Knižní zápisky #1

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Knihy Dobrovský

Knižní zápisky #1 - titulní obrázek

Dnešní článek na Dobrém blogu bude něčím jiný. Píše ho totiž šest slečen zapisovatelek, jejichž identitu vám jen tak hned neodhalíme...

Každá z nás je trochu jiná, na některé knihy máme stejný názor, u jiných titulů se zase svými pocity a emocemi rozcházíme. Důležité ale je, že jsme s to své protichůdné názory akceptovat. Společně jsme se rozhodly zapojit do jednoho současného punkového trendu, který se – jak jinak – týká knih. Říkáte si, oč jde? Čtěte tedy dál...

 

  • Medvěd a Slavík

    Atmosférický a okouzlující román, v němž není nouze o dobrodružství, připomene mnohým čtenářům ta nejlepší díla Neila Gaimana. Ve vesnici na okraji divočiny severního Ruska, kde po většinu měsíců v…

    312 s DPH

    Skladem

    Četl(a) jsem

Jak jistě víte, naší českou knižní komunitou v současnosti otřásá trend psaní do knih a v těsném závěsu ho doplňuje na to navazující knižní štafeta. Některým čtenářům sice pořád vstávají vlasy hrůzou z pomyšlení, že někdo takhle hanobí knihy. Většině z nás to ale nakonec nedá, a tak se z většiny knihomolů v posledních dnech stávají „ničitelé” a „sportovci” v jednom.

A jak to tedy v praxi vypadá? Prodejci papírenských potřeb momentálně asi jásají, jelikož se v následujících měsících budou ve velkém objednávat zvýrazňovače, gelové propisky, mikrofixy a lepíky všech velikostí a barev. Bude se totiž hodně zvýrazňovat v tištěném textu a na okraje stránek se budou zapisovat čtenářovy horečné myšlenky, vášnivé názory a šílené teorie. Lepíky zase poslouží k rychlé orientaci v knize jako celku a když nebude zbytí, bude se psát i na ně.

I my jsme se rozhodly zúčastnit se. Jen jsme si ale připravily něco navíc. A bude se to týkat i vás! Nechceme toho prozrazovat zbytečně moc dopředu. Takže na začátek řekneme jen tohle… Začínáme v květnu knihou Medvěd a Slavík z pera Katherine Arden, která vyšla pod nově vzniklým nakladatelstvím King Cool.

Všechno můžete bedlivě sledovat na instagramovém účtu Knižní zápisky. Postupně se na něm vystřídáme a budeme sdílet naše čtecí postupy. A vězte – jen u lepíků a popisovačů všeho druhu nezůstane. Chceme naši skupinovou štafetu sdílet i s vámi, seč to bude možné, a doufáme, že se přidáte.

Jak se zapojit, ptáte se?

Určitě hoďte follow na náš instagramový účet (@kniznizapisky), pokud knihu máte, můžete v průběhu trvání navázat společné čtení s jakoukoliv z nás nebo ho horlivě probírat už s těmi, kteří knihu přečtou a třeba na ni mají stejný názor, nebo naopak zcela odlišný. Pokud knihu nemáte, ale její pořízení zvažujete, vězte, že bude pár příležitostí, jak ji získat.

A pokud vás titul Medvěd a Slavík zrovna dvakrát nezaujal, věříme, že vaše sympatie získáme třeba při volbě titulu do druhého kola. Možností, jak se zapojit, bude hodně a budou různé. Možná, že další titul vyberete vy. Třeba se i osobně setkáme a knihu prodiskutujeme. Některé knihy díky nám zakoupíte s velkou slevou a někteří si díky nám přečtou exkluzivní reading copy knihy, která se teprve chystá!

Při budoucích štafetách možná přibereme i někoho z vás. A proč vám o tom píšeme na Dobrém blogu? Protože projekt Knižní zápisky vznikl ve spolupráci s Knihy Dobrovský. Jsme moc rády, že se nás někdo rozhodl podpořit a rovnou takto ve velkém. Věřte, vůbec jsme to nečekaly a moc si toho vážíme. Tak co, jdete do toho s námi i vy?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

34 prodejen s odběrem Zdarma