zpovídané ženy chápe a rozumí jim. Určitě musím zmínit i krásné ilustrace, které skvěle doplňují jednotlivé rozhovory. Život si s námi někdy zahrává, jednotlivé osudy jsou nesmírně zajímavé. Každý příběh je jiný a jedinečný a přinese vám nový pohled na důležité téma.
Pomohla vám tato recenze? Ano 15
Kniha, CPress, 2024, 9788026450931
Lenka Kallyova registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Kniha, osm rozhovorů a 9 příběhů bezdětnosti jak zní název anotace. Kniha je souborem rozhovorů moderátorky Martiny Hynkové Vrbové a vznikala v časovém období dvou let. Proč vznikla tato kniha a proč vznikla až teď, byly hlavní dvě otázky, které jsem si kladla dříve než jsem ji otevřela. O autorčině soukromí jsem toho mnoho nevěděla, zajímalo mě hlavně jak se s tématem popere žena, která sama děti má. Rozhovory jsou vedeny intimní formou a občas zaznívají otázky, které již vyžadují jistý bližší vztah mezi novinářem a osobou, s níž je rozhovor veden. V knize se objevuje pestrá paleta žen a jejich důvodů či příčin bezdětnosti. Jak se již nabízí, ne vždy je bezdětnost rozhodnutím ženy či páru, jsou zde i příběhy smutné, kdy tomu nechtěla sama příroda. Ač by se zdála dnešní doba již otevřená a méně soudící ostatní, všechny do jedné se setkaly ve svém bližším či širším okolí s otázkou na důvody jejich rozhodnutí. Většina lidí totiž předpokládá, že děti mít nechcete, případně když to nejde, že je vaší skoro povinností zkoušet to do vyčerpání fyzična i psychična všemi dostupnými prostředky. Ještě stále se setkáváme s nepochopením, že ženy se tak mohou svobodně rozhodnout a jsou vystaveny předsudkům okolí či nevyžádaným soudům o sobectví. Lidé si často neuvědomují jak zraňující mohou být už jen otázky na toto téma. Je naše společnost již dostatečně zralá a především empatická vůči této skupině žen, které životem procházejí bez dětského křiku a smíchu? Jak statečné a silné či naopak zlomené jsou to členky naší komunity a je opravdu nutné jim jejich rozhodnutí či úděl ještě ztěžovat ? Nejvíce mě paradoxně oslovil příběh poslední a nejstarší z nich. Některé byly na můj subjektivní vkus trochu více spojeny s ezosvětem než je mi blízké, ale všem osloveným se podařilo mě jistým způsobem zasáhnout. Knihu bych doporučila všem, aby se naše společnost dokázala stát více tolerantnější, ke všem, kteří nezapadají do škatulky toho "co je normální".
Pomohla vám tato recenze? Ano 10
Kniha, CPress, 2024, 9788026450931
Gabriela Weberová registrovaný uživatel 2 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Knihu jsem si vybrala s velkým očekáváním. Téma dobrovolné bezdětnosti je dnes čím dál aktuálnější a líbilo se mi, že autorka zvolila formu rozhovorů se ženami, které tuto životní cestu skutečně žijí. Právě autenticita a různé perspektivy pro mě byly hlavním lákadlem. Největší výtku mám k obsahu samotnému. To, co mě zajímalo nejvíc – tedy jak se ženy bez dětí skutečně cítí, jak vnímají svou volbu v každodenním životě a co jim to dává či bere – zůstalo spíše na okraji. Rozhovory se často stáčely k obecným životním příběhům, zatímco hlubší vhled do prožívání bezdětnosti mi chyběl. Bohužel, samotné zpracování mě místy zklamalo. I když chápu snahu zachovat přirozenost výpovědí, některé pasáže působí až příliš jako doslovný přepis rozhovorů. Text by podle mě snesl větší editorský zásah, který by mu dodal plynulost a čtivost.
Pomohla vám tato recenze? Ano 6
E-kniha, CPress, 2024,
Zuzka-Knižníček registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček
3,5* Knížku jsem poslouchala jako audioknihu a její zpracování je opravdu výborné. Jednotlivé příběhy namluvily známé (i méně známé) herečky, které jim dokázaly dodat emoce i přirozenost, takže se velmi dobře poslouchaly a každá zpověď měla svůj vlastní charakter. Otázky pokládala sama autorka. Právě audioknižní podoba podle mě zážitek z knihy umocňuje. Od knihy samotné jsem původně čekala trochu něco jiného, podle názvu jsem předpokládala, že se bude více soustředit na samotné téma života bez dětí a otázky, které s tím souvisejí. Místo toho jde spíše o životní příběhy a osobní zpovědi různých žen. To ale neznamená, že by kniha nebyla zajímavá, jen moje očekávání byla nastavena trochu jinak. Nejvíce mě oslovil rozhovor s Hankou a Alenou, který mi přišel nejpoutavější a zůstal ve mně asi nejdéle. Celkově jsem si poslech užila a můžu určitě doporučit.
Pomohla vám tato recenze? Ano 1
Audiokniha (mp3), Voxi, 2024,
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
Knihy v angličtině Vše
Dětská literatura Vše
Témata Vše
Nová temná romance od Tess M. Puffrové
Měl to být nový začátek. Místo toho ji čeká nebezpečně přitažlivý student, stalking a les plný tajemství, která se neměla dostat ven.
Mohlo by vás zajímat
Beletrie Vše
Kategorie Vše
Naučná literatura Vše
První detektivka od královny české fantastiky
Příběh, jaký by napsala Agatha Christie, kdyby chtěla, aby byl její hrdina Čech s krizí středního věku.
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
TOP Interpreti
Témata Vše
Nová temná romance od Tess M. Puffrové
Měl to být nový začátek. Místo toho ji čeká nebezpečně přitažlivý student, stalking a les plný tajemství, která se neměla dostat ven.
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
Albi - Kouzelné čtení Vše
TOP hry
Rychlejší než blesk!
Rozšiřte svou klasickou sadu o Speed Pack a dodejte vašemu UNO nový život.
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
Hračky pro holky Vše
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
Populární témata Vše
Dobrá záložka od Knihy Dobrovský Vše
Tipy na dárky Vše
Písmo podle vašich očí
Velikost textu i nastavení obrazu si snadno upravíte podle sebe. Kindle tak zpříjemní čtení doma, venku i večer, kdy klasická kniha potřebuje lampičku.
Každý měsíc společně přečteme tisíce knih
Každý týden nové recenze, doporučení, tipy a čtenářské triky. Od zkušených redaktorů i našich knihkupců.
Nechte se inspirovatSpojuje nás nejen láska ke knihám. Knihy Dobrovský vždy budou rodinnou firmou, která pamatuje na své kořeny.
Přečtěte si náš příběhKaždý měsíc společně přečteme tisíce knih
Po–Pá: 8:00–17:00
Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a platí pro něj Zásady ochrany soukromí a Smluvní podmínky. | © 2001–2026 DOBROVSKÝ s.r.o. Všechna práva vyhrazena.