Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Knihy Dobrovský Knihy Dobrovský

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové - titulní obrázek

Kniha Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové je vynikající anglická detektivka s tradiční „christiovskou“ atmosférou a nečekaným zvratem.

Debut anglického novináře Stuarta Turtona Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové, který splňuje všechny náležitosti tradiční detektivky, ale zároveň je pozoruhodně novátorský, doslova přetéká lákadly: co může být se začínajícím sychravým podzimem lákavějšího než napínavý detektivní příběh odehrávající se starobylém panství uprostřed hlubokých lesů, po nichž se zjevně prohání nebezpečný vrah?

 • Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové

  pevná vazba

  Kriminální román britského novináře Stuarta Turtona se dá popsat, jako když Agatha Christie potká Davida Mitchella a Claire North.  Muž se probudí v lese a pamatuje si pouze jediné jméno: Anna. Byl…

  339 Kč

  399 Kč

  Nedostupné

  Četl(a) jsem

 

Jako první čtenáře nepochybně upoutá nezaměnitelná anglická atmosféra. Rodina Hardcastlů pořádá u příležitosti návratu své nejstarší dcery Evelyn z Paříže velkolepý ples, a na chátrající sídlo Blackheath se tudíž sjede různorodá šlechtická smetánka: dům, který zažil lepší časy, se hemží vychytralými bankéři, zákeřnými právníky, zahálčivými džentlmany, lékaři, umělci, přáteli a příbuznými rodiny, ale také početným služebnictvem s vlastními tajemstvími. Jejich prostřednictvím kromě panství samotného objevujeme i přilehlé pozemky – strážní domek, stáje, hřbitov, loděnice a zlověstné jezero, na jehož březích se před lety odehrála temná tragédie dodnes tížící celou rodinu.

Příběh začíná mužem ztraceným uprostřed lesa, který netuší, kdo je ani odkud přišel. Pamatuje si jediné jméno: Anna. Vzápětí se stane svědkem vraždy mladé ženy a následně pomocí kompasu, který mu věnuje domnělý vrah, dorazí zpátky na panství, na jehož existenci si nevzpomíná. Zde se setkává se záhadným mužem v kostýmu morového doktora; ten mu prozradí, že se ocitl v jakési časové smyčce – současný den bude prožívat pořád dokola, pokaždé v těle jiného z hostů, dokud nevyřeší vraždu, k níž má na panství zjevně dojít. Hrdina se posléze dozvídá, že obětí nemá být nikdo jiný než samotná Evelyn Hardcastlová.

V průběhu nedobrovolného vyšetřování, během nějž vystřídá mimo jiné těla morbidně obézního bankéře, sadistického šlechtice, popáleného majordoma nebo podivínského, geniálního malíře závislého na opiu, hrdina postupně odhaluje vodítka vedoucí ke skutečnému vrahovi i nekalá tajemství obestírající celou Hardcastlovu rodinu. Příběh se s každým novým hostitelem větví a komplikuje a protagonista se čím dál častěji obrací ke své vlastní minulosti i tajemné Anně, jejíž jméno mu z nějakého důvodu uvízlo v paměti. Nad vším se nicméně vznáší jediná otázka, která je klíčem ke všemu: Kdo a proč zabil Evelyn Hardcastlovou?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet