V září na pulty přiletí Vážka v jantaru, druhý díl série Cizinka

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Lenka Purteková Lenka Purteková

V září na pulty přiletí Vážka v jantaru, druhý díl série Cizinka - titulní obrázek

Historický román Cizinka se stal jednou z nejprodávanějších knih loňského roku. Druhý díl s názvem Vážka v jantaru představí nakladatelství Omega už 29. září.

Angličanka s magickým tajemstvím

Série Cizinka spisovatelky Diany Gabaldon má vše, po čem moderní čtenář touží. Lásku až za hrob, dechberoucí napětí, špetku nadpřirozena. Hlavní hrdinkou románu je Claire Randallová, armádní zdravotní sestra, která se roku 1945 spolu se svým manželem Frankem stěhuje na skotský venkov, aby tu začala nový, klidnější život.

KNIHORAUŠ Cizinka

Diana Gabaldon

399 s DPH

Skladem

Jednoho dne se však stane něco nečekaného. Claire při procházce objeví ruiny a po tom, co se dotkne jednoho z menhirů, se s ní zatočí svět. Vše zůstane stejné, až na jednu drobnost. Claire se právě přenesla do Skotska roku 1743. Stává se z ní cizinka, skrývající podle mnohých temné tajemství. Ve světě zmítaném bojem o trůn potkává galantního Jamese Frasera, za něhož je nucena se provdat a postupem času se do něj také hluboce zamiluje.

Vážka v jantaru bojuje proti nebezpečnému spiknutí

První díl zaznamenal v loňském roce obrovský úspěch a stal se jednou z nejprodávanějších knih roku 2015. Nakladatelství Omega se rozhodlo na tento úspěch navázat a vydat také druhý díl ságy s názvem Vážka v jantaru. O co půjde tentokrát?

Claire a Jamie uprchnou před křivým obviněním do Francie, kde jim Jamieho příbuzný zajistí luxusní bydlení i nový život. A to rovnou mezi místní smetánkou. Ve Francii v té době také pobývá skotský následník, který se pokouší získat prostředky k boji o trůn. Jamie a Claire se tedy dostanou opět do víru historických událostí a jejich vztah projde nejednou zkouškou. Podaří se páru zabránit jakobitskému spiknutí? Odolá jejich vztah nebezpečným intrikám i strašákům minulosti?

Diana Gabaldon – autorka mezi historií a fikcí

Cizinka je prvotinou americké spisovatelky a vědkyně Diany Gabaldon, která začala knihu psát, aby si vyzkoušela „jak se to vlastně dělá“. Ačkoliv původně neměla v úmyslu román vydávat, propadla spisovatelskému řemeslu natolik, že po třetím díle Cizinky opustila své místo na Arizonské státní univerzitě a rozhodla se psaní věnovat na plný úvazek.

Dnes má série již osm dílů. V českém jazyce jich však zatím vyšlo pět. Mimoto se Diana Gabaldon věnuje také psaní krátkých povídek a je autorkou spin-off příběhů k sérii Cizinka. V nich je hlavním hrdinou jedna z vedlejších postav, lord John Grey.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet