4.8 z 5 hvězdiček
pevná vazbaKniha ( pevná vazba )
- Produkt je vyprodaný.
Prvotina osmdesátileté autorky je mimořádným literárním objevem. Obsahuje ucelený cyklus devíti povídek navzájem propojených jednotlivými postavami, jehož tématem jsou osudy lidí ze zapadlé beskydské vesnice Želary v době první republiky. Autorčin popis těchto tvrdých, tragických osudů, pokřivených často velkou bídou a těsnými obzory malého… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Hana
-
Vyhnání Gerty Schnirch
-
Bestseller Letnice
-
Bestseller Elektronická dárková poukázka 300 Kč
5.0 z 5 hvězdiček
Voucher -
Ostře sledované vlaky
-
DOBRÁ CENA Dcery
Zbývá 299+ ksKončí za 6 d -
Bestseller Na Větrné hůrce
-
Nesnesitelná lehkost bytí
-
Bratrstvo růže
-
Tajemství bohyní na Žítkové
-
Les v domě
-
První osoba jednotného čísla
-
Krysař
-
Když přišli psi
-
Žítkovské bohyně
-
Žítkovské bohyně
-
Bylo nás pět
-
Bestseller Šikmý kostel
-
Nejezte blbě!
-
Bílá nemoc
-
AKCE Norské dřevo
-
Sladká pomsta
-
Vánoční koleda
-
Bestseller Čtvrté křídlo
Prvotina osmdesátileté autorky je mimořádným literárním objevem. Obsahuje ucelený cyklus devíti povídek navzájem propojených jednotlivými postavami, jehož tématem jsou osudy lidí ze zapadlé beskydské vesnice Želary v době první republiky. Autorčin popis těchto tvrdých, tragických osudů, pokřivených často velkou bídou a těsnými obzory malého světa, je krutě realistický a až mrazivě antisentimentální a současně poetický a plný pochopení a obdivu k lidské touze po svobodě, po nevědomém směřování k něčemu vyššímu, jež je jejím hrdinům vlastní.Květa Legátová je pseudonymem autorky (1919), která vystudovala fyziku a matematiku, po krátkém válečném působení na brněnské konzervatoři, kde učila němčinu, působila na jednotřídkách v zapadlých Beskydech. Jako politicky nespolehlivá byla často překládána z jedné školy na jinou. Z této oblasti valašských i slováckých kopanic také čerpá náměty svých baladických povídek.Kniha získala Státní cenu za literaturu 2002 a obsadila 2. místo v anketě Lidových novin KNIHA ROKU 2002.
- Nakladatel
- Paseka
- Rozměr
- 138 x 208 x 17
- isbn
- 978-80-7185-390-9
- Vazba
- pevná vazba
- datum vydání
- 27.09.2001
- ean
- 9788071853909
- Počet stran
- 240
- jazyk
- čeština
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
3.6 z 5 5 hodnocení čtenářů
1× 5 hvězdiček 1× 4 hvězdičky 3× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
-
Veronika Vasková registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Z této knihy mám jen smutný pocit. Ale je krásná ...
Přečíst více -
Zuzka-Knižníček registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček
Do knížky jsem se pustila v návaznosti na druhou knihu autorky - Jozova Hanule. V této knížce najdeme povídky, přesněji osm povídek, které se jakoby vzájemně proplétají, respektive je proplétají jednotlivé hlavní postavy. Kniha mě oslovila tím, že má být z prostředí (fiktivního) vesničky v Beskydech, zároveň musím říct, že mě neoslovila natolik, abych na ni pěla chválu. Každopádně si myslím, že si knihu ještě někdy přečtu znovu, že do ní teprve "dozrávám".
Přečíst více -
Kateřina Hammrlová registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček
Samé vesnické hádky a problémy. Moc mně to nezaujalo.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Místo na lásku: Lilly Lucas přináší povedený start nové série | RECENZE
-
Máme pro vás dárek: audioknihu „Honba za meteorem“ zdarma
-
Julie Caplinová vydá svou prvotinu i nový Romantický útěk
-
6 nejčtivějších únorových novinek
-
České vydání Alchemised: ilustrace a barevná ořízka potvrzeny. Předobjednávky spuštěny
-
Za hranicí času: kniha, u které budete chtít „ještě jednu kapitolu“ | RECENZE
-
Nevíte, co číst? Prolistujte si náš nový knižní katalog na jaro 2026
-
Neotvírat!!! Kouše! Proč děti tuhle knihu milují?
-
Kniha Azraelova – drsná, temná a překvapivě návyková | RECENZE
-
Filmová adaptace Vyhnání Gerty Schnirch už za pár dní na HBO. Podívejte se na trailer
-
10 tipů na romantické knihy, z kterých si sestavíte balíček 10 za 500,-
-
Urbex, smrt a švédský chlad – vítejte v Rezavém lese