4.8 z 5 hvězdiček
pevná vazbaKniha ( pevná vazba )
- Dostupné u dodavatele
- Doručení V pondělí 19. 1. předáme dopravci
- Osobní odběr ZDARMA ( Vyberte prodejnu )
311 Kč s DPH
Běžně 348 Kč
Nápověda
Jsme transparentní
Detektivní série Trujkunt dějově zasazená do nejvýchodnějšího cípu Česka, kde se běžně hovoří těšínsko-jablunkovským nářečím "po naszymu", pokračuje povídkami Zahrada a Rest, v nichž se vrací na scénu svérázný major ostravské kriminálky Roman Saran, proslulý nejen výbušnou povahou, ale i četnými milostnými eskapádami. V povídce Zahrada… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Slyšet jeleny zpívat
-
Dceřina kletba
-
Mimo obraz
-
Vraždy mezi koly
-
Dlužná částka
-
Zmizela v mlze
-
Poslední pozdrav
-
Na kopci
-
Sudetenland
-
Mizení
-
Prokletý kraj
-
Prokletí rodu
-
Nalezení
-
Dům na samotě
-
Podej prst
-
Bílá voda
-
Zloděj tváří
-
Inspektor s velkým mozkem
-
Anglická zahrada
-
Vzplanutí
-
Krysí ostrov a jiné povídky
-
Jonáš ve velrybím břiše
-
Vraní oko
-
Vraždy na Dvojce
Detektivní série Trujkunt dějově zasazená do nejvýchodnějšího cípu Česka, kde se běžně hovoří těšínsko-jablunkovským nářečím "po naszymu", pokračuje povídkami Zahrada a Rest, v nichž se vrací na scénu svérázný major ostravské kriminálky Roman Saran, proslulý nejen výbušnou povahou, ale i četnými milostnými eskapádami. V povídce Zahrada Saranovi v pátrání výrazně pomáhá jeho kamarád Marek Hota, jehož přivede taxikaření na stopu obrazu namalovaného slavnou Toyen. Smrt majitele tohoto skvostu a krádež samotného díla zavede oba muže až na půdu jablunkovského sanatoria, v němž se sbírka podobných obrazů nachází. Patřila do ní i zmiňovaná Toyen? Pokud ano, proč odtud před lety zmizela? A má tento dávno promlčený zločin něco společného i se samotnou vraždou? Okolnosti surové vraždy lichváře, zabitého kopem do hlavy jako z akčního filmu, pak v příběhu nazvaném Rest vracejí Sarana k tragické události staré mnoho let a nabízejí mu možnost záhadu objasnit a zároveň i ulevit svému svědomí. Splatí svůj dluh, nebo naopak zjistí, že stíny temné minulosti nelze zaplašit a uplynulé roky v tomto případě žádné smíření neznamenaly?
- Nakladatel
- Argo
- Rozměr
- 154 x 214 x 24
- jazyk
- čeština
- Počet stran
- 212
- Hmotnost
- 381 g
- isbn
- 978-80-257-3835-1
- Vazba
- pevná vazba
- datum vydání
- 22.07.2022
- ean
- 9788025738351
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
5.0 z 5 5 hodnocení čtenářů
5× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
-
Dáša Maroszová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Další skvělý díl knižní série Trujkunt, který jsem skutečně přečetla jedním dechem. Major Saran nám kapánek vyzrál a zklidnil se, už to není ten macho, kterého jsem měla v prvním díle chvílemi plné zuby. Miluji jeho slovní přestřelky s ostatními kolegy a zejména s Muškou. Kombinace češtiny s nářečím "po naszymu" je neotřelá a pro mě je to příjemné zpestření. Přidaná hodnota celé série je pro mě v tom, že znám místa, kde se děj odehrává. Zavřu oči a jsem tam. Až na zahrady jablunkovského sanatoria, ale právě díky tomuto dílu se tam chystám vypravit. Moc se těším na pokračování.
Přečíst více -
Josef Doubek registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Celá série Trujkunt mě moc baví. Čte se lehce, je zábavná a s originálními uvěřitelnými zápletkami. Okořeněná "exotickým" nářečím, na které si ale člověk zvykne. Major Saran připomíná majora Kuneše z Rapla, ale ve čtvrtém pokračování se přece jen trochu zklidní, což není na škodu.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Čeká nás 9. díl Stranger Things? Proč si fanoušci myslí, že finále není skutečné
-
10 nejprodávanějších knih roku 2025 v síti knihkupectví Knihy Dobrovský
-
Zamilovaný vinopalník - švédská bomba, která vás nabije dobrou náladou | RECENZE
-
Heated Rivalry: Když se z knižní romance stane seriálový hit
-
Duch Pankráce: Příběh a svědectví smějících se bestií | RECENZE
-
Proč je Neklidný hrob zatím nejlepší knihou Kateřiny Šardické? | RECENZE
-
Vánoce na Skotské vysočině: Příběh, který vás dokonale naladí na sváteční atmosféru | RECENZE
-
Dohoda růží – vílí intriky, elegance a srdce rozsekané na tisíc kousků | RECENZE
-
Svědectví o životě v KLDR 2 - Hovory z rudého pekla | RECENZE
-
10 nejlepších deskovek, které prostě musíte vyzkoušet!
-
Atomové šelmy: Když predátoři vyrážejí na lov postapo fanoušků | RECENZE
-
Darujte dětem kouzlo Vánoc: jedinečný set Albi tužky a Zimních pohádek jen u nás!