4.9 z 5 hvězdiček
E-knihaE-kniha
- Ihned ke stažení
-
Kniha je ve formátech PDF mobi ePUB
249 Kč s DPH
Jsme transparentní
Geolog a oceňovaný esejista Václav Cílek je známý tím, že se k aktuálním problémům světa dokáže vyjádřit nadčasově, z rozmanitých úhlů pohledu, s nadhledem, vtipem i s konstruktivní skepsí. Jeho nejnovější kniha Co se děje se světem? je typicky cílkovská: zdánlivě jde o popis velké proměny našeho světa vlivem klimatických změn a migrační vlny,… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Uspořádání světa
-
Obchodníci se strachem
-
Na rozhraní
-
Citový život zvířat
-
Epištoly o elitách a lidu
-
Potom
-
Kdo vládne světu?
-
Breviář pozitivní anarchie
-
Umění politické strategie
-
Oni zblízka, my pod drobnohledem
-
Jak si lidé hrají?
-
Manipulace a propaganda
-
Rudý Zeman
-
Ztracená země
-
Ekonomie dobra a zla
-
Věci, které září
-
Případ Roubal a další kauzy doživotně odsouzených
-
Nejlepší kniha o fake news!!!
-
Základní příjem ve světě
-
Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme podělali
-
Válka Severu proti Jihu
-
Krajiny vnitřní a vnější
-
Konflikt světů a svět konfliktů
-
Člověk a jeho postavení ve světě
Geolog a oceňovaný esejista Václav Cílek je známý tím, že se k aktuálním problémům světa dokáže vyjádřit nadčasově, z rozmanitých úhlů pohledu, s nadhledem, vtipem i s konstruktivní skepsí. Jeho nejnovější kniha Co se děje se světem? je typicky cílkovská: zdánlivě jde o popis velké proměny našeho světa vlivem klimatických změn a migrační vlny, ale ve skutečnosti se autor soustřeďuje především na to, jak si v životě udržet radost a jak (pře)žít šťastně. V první části věnované českým zahrádkám se zabývá tématy, jako jsou útěcha květin, inteligence stromů a malá dobrodiní běžného světa, která vedou ke spokojenosti a štěstí. Odtud přechází do světa řeckých a indiánských mýtů, abychom si uvědomili důležitost vody a času v našem životě. Poslední část textu se dotýká příběhu velkého zrychlení, tedy lidského vlivu na celý zemský systém a na jeho možné důsledky. Navzdory všem možným katastrofickým scénářům je to kniha optimistická a přináší konkrétní návrhy, jak řešit současnou i budoucí krizi. Publikaci doprovázejí surreálné ilustrace Kateřiny Piňosové a fotografie autora.
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.8 z 5 14 hodnocení čtenářů
11× 5 hvězdiček 3× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení produktu
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
-
Anonym registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Krasna kniha k zamysleni. Znalosti autora jsou obdivuhodne az dechberouci co vse lze dat do souvislosti.
Přečíst více -
Dana Matějková registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Perfektní kniha, čtivá. Souvislosti, které dávají smysl, povzbudí k přemýšlení. Potěšily mě kapitoly věnované venkovským zahrádkám a zdánlivě "obyčejným" činnostem.
Přečíst více -
Terezie Skalická registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Spousta zajímavých informací a úvah na pozadí apokalyptických myšlenek (i když v této knize je apokalyptika relativně upozaděna, což je fajn). Nejraději mám první oddíl knihy (částečně i druhý), která vypráví o přírodě, zahrádkách a věcech poměrně obyčejných; o tom, jak se radovat a žít jednoduše, účelně a v souladu se svým životním prostředím.
Přečíst více -
Lucie registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
V knize se píše o dějinách zahrad a zahrádek, o indiánské péči o půdu, o ledu v Arktidě, o svatyních v Athénách, erozi půdy v Afghánistánu, rozšířené fobii ze zombie, o antropocénu i o migraci. Hodně hutná témata na čtení.
Přečíst více -
Otradovec registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Konec světa s panem Cílkem se dá snést.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Edice Kapesní komiksové klenoty dokazuje, že komiksy nemusí být jen drahý koníček pro vyvolené
-
Ďábel nosí Pradu 2: návrat plný módy, nostalgie a nevyužitého potenciálu | FILMOVÁ RECENZE
-
Na zlaté hraně – příběh o tlaku, ambicích a ceně vítězství | RECENZE
-
Pejsek a kočička jsou zpět: jak Pavel Fara navazuje na Josefa Čapka
-
Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti ani po letech neztrácí svou podivnost | RECENZE
-
Nevyměkni – novinka Stephena Kinga nasáklá šílenstvím a pomstou | RECENZE
-
Co číst v květnu: 5 novinek plných napětí a silných příběhů
-
Sirotčinec slečny Peregrinové: fenomén, který z podivnosti udělal přednost
-
Proti předpisům: F1 romance s nečekanou hloubkou | RECENZE
-
Yarros oznámila dvě nové knihy. Fanoušci Čtvrtého křídla spekulují
-
Romantické útěky poprvé s barevnou ořízkou
-
Hra bohů: Frustrující, přitažlivá… a neodložitelná | RECENZE