Julia Quinn

Julia Quinn*Washington, USA, 1970

Americká spisovatelka Julia Quinn, vlastním jménem Julie Cotler Pottinger, si svůj pseudonym prý vybrala proto, že chtěla, aby se její knihy v obchodech vyskytovaly těsně vedle její milované autorky Amandy Quick. A to se jí beze zbytku splnilo. Přestože napsala již desítky romantických knih, největšího úspěchu dosáhla svou sérií Bridgertonovi, podle jejíž prvního dílu Vévoda a já byl natočen úspěšný televizní seriál Bridgertonovi, jeho vysílání se ujala oblíbená streamovací služba Netflix.

Více informací

Slabost nikdy nikomu nic nepřinesla.

 

Se seriálovou obálkou vychází i druhé vydání této knihy v českém překladu. Příběh osmi sourozenců ve světě společenské smetánky, který se odehrává na počátku devatenáctého století v Londýně, vypráví autorka se sobě vlastním humorem, zvláště v dialozích. O intriky, skandály, ale i lásky v mnoha podobách, není nouze a čtenář si tak se špetkou nadsázky může vytvořit téměř dokonalý obraz o tehdejší londýnské „high society“.

Chytrý člověk se prý poučí z chyb, ale ten opravdu moudrý se učí z chyb jiných lidí.

 

Julia Quinn je držitelkou nemála literárních ocenění, mimo jiné ceny Rita Awards 2008 za knihu Tajné deníky slečny Mirandy Cheeverové, příběh o tom, jak se z ošklivého káčátka stala krásná labuť a o nevýslovné lásce, kterou zažila.

Původně vystudovala dějiny umění. Po úspěchu své prvotiny Splendid, která byla prvním dílem stejnojmenné trilogie, se však věnuje už pouze psaní, přičemž většina jejích románů je věnována manželovi. Dětství Julia Quinn prožila v Nové Anglii, posléze v Kalifornii a v současné době žije na severozápadě USA.

Sdílet 0

Seřadit:

Seřadit:

Typ produktu

Dostupnost

Stav

Hodnocení

Vazba

Knihy autora

Seřadit:

Typ produktu

Dostupnost

Stav

Hodnocení

Vazba