4.2 z 5 hvězdiček
E-knihaE-kniha
- E-kniha je momentálně nedostupná
Když se Veronika poprvé seznámila se spolužákem z Japonska, neměla ani tušení, že se do něj zamiluje a za několik let s ním odletí do Tokia, kde mu porodí syna a začne žít jako skutečná Japonka. Čeká ji celá řada výzev, aby zapadla nejen do odlišného kulturního prostředí, ale hlavně do své nové rodiny: koupat se nahá v lázních s tchyní,… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Než vystydne káva
-
Japonsko
-
Geniální přítelkyně
-
A každé ráno je cesta domů delší a delší
-
Česká poutnice v Japonsku
-
Geniální přítelkyně: Příběh nového jména
-
Pláž v Chorvatsku
-
Umění života po japonsku
-
Jací jsou? - Japonci
-
Bude to bolet, doktore?
-
Svědectví o životě v KLDR
-
Dny opuštění
-
Japonsko očima ženy
-
Dubajka – příběh letušky
-
Tíživá láska
-
Kočka na cestách
-
Hotýlek na Islandu
-
Čajovna v Tokiu
-
Japonské mýty
-
Amerikána
-
Zápisník alkoholičky
-
Medvědín
-
Dominika na cestě Japonskem
-
Japonsko - Gejša a samuraj
Když se Veronika poprvé seznámila se spolužákem z Japonska, neměla ani tušení, že se do něj zamiluje a za několik let s ním odletí do Tokia, kde mu porodí syna a začne žít jako skutečná Japonka. Čeká ji celá řada výzev, aby zapadla nejen do odlišného kulturního prostředí, ale hlavně do své nové rodiny: koupat se nahá v lázních s tchyní, tradiční japonský pohřeb dědečka, kluzké knedlíčky „moči“ a práce v japonském obchodě. Zvládne být i přes všechny překážky opravdovou japonskou manželkou?
K večeři nám máma udělala specialitku. Rozmočený rýžový žoužel moči v polévce. Zase mi to připadá na hranici poživatelnosti, ale co bych neudělala pro naše budoucí vztahy. Takže do sebe tu žužlavinu statečně soukám. Když už to mám skoro za sebou, dozvím se, že na to občas starší lidé umírají. Prý to pořádně nespolknou a zadusí se. Ale maminka má i osobní historku: „Jednou jsme tu měli na výměně studenta z Ruska. Taky jsem mu uvařila tohle jídlo, ale vůbec to nechtěl a říkal, že to nejde sníst. A vidíš, ty jsi to snědla jako nic. Tak to asi nebude tak špatné, jak mi tvrdil on.“
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.4 z 5 28 hodnocení čtenářů
17× 5 hvězdiček 7× 4 hvězdičky 3× 3 hvězdičky 1× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení produktu
-
Jirka registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Úžasná kniha, u které se pobavíte a ještě se dozvíte mnoho informací o Japonsku.
Přečíst více -
Kateřina Strýčková registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Japonsko a jeho kultura mě zajímá a proto po přečtení názvu knihy v regále jsem si knihu hned koupila. A udělala jsem dobře, kniha byla čtivá, zábavná a hlavně mi ukázala nejen obecné rozdíly mezi naší a japonskou kulturou, ale také rozdíly drobnější nebo intimnější, například z naprosto běžného života a nebo chování a zázemí v rodině. Moc pěkné čtení. Akorát – co mi vadilo a jako jediné negativní utkvělo v hlavě bylo nedocenění plyšové houby místo kytice.
Přečíst více -
Petra Šrámková registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Deník vhodný k zamyšlení nad naši a japonskou kulturou. Zejména pokud žijete v kraji, kde působí řada japonských firem. Pomohlo mi to pochopit jejich mentalitu. Vůbec netuším, kde se v takové kultuře mohl vyvinout system Kaizen. No možná, že je to tou jejich sebedisciplínou, ke které jsou vychováváni již od narození.
Přečíst více -
Julie Kolodnytska registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Velmi zajímavý pohled na japonskou kulturu a společnost. Příběh se čte velmi rychle a občas se člověk nad humornými situacemi i pobaví.
Přečíst více -
Michaela registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
No velmi zajímavé čtení. K zamyšlení i k pobavení. Přečteno jedním dechem a doporučuji všem, koho zajímá žijící Češka v Japonsku. Opravdu jsem nečekala, že Japonci jsou tak disciplinovaní. Klobouk dolů. Hezké oddechové čtení.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Místo na lásku: Lilly Lucas přináší povedený start nové série | RECENZE
-
Máme pro vás dárek: audioknihu „Honba za meteorem“ zdarma
-
Julie Caplinová vydá svou prvotinu i nový Romantický útěk
-
6 nejčtivějších únorových novinek
-
České vydání Alchemised: ilustrace a barevná ořízka potvrzeny. Předobjednávky spuštěny
-
Za hranicí času: kniha, u které budete chtít „ještě jednu kapitolu“ | RECENZE
-
Nevíte, co číst? Prolistujte si náš nový knižní katalog na jaro 2026
-
Neotvírat!!! Kouše! Proč děti tuhle knihu milují?
-
Kniha Azraelova – drsná, temná a překvapivě návyková | RECENZE
-
Filmová adaptace Vyhnání Gerty Schnirch už za pár dní na HBO. Podívejte se na trailer
-
10 tipů na romantické knihy, z kterých si sestavíte balíček 10 za 500,-
-
Urbex, smrt a švédský chlad – vítejte v Rezavém lese