Náš Svět knihy 2019

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Sabina Bubníková Sabina Bubníková

Náš Svět knihy 2019 - titulní obrázek

Zajímá vás veletrh Svět knihy očima knihkupců? Jak to vypadá z „druhé strany“? Pak čtěte dál.

Svět knihy je každoročním svátkem pro všechny knihomoly – obrovská, velkolepá akce, která se koná na Pražském výstavišti. Účastní se jí nejen ti nejvíce známí nakladatelé, ale možnost představit svou produkci mají i ti, kteří ročně vydají jen pár titulů – a to je skvělé. Není zde nouze ani o báječné občerstvení či bohatý program, dokonce zde můžete potkat svého oblíbené spisovatele – zkrátka kulturní akce jak má být.

Dobrovský stánek

Že bychom si tuto knižní slavnost nechali ujít? Ani náhodou! Povolali jsme do akce naši zkušenou organizátorku křtů a autogramiád Štěpánku řečenou Kanapkovou královnu (pokud jste na některé z našich akcí na Václavském náměstí ochutnali něco božského, je to téměř určitě právě její zásluha) a dali se do díla!

Ačkoliv veletrh oficiálně začal ve čtvrtek 9. května, na značkách jsme byli již od úterý. Náš stánek sice nepatřil mezi ty největší, avšak ani tato skutečnost nám nezabránila v tom, aby zaujal na první pohled. Hádali byste, že stavba samotného stánku nám zabrala téměř celý jeden den? Nechtěli jsme nechat nic náhodě ani na poslední chvíli, proto byl již ve středu ráno sestavený a přichystaný na rovnání knížek. A tak jsme vybalovali, počítali, rovnali, posouvali, znovu rovnali, skládali, upravovali, opět rovnali a ladili. Výsledkem byl stánek, do kterého se vešlo přes 2,5 tisíce knih!

Naši základnu si chválili jak knihkupci a další, kteří se na Světě knihy podíleli (zvláštní dík míří našim kolegům do knihkupectví v OC Arkády), tak i návštěvníci. Byla totiž větší než předchozí ročníky a přizpůsobili jsme tomu i šíři nabídky. S 30% slevou tak mohli čtenáři nakupovat ty nejlepší knihy z naší produkce: celou sérii Cizinky, nejnovější sci-fi, fantasy, detektivky, dárkové publikace i knihy pro děti. Nejoblíbenější byl Ledový dech ze zmíněné série Cizinka, Outsider od Kinga, poezie od Rupi Kaur nebo pohádková fantasy Medvěd a Slavík. Ti, kteří na stánku nenašli to své, nemuseli zoufat – rozdávali jsme totiž nejen náš magazín Dobro.druh a Knižní katalog, ale i vouchery na nákup v našich kamenných knihkupectvích. Troufáme si tedy tvrdit, že jsme nezklamali ani jednoho čtenáře :)

Tento knižní festival byl pro nás všechny skvělou příležitostí poznat čtenáře, setkat se s fanoušky a sledujícími, vyměnit si knižní doporučení, prodebatovat spolupráce s partnery, načerpat inspiraci od talentovaných autorů a zkrátka cítit tu vášeň pro knihy ze všech stran.

Nějaká čísla na závěr? Branami průmyslového paláce prošlo od čtvrtka do neděle více než 50 tisíc lidí, to znamená 50 tisíc knihomolů, kulturních nadšenců a kreativních duší. Rozdali jsme na 5 tisíc magazínů Dobro.druh, 15 tisíc slevových voucherů, 2 tisíce knižních katalogu. Na našem stánku jsme prodali více než 1 400 knih za 4 dny = přes 500 tisíc stránek! A co Štěpánka? Ta na Světě knihy strávila celých 46 hodin!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet