Podporujeme festival Jeden svět!

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Knihy Dobrovský Knihy Dobrovský

Podporujeme festival Jeden svět! - titulní obrázek

Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět letos slaví 20 let a my budeme u toho. Jsme nadšeni, že můžeme sponzorovat právě tento ročník, který...

...vybízí k aktualizaci systému. A nejde zde pouze o systémy technického typu, ale především o systémy v naší hlavě. Snahou letošního festivalu je vyzvat lidi, aby se naučili rozklíčovat a zhodnotit informace, které nám média nabízejí. Fake news totiž pomalu, ale jistě ovládají 21. století...

Festival s touto pečlivě vybranou tematikou se bude konat od 5. do 14. března v Praze a poté v dalších 36 městech po celé České republice. Těšit se můžeme na více než 110 filmů, jež budou rozděleny do 12 kategorií.

Nováčkem, který však v souvislosti s tématem nejspíše nepřekvapí, je kategorie Americana – ta se soustředí na Spojené státy, a především na jejich nového prezidenta a jeho roli ve světové politice. Na migraci a nacionalismus se zaměří kategorie Eurodrom. Za horizontem nám přiblíží komunity, které jsou nám geograficky vzdáleny, přesto k nám mohou mít blíže, než naši sousedé. Umění mění ukazuje vyjádření názoru i jinak než slovem či písmem. Ať žije život nám představí příběhy těch, kteří se rozhodli nebýt ovcemi a fungovat v tomto světě jinak, než je považováno za běžné. Zemětaje se zabývá problematikou ekologie, Tradičními kategoriemi, které už diváci a divačky znají z minulých let, jsou Máte právo vědětCesty ke svobodě, Panorama, Jeden svět interaktivně a Jeden svět dětem. Loňská novinka Česká soutěž představí nejlepší dokumenty z České republiky.

Mluvící kino pak představí 6 filmů, které budou komentovat osobnosti z oboru a také samotní novináři, na nichž je celé téma 20. ročníku postaveno. 

S každou zakoupenou vstupenkou na tento filmový festival získáte slevu 15 % do našich knihkupectvích - ta bude platit až do konce března. V prostorech centra Langans, kde bude bohatý doprovodný program, rozhovory a přednášky, najdete také naši knihovničku s tituly, které odrážejí téma festivalu. 

Těšíme se na vás už 5. března na slavnostním zahájení ve Velkém sálu v Lucerně. Věříme, že tento ročník bude obrovským přínosem v dnešním světě plném dezinformací. 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet