Skryté zlo někdy číhá blíž, než si myslíme

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Michaela Rubášová

Skryté zlo někdy číhá blíž, než si myslíme - titulní obrázek

Osamělá běžkyně, někde v divočině na horské stezce v Severní Karolíně. Jen ona, les a ještě někdo jiný...

Jsou knihy, u kterých si nejste jistí, co očekávat, pak jsou tu sázky na jistou. A k jedné z nich patří knihy Sandry Brown! Ta je takovým stálým a pevným pilířem světové literatury. Získala na svou stranu mnoho čtenářů, kteří jsou jí věrní a kteří baží po jejích dalších příbězích. Já jsem se zařadila mezi ně. Autorka vkládá do svých příběhů tak akorát, aby se z nich nestalo klišé a ani fraška. Myslím, že je to znamenité a chvályhodné. Nehledě na to, že chrlí jednu pecku za druhou. Palec nahoru! 

Příběh je podávaný, jako již tradičně, z několika úhlů pohledu. Je jen na vás, čemu a komu uvěříte. Autorka si s vámi pohraje, chvilkami vás rozněžní a pak zasadí krutou a tvrdou ránu. Představuji vám Dr. Emory Charbonneaovou. Dětskou lékařku, milující ženu a dobrotivého lidumila. Lidé ji mají rádi za její srdečnost a laskavost. Emory je ovšem také dědičkou velkého jmění po rodičích, kteří zemřeli při letecké nehodě. Jenže pro ni to není důležité. Nikdy nedávala najevo, že je bohatá. Naopak, vše si vydobyla vlastní pílí a odhodlaností. Peníze věnuje spíše charitě a jiným potřebnějším věcem.

 

 • Skryté zlo

  pevná vazba

  Emory Charbonneauová, dětská lékařka a maratonská běžkyně, zmizí na horské stezce v Severní Karolíně. Vydala se tam na trénink, ale také si chtěla uspořádat myšlenky a uvážit, zda má smysl udržovat…

  299 Kč

  Nedostupné

  Četl(a) jsem

 

Emoryinou velkou láskou je běh na dlouhé trati. Právě teď trénuje na charitativní maraton, který pořádá. A málem bych zapomněla, má také milujícího manžela. Emory se chystá odjet do hor trénovat běh se zátěží ve vyšší nadmořské výšce. Jejímu manželovi Jeffovi se to ale moc nezamlouvá. Ošklivě se pohádají, ale před odjezdem se alespoň na oko tváří, že je vše v pořádku. Emory usuzuje, že musí odjet, alespoň proto, aby si oba odpočinuli. Jejich manželství totiž v posledních pár týdnech narušilo pár aspektů.

Emory se ocitá pod hřebenem hor a vyráží. Neví přesně, jak dlouho běží. Je unavená, ale musí vydržet. Jenže pak, z nenadání, rána a nic... Probouzí se ve srubu uprostřed ničeho, u jejího lůžka stojí obří mužská postava a ona začne panikařit. S mohutným, tichým, uzavřeným a záhadným mužem stráví Emory ve srubu 4 dny. Dny, při kterých prožívá neskutečné množství pocitů a emocí. Kdo je ten muž, proč se ho bojí a zároveň k němu cítí něco, co sama nedokáže popsat? Muž se evidentně skrývá a něco tají.

Až přijde čas, tak Emory odveze... Ale kdy? Proč ji neodveze hned? Emory se v hlavě rojí mnoho otázek  co je to za muže, jak se jmenuje, co se jí stalo a proč ji nechce odvézt a drží j tu. Za ty čtyři dny, co si prošla zotavováním, si po těžkém zranění hlavy a otřesu mozku uvědomí spoustu věcí . Mezitím ce se po ní pátrá, její manžel Jeff je obviněn z jejího zmizení. Možná ani není divu, vzhledem k tomu, že se k celému zmizení staví tak nějak po svém. Přijde se možná i na důvod, proč by se Emory rád zbavil. Nic není takové, jaké se na první pohled zdá. 

 

Vytrvej, Emory. Pokládej jednu nohu před druhou. Zkracuj vzdálenost krok za krokem.

 

Skvělý příběh, kterému nechybí absolutně nic. Potyčky, násilí, zrada, lež, FBI, pokus o vraždu, vražda a láska. Je toho moc, nemyslíte? Ale i tak toho bylo přesně akorát. Skvělé čtení, které nelze nedoporučit a u fanynek S. B. je přečtení nutností! Myslím, že můj dojem je patrný, už jsem vychválila Sandru Brown do nebes hned na začátku. Takže se budu akorát opakovat. Kniha nenudí, je poutavá a hlavně velmi dobře psaná.

Není možné se někde v příběhu ztratit, popřípadě narazit na něco, co by vás vytrhlo ze čtení. Sandra Brown má dar svého čtenáře polapit a nepustit. Do romantických pasáží se pouští s vervou, ale také nijak nepřehání. Přidává na tlaku pouze tak, aby to dostatečně čtenářku podusilo a vzrušilo. Poté se opět vracíme ke chvilkám napětí a samozřejmě dalším zádrhelům, které pracují v neprospěch lásky. Vše je vyvážené a opravdu funguje.

Skryté zlo si svůj název zaslouží, protože opravdu číhá skryté a projeví se nečekaně a dost krutě, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Knihu s klidným svědomím doporučuji všem, hlavně ženám, ale tentokrát si myslím, že nezklame ani muže. Sandra totiž vytvořila mužskou postavu vyhovující všem. Po drsné stránce bude lichotit oběma pohlavím. Nemám co více dodat, prostě skvělé jako vždy!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy