4.4 z 5 hvězdiček
pevná vazbaKniha ( měkká vazba )
- Skladem 1 ks
- Doručení V pondělí 12. 1. předáme dopravci
- Osobní odběr ZDARMA ( Vyberte prodejnu )
267 Kč s DPH
Běžně 298 Kč
Nápověda
Jsme transparentní
Soubor novel nazvaný Nokturna a opatřený podtitulem Pět příběhů o hudbě a soumraku patří k vrcholům Ishigurova díla. Pětice volně propojených příběhů, odehrávajících se v Benátkách, Londýně, západoanglickém Herefordshire a Beverly Hills, vypráví o lásce, hudbě, úspěchu a životních selháních - a Ishigurovy postavy se nám v nich představují ve… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Zapadající slunce
-
Bestseller Psychologie peněz
-
Rozhovor u Katedrály
-
Odepsaný
-
15 roků lásky
-
Osamělost prvočísel
-
První osoba jednotného čísla
-
Kolibřík
-
Mechanický pomeranč
-
Než se stihnu rozloučit
-
Bestseller Zaklínač IX.- Rozcestí krkavců
-
Stroje jako já
-
Než vzpomínky vyblednou
-
Kdyby ze světa zmizely kočky
-
A stromy ve Vídeňském lese stále stojí
-
Nerozlučné
-
Roky
-
Norské dřevo
-
Malý život
-
AKCE Zítra a zítra, zítra, zítra, zítra
-
Oceán na konci cesty
-
Sto roků samoty
-
Bestseller Les v domě
-
Barvy loučení
Soubor novel nazvaný Nokturna a opatřený podtitulem Pět příběhů o hudbě a soumraku patří k vrcholům Ishigurova díla. Pětice volně propojených příběhů, odehrávajících se v Benátkách, Londýně, západoanglickém Herefordshire a Beverly Hills, vypráví o lásce, hudbě, úspěchu a životních selháních - a Ishigurovy postavy se nám v nich představují ve chvílích náhlého prozření či formativní životní krize. Autor tu znovu osvědčuje svůj jedinečný cit pro střídání nálad, zachycení nejjemnějších emocí a především pro plynutí času; to vše je přitom podáno vytříbeným, soustředěným stylem, prosyceným stoicismem a nostalgickou rezervovaností. Jednotlivé příběhy knihy nejsou nijak vyhrocené, spíše zvláštně zklidněné, komorní - jde skutečně o nokturna, tedy kompozice spíše poklidné povahy, částečně smířené s tím, že den už uplynul, že za chvíli vše pohltí noc. Přesto jako by v těch uspávajících tónech probleskovala jakási naděje: že až nazítří přijde nový den, bude jiný než ten, který se právě skončil.
- Nakladatel
- Argo
- Rozměr
- 125 x 208 x 22
- datum dotisku
- 19.12.2024
- ean
- 9788025735275
- Počet stran
- 228
- Hmotnost
- 258 g
- jazyk
- čeština
- Vazba
- měkká vazba
- datum vydání
- 28.06.2021
- isbn
- 978-80-257-3527-5
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.4 z 5 5 hodnocení čtenářů
3× 5 hvězdiček 1× 4 hvězdičky 1× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
-
Shira009 registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Na první pohled se může zdát, že téma hudby a soumraku je neobvyklé spojení, ale Kazuo Ishiguro je mistr vypravěč, který svým nezaměnitelným stylem vytváří atmosféru plnou melancholie a nostalgie. Hned na začátek chci zdůraznit, že životní zklamání snad nikdy nebyla zaznamenána elegantnějším způsobem. Ishiguro dokáže navodit autentickou atmosféru a dokonale propojit hudbu s emocionálním prožitkem. Možná za to zčásti může překlad, ale pro mě je autorův styl okouzlující a jedinečný.. jeho věty vybroušené do dokonalosti, popisy prostředí a emocí.. Při čtení si snadno dokážete představit nejen zvuky, ale i vůně, které postavy obklopují. Nechci spoilerovat, proto jen napíši, že každý příběh v knize je silný, emotivní s nečekanými zvraty a změnami. Autor v nich zkoumá různé vztahy (mezi manželi, přáteli, rodiči a dětmi) a zamýšlí se nad hudbou jako prostředkem komunikace a emocionálním vyjádřením. Myslím, že se v budoucnu ke knize ještě jednou stoprocentně vrátím.
Přečíst více -
Vendula Vaňáčková registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Pět příběhů, které plynuly jako hudba. Jemný rozjezd, vrchol a pak náhlé ukončení do ztracena. Snový kousek, který se dobře četl. Psychologie postav byla výborně popsaná, člověk jim dobře viděl do hlavy.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
10 nejprodávanějších knih roku 2025 v síti knihkupectví Knihy Dobrovský
-
Zamilovaný vinopalník - švédská bomba, která vás nabije dobrou náladou | RECENZE
-
Heated Rivalry: Když se z knižní romance stane seriálový hit
-
Proč nový rok nemusí být nutně nový začátek?
-
Vánoce na Skotské vysočině: Příběh, který vás dokonale naladí na sváteční atmosféru | RECENZE
-
Triumf pro českou fantastiku: Legie je Knihou roku Lidových novin
-
Proč je Neklidný hrob zatím nejlepší knihou Kateřiny Šardické? | RECENZE
-
Máme pro vás novinku: Pojištění proti poškození a ztrátě pro nákupy bez starostí
-
Svědectví o životě v KLDR 2 - Hovory z rudého pekla | RECENZE
-
10 nejlepších deskovek, které prostě musíte vyzkoušet!
-
Atomové šelmy: Když predátoři vyrážejí na lov postapo fanoušků | RECENZE
-
Darujte dětem kouzlo Vánoc: jedinečný set Albi tužky a Zimních pohádek jen u nás!