Eli: queer romance plná bolesti i ryzí lásky | RECENZE
Tahle kniha se ke mně původně dostala jen proto, abych ji předala někomu z...
Kniha
Při zaslání zboží balíčkem
K nákupu nad 1699 Kč dárek zdarma v hodnotě 198 Kč
Stalinova baletka - Příběh odvahy a boje o přežití v sovětském Rusku
Publikace Svědectví – Ženským hlasem shrnuje výsledky týmového projektu, který proběhl na VŠUP v zimním a letním semestru 2010/2011. V rámci projektu vznikla sbírka dvanácti rozhovorů s převážně českými a slovenskými umělkyněmi a teoretičkami umění. Tyto rozhovory zachycují živou formou názory a osudy umělkyň a historiček umění z různých… Přejít na celý popis
Publikace Svědectví – Ženským hlasem shrnuje výsledky týmového projektu, který proběhl na VŠUP v zimním a letním semestru 2010/2011.
V rámci projektu vznikla sbírka dvanácti rozhovorů s převážně českými a slovenskými umělkyněmi a teoretičkami umění.
Tyto rozhovory zachycují živou formou názory a osudy umělkyň a historiček umění z různých generací. Mezi rozhovory je i vůbec poslední interview s Jitkou Válovou, rozprava s profesorkou dějin umění Milenou Bartlovou, rozhovor s mezinárodně uznávanou srbskou kurátorkou Bojanou Pejić nebo úvahy Ilony Németh a Veroniky Bromové, jež reprezentovaly Slovensko a Českou republiku na Benátském bienále. Dále se představí dnes už respektované umělkyně a pedagožky Margita Titlová, Milena Dopitová a Michaela Thelenová. Zvláště z výpovědi příslušnic mladší generace, jako je například Martina Pachmanová, Lenka Klodová, Jana Štěpánová nebo dvojice Anetta Mona Chisa a Lucia Tkáčová, přitom vyplývá, jak se zvýraznila role, kterou gender sehrává v jejich díle i názorech na umění. Grafické řešení Adam Uchytil. Mgr. Zuzana Štefková, Ph.D. působila na Katedře dějin umění a estetiky Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Rovněž přednáší kurzy moderního českého umění v rámci Council on International Educational Exchange. Je spoluzakladatelkou galerie c2c a Kruhu kurátorů a kritiků. Kurátorsky připravila a spoluorganizovala řadu výstavních projektů (Desire, Sell Me Buy Me, Czechpoint, Bio-Power, Rodinná pohoda, Other Kind of Blue, Art to Date, Hammer! a další). Mezi témata, kterým se soustavně věnuje, patří gender a tělesnost a současné sociálně kritické umění.
0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů
0× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Tahle kniha se ke mně původně dostala jen proto, abych ji předala někomu z...
Nestihli jste naše žhavé literární odpoledne na Masarykově nádraží, nebo...
Pokud nevíte, zda sáhnout po „nové Lukáškové“, váš osobní...
Po dočtení poslední knihy, která byla na můj vkus až příliš...
Už jste také někdy spadli do pasti algoritmu sociálních sítí? Znáte to....
Ne vždycky má člověk chuť vyrážet na nákup do obchodního centra. Někdy...
Pokud jste unavení ze všech těch varování, že světu hrozí atomová válka...
Od letošního CinemaConu už uběhlo pár týdnů, ale moje nadšení z...
Po knize Pošta Jindekde jsem sáhla hlavně proto, že mám tvorbu Emily J....