Když dark romance píše muž: Dominik Fiala o erotice, fantasy a toxické lásce
Dark romance je žánr, kterému dominují především autorky. Dominik Fiala do...
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání | Přejít ke košíku
Nacházíte se zde: Domů » Audioknihy » Naučná literatura » Životopisy a skutečné osudy
Audiokniha (mp3)
Kniha je ve formátu mp3
Koupit Na produkt nelze uplatnit slevu.
199 Kč s DPH
Běžně 329 Kč
Nápověda
Jsme transparentní
Nejnižší cena před akcí: 329 Kč
Nepřehlédněte! Tento produkt je zařazen do Akce Audiománie! Obří slevy na audioknihy
Asi u nás nebude člověka, který by si letos, v jubilejním Roce české hudby, nepřipomínal hudebního skladatele Bedřicha Smetanu (1824–1884). Už děti ve škole se o něm učí, že položil základy české národní hudby. Složil Prodanou nevěstu, Mou vlast a Louisinu polku a potom chudák ohluchl a umřel, je to smutný příběh. Jak o hudebním skladateli… Přejít na celý popis
4.6 z 5 hvězdiček
Audiokniha (mp3)0.0 z 5 hvězdiček
Audiokniha (mp3)5.0 z 5 hvězdiček
Audiokniha (mp3)0.0 z 5 hvězdiček
Audiokniha (mp3)4.8 z 5 hvězdiček
Audiokniha (mp3)4.7 z 5 hvězdiček
Audiokniha (mp3)4.6 z 5 hvězdiček
Audiokniha (mp3)4.9 z 5 hvězdiček
Audiokniha (mp3)4.3 z 5 hvězdiček
Audiokniha (mp3)4.6 z 5 hvězdiček
Audiokniha (mp3)
Asi u nás nebude člověka, který by si letos, v jubilejním Roce české hudby, nepřipomínal hudebního skladatele Bedřicha Smetanu (1824–1884). Už děti ve škole se o něm učí, že položil základy české národní hudby. Složil Prodanou nevěstu, Mou vlast a Louisinu polku a potom chudák ohluchl a umřel, je to smutný příběh. Jak o hudebním skladateli psát? Většinou se to dělá dvěma způsoby. Vědecké monografie popisují fakta shromážděná sběrem archivního materiálu: čím víc faktů, tím preciznější portrét, má se za to.
Pavel Kosatík v této knize zkouší jít ještě jinou cestou. Studiem pramenů došel k závěru, že faktů je k dispozici možná dost, že jsme je ale, právě s ohledem na potřeby té naší doby, dostatečně nepromysleli. Autor nesouhlasí už s tou hlavní, nejčastěji předkládanou tezí o Smetanovi jako toliko zakladateli české hudby. Vidí v něm představitele hudby evropské. Myslí si, že světová hudba u nás nezačala vznikat až s Antonínem Dvořákem, ale už s Bedřichem Smetanou. Nikdy není pozdě věci začít napravovat a vhodná chvíle pro to může být právě teď.
Pavel Kosatík: Bedřich Smetana – Životopis | Čte Jakub Hrůša | Režie Jitka Škápíková | Zvuk, střih a mastering Karolína Škápíková | Hudba variace skladeb Bedřicha Smetany v podání Ivo Kahánka | Natočeno ve studiu S Pro Alfa CZ | Grafiku CD podle původní knižní obálky adaptovala Yvone Baalbaki | Foto Jakuba Hrůši © Marian Lenhard | Produkce S Pro Alfa CZ | Supervize Alena Brožová | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v říjnu 2024.
Nahrávka vznikla podle knižní předlohy.Copyright © 2024 Pavel Kosatík | All rights reserved | Vydala Euromedia Group, a. s. – v edici Universum v roce 2024.
Pavel Kosatík (* 1962) Spisovatel a scenárista. Po studiu na Právnické fakultě UK (absolvoval doktorátem z právní historie) se několik let živil jako právník v agentuře Dilia, redaktor nakladatelství Čs. spisovatel, redaktor a editor Mladé fronty Dnes, zástupce šéfredaktora Reflexua šéfredaktor revue Národní 3. Od roku 1996 je autorem ve svobodném povolání. Mezi jeho nejznámější knihy patří biografie T. G. Masaryka, Jana Masaryka, Ferdinanda Peroutky, Pavla Tigrida, Přemysla Pittera, Olgy Havlové, Pavla Kohouta, Emila Zátopka, Věry Čáslavské a mnoha dalších. Z esejistických knih vzbudily největší ohlas knihy České snění, Čeští demokraté, Česká inteligence a Slovenské století. V produkci Euromedia Group vyšly knihy Emil Běžec (2015), 100 × TGM (2017), 100 × Václav Havel (2019), Planner Story (2021) či Zápasy. slepého muže (2023).
Jakub Hrůša (*1981) Je šéfdirigentem Bamberských symfoniků, hlavním hostujícím dirigentem České filharmonie a Akademie sv. Cecílie v Římě a od podzimu 2025 bude hudebním ředitelem Královské opery v Londýně. Každoročně vystupuje s nejprestižnějšími orchestry Evropy, například s Berlínskými nebo Vídeňskými filharmoniky, a s nejlepšími orchestry USA a Japonska. Řídil opery v mnoha evropských metropolích. Videozáznam Janáčka s Vídeňskými filharmoniky ze Salcburku získal prestižní cenu ICMA. Se svým bamberským tělesem Hrůša vyhrál též Opus Klassik a znovu dvakrát ICMA, dále získal Výroční cenu německých kritiků a též cenu BBC Music Magazine Award. Má na kontě nominace na ceny Grammy a Gramophone a dvakrát ocenění České hudební akademie – ceny Anděl v kategorii klasická hudba. Studoval dirigování v Praze a Berlíně. Je prezidentem International Martinů Circle a společnosti The Dvořák Society, inauguračním laureátem Ceny sira Ch. Mackerrase a držitelem Ceny A. Dvořáka a Bavorské státní cenu za hudbu. Je čestným členem Královské akademie hudby a oficiálním ambasadorem Roku české hudby 2024.
4.0 z 5 2 hodnocení čtenářů
1× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 1× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
4.0 z 5 hvězdiček
Audiokniha (mp3)5.0 z 5 hvězdiček
Audiokniha (mp3)4.0 z 5 hvězdiček
Audiokniha (mp3)4.0 z 5 hvězdiček
Audiokniha (mp3)4.5 z 5 hvězdiček
Audiokniha (mp3)0.0 z 5 hvězdiček
Audiokniha (mp3)0.0 z 5 hvězdiček
Audiokniha (mp3)5.0 z 5 hvězdiček
Audiokniha (mp3)4.0 z 5 hvězdiček
Audiokniha (mp3)Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články Čtvrtek 20. srpna 2026
Dark romance je žánr, kterému dominují především autorky. Dominik Fiala do...
Články Středa 19. srpna 2026
Po úspěšné Andulce Andule, se kterou Patrik Hartl v roce 2024 poprvé...
Články Úterý 18. srpna 2026
Sarah J. Maasová hodila fanouškům kost, a to pořádně velkou. Ze svého...
Recenze Pondělí 17. srpna 2026
Jít k doktorovi je pruda. Při vstupu do nemocniční budovy se vzdávám...
Články Neděle 16. srpna 2026
My, fanoušci Marvelu teď rozhodně nemáme čas se nudit. Sotva jsme se...
Podcasty Pátek 14. srpna 2026
Podcast Buď inspirující pokračuje další epizodou! Tentokrát Klára...
Články Úterý 11. srpna 2026
Po třech hodinách skončila projekce, sál se ponořil do ohlušujícího...
Články Pondělí 10. srpna 2026
Prázdniny ještě zdaleka nekončí, ale váš seznam míst, která jste chtěli...
Recenze Pátek 7. srpna 2026
Musela přijít žena a ukázat mi cestu. Já, sudetský redneck, jsem viděl...
199 Kč s DPH
Běžně 329 Kč
Jsme transparentní
Nejnižší cena před akcí: 329 Kč
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
Knihy v angličtině Vše
Dětská literatura Vše
Témata Vše
Výjimečný portrét české hudební legendy
Hana Zagorová ve výpravné biografii plné vzpomínek, rozhovorů a fotografií. Příběh jedné z nejvýraznějších osobností české hudební historie.
Mohlo by vás zajímat
Beletrie Vše
Odborná literatura Vše
Naučná literatura Vše
Od autorky bestselleru Divé ženy
Román, který vás zavede na větrný australský útes, do městečka opředeného legendami a mezi ženy, jejichž příběhy měly zůstat navždy zapomenuty.
Mohlo by vás zajímat
Beletrie Vše
Pro děti a mládež Vše
Naučná literatura Vše
Odborná literatura Vše
Ostatní Vše
Léto na ranči měl být útěk od problémů..
Místo klidu ji čeká přitažlivý šerif, stará tajemství a pocit, že ji někdo sleduje.
Mohlo by vás zajímat
Opakování na prázdniny
Základní školy Vše
Střední školy a gymnázia Vše
Jazykové učebnice Vše
Učebnice, co drží krok s dobou.
Nová generace učebnic, která jede podle nejnovějšího RVP, ne podle Windows 95.
Mohlo by vás zajímat
Společenské hry Vše
Karetní hry Vše
Albi - Kouzelné čtení Vše
Cestovní, SMART a další hry Vše
TOP hry
31 zločinů, 49 mrtvých těl, 11 vrahů, 12 sebevražd a jedno smrtící jídlo
Bizarní zločiny, podivné nehody a mrazivé pointy čekají na hráče, kteří se nebojí přemýšlet trochu jinak. Každá historka prověří logiku i fantazii.
Mohlo by vás zajímat
Hračky pro všechny Vše
Hračky pro holky Vše
Hračky pro kluky Vše
Miminka a batolata Vše
Úsměv, prosím – Barbie ordinuje
Preventivní prohlídka nebo rychlé ošetření? Barbie Zubařka je připravená na každý příběh, který si děti v ordinaci vymyslí.
Mohlo by vás zajímat
Školní potřeby Vše
Výtvarné potřeby Vše
Dárkový sortiment Vše
Ostatní Vše
Prožijte celý rok ve společnosti knih!
Každý týden vám inspirativní čeští autoři, překladatelé, redaktoři, ilustrátoři a další osobnosti odpoví na jednu zajímavou, vtipnou nebo záludnou otázku.
Unesl ji pro peníze, ale zradily ho jeho city...
Iris shání peníze na školné. Lakestone má splnit zakázku, která se týká právě jí. Temná romance o studentce a nájemném zabijákovi, jejichž osudy se nečekaně protnou.
ProhlédnoutCo kdyby byla Jane Eyrová čarodějka a Thornfield prokletý?
Nad Thornfieldem visí kletba a Jane Airová může být poslední nadějí na její prolomení. Gotická romantasy inspirovaná Janou Eyrovou plná magie, tajemství a nebezpečí.
ProhlédnoutLéto na ranči měl být útěk od problémů..
Místo klidu ji čeká přitažlivý šerif, stará tajemství a pocit, že ji někdo sleduje.
ProhlédnoutAktualizováno podle nových přijímaček
Testy připravené podle přijímaček z posledních let včetně těch z dubna 2026 a přinášejí i 5 dosud knižně nepublikovaných testů. Příprava tak lépe odpovídá tomu, s čím se mohou deváťáci setkat.
Prohlédnout31 zločinů, 49 mrtvých těl, 11 vrahů, 12 sebevražd a jedno smrtící jídlo
Bizarní zločiny, podivné nehody a mrazivé pointy čekají na hráče, kteří se nebojí přemýšlet trochu jinak. Každá historka prověří logiku i fantazii.
ProhlédnoutSamolepkové závody bez nepořádku
Žádné lepidlo, žádné stříhání, žádné složité přípravy. Přemístitelné samolepky s auty a řidiči zabaví malé závodníky doma i na cestách.
ProhlédnoutModrá klasika do každé aktovky
Žádné zbytečné kouzlení, jen poctivý sešit pro každodenní psaní.
ProhlédnoutKaždý měsíc společně přečteme tisíce knih
Každý týden nové recenze, doporučení, tipy a čtenářské triky. Od zkušených redaktorů i našich knihkupců.
Nechte se inspirovatSpojuje nás nejen láska ke knihám. Knihy Dobrovský vždy budou rodinnou firmou, která pamatuje na své kořeny.
Přečtěte si náš příběhKaždý měsíc společně přečteme tisíce knih
Po–Pá: 8:00–17:00
Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a platí pro něj Zásady ochrany soukromí a Smluvní podmínky. | © 2001–2026 DOBROVSKÝ s.r.o. Všechna práva vyhrazena.