Svěží jarní číslo magazínu Dobro.druh je tu

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Knihy Dobrovský Knihy Dobrovský

Svěží jarní číslo magazínu Dobro.druh je tu - titulní obrázek

Slyšeli jsme, že toužíte po rozhovorech s autory a dalším novém obsahu. Máme dobrou zprávu! Najdete ho v novém čísle magazínu Dobro.druh!

Jaro je v plném proudu a stejně tak, jako přineslo krásné slunečné dny, přineslo i mnoho nových nápadů do redakce časopisu Dobro.druh. Tentokrát jsme si nemuseli dlouho lámat hlavu s tím, o čem budeme psát. Posíleni příchodem jara jsme se pustili do práce a s výsledkem jsme maximálně spokojeni. Věříme, že se vám druhé letošní číslo bude líbit stejně jako nám!

A čím, že je vlastně tak jedinečné? Pokusili jsme se do něj s redaktory a grafiky vdechnout svěží jarní atmosféru – i když titulní strana se za „hřejivou“ rozhodně označit nemůže, bohatě jsme to vykompenzovali v celém obsahu časopisu.

Malé téma doporučí literaturu všem romantickým duším, velké téma se pak nese v duchu cestování literárními světy – tady jsme experimentovali hodně, jak s textem, tak s grafickým zpracováním a výsledkem je naše fiktivní cestovní kancelář, díky které budete mít možnost podniknout nejedno dobrodružství.

Nechybí ani nespočet rozhovorů. Obzvlášť velkou radost máme z rozhovoru s miliardářem Richardem Bransonem. Když už jsme se vzdávali nadějí, že si na nás udělá čas, usmálo se na nás ohromné štěstí a měli jsme tu čest položit mu pár otázek. Na mušku jsme si také vzali nejmladšího vítěze norské ceny knihkupců za rok 2010 Jana-Erika Fjella, který nám s pořádnou dávkou humoru povyprávěl o své spisovatelské cestě. Nezapomněli jsme samozřejmě ani na ženy – rozhovor nám poskytla slovenská spisovatelka Hana Repová, jejíž romány vyvolaly ohromnou vlnu ohlasů, ale třeba i Martha Wells, autorka s mimořádným talentem pro psaní mnoha žánrů, u nás známá především sci-fi příběhem Výpadek systémů.

Rozhodli jsme se vám také odhalit něco ze zákulisí. Tentokrát to však není zákulisí prodejen, ale pohled přímo „pod ruce“ našim skvělým grafikům. Jistě jste si na našich sociálních sítích všimli takzvaných knižních trailerů čili krátkých upoutávek na knihy. Natočit však takový trailer není vůbec nic snadného, mnohdy je to dokonce i nebezpečné! Na speciální dvoustraně se dočtete nejen jak se videa tvoří, ale i jaké vtipné situace občas vznikají při samotném natáčení.

Samozřejmě jsme nezapomněli ani na pravidelné rubriky, Dobro.druh vám opět představí knižní novinky, upozorní vás na chystané akce či budete mít opět možnost zasoutěžit si o knihy.

Přejeme vám skvělé počtení! 

 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet