Disney Expo 2022 – Uzavřená akce pro vybrané novináře opět nabídla velkou nálož novinek pro nadcházející roky!

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Anastasja Vištalová Anastasja Vištalová

Disney Expo 2022 – Uzavřená akce pro vybrané novináře opět nabídla velkou nálož novinek pro nadcházející roky! - titulní obrázek

9. září 2022 neproběhl jen takzvaný „Disney+ day“, kdy nás na streamovací službě čekala velká záplava novinek od live action „Pinocchia“ až po „Autíčka na cestách“ či uvedení „Thora – lásky jako hrom“ na tuto platformu, ale dočkat jsme se mohli i začátku novinářské akce „Disney Expo 2022“. Právě uzavřená akce pouze pro zvané příslušníky vybraných medií vzbudila již tradičně velkou pozornost napříč celou fanouškovskou základnou. Samozřejmě Myšák Mickey nezklamal ani tento rok a naservíroval nám celou řadu fantasticky vypadajících, slibně znějících titulů, a to napříč celou škálou značek, které zaštiťuje.

V průběhu prodlouženého víkendu však nepřišla řeč jen na produkci, která zamíří na filmová plátna. Ke slovu se dostaly i seriály či filmy, jenž bude možné exkluzivně zhlédnout právě na Disney streamovací platformě.

Tato masivní akce se letos nesla v oslavném duchu. Disney si totiž připomíná sto leté výročí působení v zábavním průmyslu. A tak zatímco podzim představuje spíše kinematografickou okurkovou sezónu, svět kouzel a magie odkrývá svou oponu a ukazuje, že v průběhu příštích let se máme rozhodně na co těšit!

Nejen Pixar chrlí jednu pecku za druhou!

Myšákovo impérium v posledních několika letech aktivně vdechuje nový život svým starým klasikám. Za poslední roky jsme byli obšťastnění „Zlobou – královnou černé magie“, „Popelkou“, „Kráskou a zvířetem“, „Lvím králem“, „Dumbem“, „Alenkou v Říši divů“, „Aladinem“ „Knihou džunglí“, „Cruellou“, „Mulan“, „Lady a Trampem“ a v neposlední řadě novinkou tohoto podzimu, shora zmiňovaným „Pinocchiem“.

Tato sbírka Disney klenotů se v příštím roce rozroste hned o dva brilianty. V létě na internetovou platformu přiletí „Peter pan & Wendy“. Wendy zde nebude pouze důležitou vedlejší postavou, ale plnohodnotnou protagonistkou v nádherně vykresleném světě plném nástrah. Režie se chopil David Lowery, který mimo jiné stál u zrodu pohádky „Můj kamarád drak“, která pestrostí barev přímo zářila.

Sekundární oznámení naproti tomu budí jisté kontroverze. „Malá mořská víla“ i po uvedení prvního teaseru vyvolala mnohem více otázek, než kolik jich na první dobrou dokázala zodpovědět. Mnozí jsou krytičtí zejména ke scenériím podmořského života, jenž by si zasloužily býti více propracovány. Uvidíme, přeci jen je na světě prvotní náhled, takže netřeba házet flintu do žita. Doufejme, že v květnu 2023 budeme odcházet z kina příjemně překvapení.

Teaser k Malé mořské víle

Zcela okrajově pro dokreslení zmíním, že ani v roce 2024 nebudeme ochuzeni o parádní předělávky. Dočkat bychom se měli prequelu ke Lvímu králi  či oblíbené Sněhurky, kde se role zlé královny macechy chopí Gal Gadot, kterou můžeme znát coby „Wonder woman“.

Těšit se můžeme i na pokračování „Kouzelné romance“ s názvem „Prokletá romance“, které dorazí již tento podzim k nám do obývacích pokojů, a to právě prostřednictvím placené služby. Trailer je již plně k dispozici a slibuje perfektní zábavu!

Trailer k Prokleté romanci

Pixar rovněž nezahálel a v listopadu tohoto roku se dočkáme mini série z prostředí města Zootropolis. Kromě toho bude v příštím roce uvedena zbrusu nově vyhlížející výpravná pohádka o přitažlivosti zakázané lásky s trefným názvem „Elementum“. O rok později se můžeme mimo jiné těšit na pokračování „V hlavě“, které si vezme na paškál etapu puberty.

V samotném závěru tohoto bloku pak přišla řeč na tajuplný projekt jménem „Wish“, který má oslavit již avizované sto leté výročí značky. Z prvotních informací je zřejmé, že půjde o jakýsi origin značky, pomyslný velký třesk, který zapříčiní vznik multidimenzionálního vesmíru kouzel, který je nám tak důvěrně známý. Celý Disney multivesmír se tu má spojit do jednoho celistvého výpravného příběhu. Podle všeho půjde i žánrově o mix animované tvorby a ostatních žánrů, přičemž prim si tu střihne Asha, která se seznámí s hvězdou, která na nebi splnila sny již několika stěžejním Disney hrdinům, a dočkáme se i exkurzu do světa snů.

A v samotném závěru ještě pár slov k Marvelu!

Závěrem si nemohu odpustit pár poznámek k mému oblíbenému universu MCU, i když tam zůstali tvůrci spíše skoupí na slovo. Bohužel jsme se nedozvěděli téměř nic nového. Pouze bylo potvrzeno a trochu rozvedeno to, co už víme. Avengers zanikli, jejich místo na výsluní zaujmou noví hrdinové, kteří budou fanouškům postupně představováni.

Zřejmě největším trhákem bylo představení prvotního traileru k „The Secret Invasion“, jenž má v sobě kombinovat prvky sci-fi a thrilleru. Ještě tento rok se taktéž dočkáme hororově laděné jednohubky „Warefolf By Night“ ve stylu klasických černobílých hororů, které jako by vypadly z televize ve třicátých, resp. čtyřicátých letech. Berme to jako solidní experiment a snahu vymanit se z klasických mantinelů.

Trailer k Secret Invasion


Potvrzen byl i čtvrtý „Kapitán Amerika“, který naváže na své seriálové patálie z „Falcon and the Winter Soilder“ a bude se muset zuby nehty popasovat s novým světovým řádem. Za zmínku stojí nová skvadra tak trochu pochybných hrdinů jménem „Thunderbolts“, které coby pomstu Nicku Furimu zformulovala Valentina Allegra de Fontaine. Slova chvály se ozývala i ve prospěch „The Marvels“, které bychom měli přivítat v našich kinech v průběhu léta 2023.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet