4.9 z 5 hvězdiček
E-knihaE-kniha
- E-kniha je momentálně nedostupná
Alice Perrersová, narozená v roce 1348, kdy řádil mor, opuštěná a vychovaná v tísnivé atmosféře kláštera, odmítla stát se jeptiškou v přesvědčení, že ji čeká lepší osud. Ctižádost a bystrá mysl jí skutečně pomohly pozvednout se od temných začátků až ke královskému dvoru, kde se stala milenkou anglického panovníka Eduarda III. Ale ve… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Kateřina Aragonská
-
Ledový dech
-
Řeka bohů II – Sedmý pergamen
-
Podbrdské ženy
-
AKCE Dáma z dobré rodiny
-
Zamilované královny
-
Mlčící fontány
-
Ve stínu erbu
-
Tajný deník královny Kunhuty
-
Vepsáno krví vlastního srdce
-
Milujte královnu
-
AKCE Marie Terezie
-
Bestseller Šikmý kostel
-
Zapuzená královna
-
Carolina
-
Anežka a král
-
Čtvrtý králův pes
-
Řezenské ortely
-
Láska učí osly tančit
-
Válka růží: Bouře
-
Vikingové - Pomsta synů
-
Růže a lev
-
Santini
-
Stíny Vichrovského kláštera
Alice Perrersová, narozená v roce 1348, kdy řádil mor, opuštěná a vychovaná v tísnivé atmosféře kláštera, odmítla stát se jeptiškou v přesvědčení, že ji čeká lepší osud. Ctižádost a bystrá mysl jí skutečně pomohly pozvednout se od temných začátků až ke královskému dvoru, kde se stala milenkou anglického panovníka Eduarda III. Ale ve skutečnosti byla vždycky sama…
Náhodné setkání mladé Alice s příslušníky královské rodiny změní navždy její život: vlídná královna Filipa, oddaná manželovi, ale vážně nemocná, si Alici vybere za svoji pomocnici. Alice má v povaze mluvit upřímně, ostatní ji chtě nechtě musí brát vážně. Svou energičností zaujme i mnohem staršího, vitálního krále, a dostává se do složité situace, v níž si připadá jako zrádkyně. V Eduardových soukromých komnatách odhaluje příjemné stránky svého postavení i paradoxy, které s ním souvisejí. Je královninou důvěrnicí a s vědomím své paní milenkou jejího muže, ví však, že se může spoléhat jen na sebe. Osud jí přiřkl složitou roli a Alice ji hodlá hrát až do trpkého konce. Na Eduardově nádherném a okázalém dvoře bohatne a získává čím dál větší vliv, ale také řadu nepřátel. Jako spojenkyně důmyslného diplomata Williama z Windsoru čeká na den, kdy se politický vítr obrátí proti ní. Až k tomu dojde a Alici bude hrozit, že ztratí vše, čeho kdy dosáhla, kdo se jí potom zastane?
Jedno manželství. Tři lidé.
Pyšný král. Milující manželka.
Nechvalně proslulá milenka.
1362. Filipa Henegavská si v klášteře vybírá mladou dívku, sirotka. Alice Perrersová neměla od narození nic kromě ctižádosti. Královna ji povolá ke dvoru krále Eduarda III., kde na ni čeká jistá role.
Anne O’Brienová se narodila ve West Ridingu v Yorkshiru. Po studiích na univerzitě v Manchesteru a Hullu, kde získala nejdřív bakalářský a pak magisterský titul, žila mnoho let v East Ridingu a pracovala jako učitelka dějepisu. Ze školství odešla s rozhodnutím, že se bude věnovat spisovatelské dráze a psát historické romány o ženách, což je téma, které ji nejvíce fascinuje. Anne O’Brienová v současné době žije ve stavení z osmnáctého století v Herefordshiru, kraji plném inspirace pro její práci. Je také autorkou knih: Devil’s Consort (česky: Její Výsost), Virgin Widow, The Forbidden Queen, The Scandalous Duchess, The King’s Sister a dalších.
Navštivte její webové stránky www.anneobrienbooks.com. Autorku můžete najít také na Facebooku a sledovat ji na Twitteru @anne_obrien.
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.7 z 5 3 hodnocení čtenářů
2× 5 hvězdiček 1× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení produktu
-
Anonym registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Výborný historický román o životě Alice Perrersové, dlouholeté milence krále Eduarda III. Velmi hodnotný román, se kterým jsem se s radostí přenesla do 14. století a vychutnala si život na dvoře královském.
Přečíst více -
Veronika Krausová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Velice krásný příběh o životě milenky anglického krále Eduarda III. Moc pěkně a čtivě napsané. Doporučuji.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Čeká nás 9. díl Stranger Things? Proč si fanoušci myslí, že finále není skutečné
-
10 nejprodávanějších knih roku 2025 v síti knihkupectví Knihy Dobrovský
-
Zamilovaný vinopalník - švédská bomba, která vás nabije dobrou náladou | RECENZE
-
Heated Rivalry: Když se z knižní romance stane seriálový hit
-
Duch Pankráce: Příběh a svědectví smějících se bestií | RECENZE
-
Proč je Neklidný hrob zatím nejlepší knihou Kateřiny Šardické? | RECENZE
-
Vánoce na Skotské vysočině: Příběh, který vás dokonale naladí na sváteční atmosféru | RECENZE
-
Dohoda růží – vílí intriky, elegance a srdce rozsekané na tisíc kousků | RECENZE
-
Svědectví o životě v KLDR 2 - Hovory z rudého pekla | RECENZE
-
10 nejlepších deskovek, které prostě musíte vyzkoušet!
-
Atomové šelmy: Když predátoři vyrážejí na lov postapo fanoušků | RECENZE
-
Darujte dětem kouzlo Vánoc: jedinečný set Albi tužky a Zimních pohádek jen u nás!