Znáte opravdu dobře své sousedy? Nebo si to jen myslíte?

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Markéta Michalová Markéta Michalová

Znáte opravdu dobře své sousedy? Nebo si to jen myslíte? - titulní obrázek

Autorka, původem z Indie, jako malá milovala detektivky Agathy Christie. Snila o tom, že jednou sama napíše napínavý thriller. Svou prvotinou Dobří sousedé si tento sen plní.

Tragický požár nebyl náhoda

Mladá žena, Sarah Phoenixová, je opravdu šťastná. Žije s manželem v klidném městečku Shadow Cove v nádherném domě. Je spisovatelka a její manžel Johnny pracuje jako uznávaný dermatolog. Jedné noci, kdy je Johnny na konferenci, se stane tragédie, která převrátí život Sarah naruby. Spolu s manželem se musí vypořádat se ztrátou přátel i vlastního domova.

Sarah se ocitá v běhu zvláštních událostí. Při probírání zbylých věcí z domu objevuje zapadlou fotografii, na které je její manžel s cizí ženou. Nepřikládá tomu větší pozornost, ale Johnny se začíná chovat zvláštně.

Postupně Sarah odhaluje tajemství, kvůli kterému pochybuje o svém manželovi i o svých sousedech, které dosud považovala za přátele. Musí se ale brzo dovědět, kdo stojí proti ní, protože jí začíná jít o život.

 

 • Dobří sousedé

  pevná vazba

  Sarah a její manžel žijí na místě, kde by chtěl žít každý. Městečko Shadow Cove má malebné uličky, obklopují ho husté lesy a žijí v něm dobří sousedé. Jejich idylka je ale narušena jednoho říjnového…

  339 Kč

  Nedostupné

  Četl(a) jsem

 

 

Nic není tak, jak se zdá

Dobří sousedé udržují čtenáře v neustálém napětí a v příběhu je mnoho zvratů, které nás donutí přemýšlet o všem, co jsme se zatím dozvěděli. Ze začátku je nám nastíněno městečko, kde se pomalu ani nezamykají domy, všichni se znají a nikdo nemá s nikým problém.

Dalo by se říct, že vše je zalité sluncem. Najednou autorka vytrhne hlavní manželský pár a vhodí jej do místa, kde si lidé lžou, a dokonce se tu i vraždí. Přesto jsme stále na stejné adrese.

Autorka má skvěle propracované dialogy postav a příběh rozdělila do krátkých kapitol. Kniha nás tak vtáhne do děje a my se chceme dozvědět víc a víc.

Z Johnnyho kanceláře zbyly tři pobořené zdi. Klekla jsem si, abych smetla popel a sesbírala několik předmětů, které šlo rozpoznat - sešívačku, kapesní svítilnu, propisky - když v tom jsem si všimla, že zpod zohýbané kovové poličky vykukuje roh nějaké obálky.

 

Za vším hledej ženu?

Hlavní hrdinka mi byla moc sympatická. Obyčejná žena, která miluje svého manžela, ale nedokáže se zbavit pocitu, že se něco děje. Nejdřív jsem si říkala, že jí stačilo opravdu málo k tomu, aby podezřívala tak milujícího muže. O pár stránek dál byl už ale v mém hledáčku možného pachatele také.  

Kniha se četla opravdu dobře a na prvotinu je thriller velmi povedený. Nechybí mu napětí, zajímavá zápletka a překvapivý konec. Pokud čekáte knihu ve stylu Larse Keplera, budete zklamaní menší propracovaností a jemnějším popisováním událostí. Jestli ale chcete napínavý psychologický příběh, jsou Dobří sousedé skvělá volba.

 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy