RECENZE: Klíč k sebeuzdravení

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

RECENZE: Klíč k sebeuzdravení - titulní obrázek

Klíč k sebeuzdravení je knihou pro všechny, kteří se zajímají o své tělo a jeho zdraví. Co na ni říkal náš redaktor Zdeněk? Čtěte dál...

Jak jste již z názvu určitě pochopili, nejedná se o klasickou beletrii. Tentokrát trochu potrápíme mozkové závity. Kniha Klíč k sebeuzdravení patří spíše mezi odborné publikace, ale je napsaná takovým stylem, aby byla čitelná i pro běžnou populaci.

  • Klíč k sebeuzdravení

    Potenciál k sebeuzdravování má každý z nás, ale spousta lidí tuto schopnost opomíjí. Tobias Esch, lékař a vědec zabývající se neurovědami a výzkumem zdraví, to chce změnit a vysvětluje, jak…

    357 s DPH

    Skladem

    Četl(a) jsem

 

 

Autorem knihy je německý lékař Tobias Esch (nar. 20. července 1970, Brémy, Německo). Tobias se ve své lékařské profesi zaměřuje především na podporu zdraví a jeho prevenci ve vztahu k neurobiologickým procesům v lidském těle. Jeho vědním oborem je celostní medicína a zajímá se o vliv stresu v běžném životě. Svoje poznatky z oboru přenesl právě do této publikace.

Autor ve své knize neslibuje žádný zaručený recept, jak se zbavit té či oné nemoci, ani nehledá lék na věčné mládí a zdraví. Radí nám, co můžeme udělat my sami pro dosažení spokojenějšího života. Jedním ze základních pojmů knihy je stres. Jak se podrobněji v knize dozvíte, stres nemá pouze škodící charakter, ale pomáhá nám i v osobním rozvoji. Hlavní myšlenkou autora je hledání rozumného kompromisu mezi západní a východní medicínou.

Tobias není žádným odpůrcem prášků a chemie, pouze brojí proti jejich nadměrnému a mnohdy zbytečnému užívání. Kniha, kromě vědeckého popisu a rozboru neurobiologických procesů v těle v různých životních situacích, nabízí i několik zásadních rad, jak zapracovat sám na sobě a vyhnout se tak některým (mj. hlavně „civilizačním“) chorobám.

Najdeme zde například návod na základní meditační techniky, které nezaberou příliš mnoho času a které si může každý čtenář zařadit do svého denního itineráře. Několik zajímavých rad na zlepšení kvality spánku a spánkové hygieny. Přečtete si, která kuchyně se nabízí jako vzor pro správné stravování. A v neposlední řadě budete zkušenější ve zvládání stresových situací.

Jak jsem již psal na začátku, Klíč k sebeuzdravení psal lékař a vědec, takže se nějakým těm odbornějším termínům rozhodně nevyhnete. Nejedná se tedy o odpočinkovou četbu po těžkém dnu v práci, ale vyžaduje trochu více soustředění a pozornosti. Pokud vás však zajímá, jak by mohl být Váš život kvalitnější, za tu trochu úsilí navíc to rozhodně stojí. Knihu bych doporučil především všem, kteří se jako já zajímají o svoje tělo a svoje zdraví. Nemluvě o těch, kteří se opakovaně potýkají s nějakými zdravotními trablemi a jsou odhodlaní s tímto stavem něco udělat. Jestli cítíte, že vaše návyky nepatří k těm nejlepším a chtěli byste to změnit, pak Klíč k sebeuzdravení mohu jen doporučit

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet