4.5 z 5 hvězdiček
pevná vazbaPopis:
Stav Velmi dobrý
Vada Naražený hřbet, lehce poškrábané a zašpiněné desky, zažloutlá a zašpiněná ořízka.
Kniha ( pevná vazba )
- Produkt je vyprodaný.
Požárem zničená katedrála se stává dějištěm bezbožné, odporné vraždy. Velikonoce roku 1177. Canterburská katedrála, kde se nachází hrob mučedníka svatého Tomáše Becketa, nese dosud stopy strašlivého požáru. Benedikt, představený místní církve, řídí její přestavbu. Práce jsou však přerušeny hrůzným činem. Jeden z kameníků je nalezen brutálně… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Bestseller Připravujeme Alchemised
-
Bestseller Novinka Atomové šelmy: Aréna
-
Bestseller Novinka Horská bouda, která zanikla
-
Bestseller Připravujeme Námořník
-
Bestseller Připravujeme Lights Out: Posedlá
-
Bestseller Novinka Rytíř a můra
-
Bestseller Připravujeme Little Liar: Lžu ti, holčičko
-
Bestseller Narozeninová elektronická dárková poukázka 500 Kč
5.0 z 5 hvězdiček
Voucher -
Bestseller Připravujeme Kde je Molly?
-
Bestseller Připravujeme Mluv se mnou
-
Bestseller Připravujeme Poslední výstřel
-
Bestseller Elektronická dárková poukázka 500 Kč
5.0 z 5 hvězdiček
Voucher -
Bestseller Novinka Atomové šelmy: Aréna
-
Bestseller Připravujeme Kráska na věčnosti
-
Bestseller Novinka Profesorka
-
Bestseller Připravujeme Ďáblova noc 3: Hříšná posedlost
-
Bestseller Připravujeme Pád krále
-
Bestseller Novinka Heated Rivalry
-
Bestseller Připravujeme Encantra
-
Bestseller Novinka Král lenosti
-
Bestseller Abeceda mzdové účetní 2026
-
Bestseller Novinka Long Game
-
Bestseller Připravujeme Výšina
-
Bestseller Elektronická dárková poukázka 1000 Kč
5.0 z 5 hvězdiček
Voucher
Požárem zničená katedrála se stává dějištěm bezbožné, odporné vraždy.
Velikonoce roku 1177. Canterburská katedrála, kde se nachází hrob mučedníka svatého Tomáše Becketa, nese dosud stopy strašlivého požáru. Benedikt, představený místní církve, řídí její přestavbu. Práce jsou však přerušeny hrůzným činem. Jeden z kameníků je nalezen brutálně zavražděný a tvář mrtvého muže je navíc znetvořená šokující ranou.
Když králův úředník Aelred Barling a jeho asistent Hugo Stanton dorazí na pouť k hrobce, převor jim nařídí, aby tento zrůdný zločin vyšetřili.
Vraždící bestie si však záhy vyžádá další oběť – a po ní další. Zatímco místní náboženská obec začíná propadat panickému děsu, dvojice vyšetřovatelů se zoufale snaží nalézt mezi vraždami souvislost.
Dokážou Barling a Stanton v atmosféře narůstající paniky dopadnout viníka dříve, než zlo znovu udeří – a zastavit ho, než si přijde i pro ně?
- série
- Stanton a Barling 3. díl z 3
- Další ze série
-
Skvělé historické napětí
1. Králova spravedlnost
2. Vraždy v klášteře
3. Vraždy v Canterbury
- kategorie
-
Knihy »
Poškozené zboží
Knihy » Historická literatura » Historické detektivky
- Nakladatel
- Vendeta
- Rozměr
- 138 x 208 x 36
- jazyk
- čeština
- Vazba
- pevná vazba
- Vydání
- 1
- isbn
- DEF0000114726
- Počet stran
- 304
- datum vydání
- 21.02.2024
- ean
- DEF0000114726
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.9 z 5 22 hodnocení čtenářů
19× 5 hvězdiček 3× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
-
Jana Šimečková registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Nejlepší díl. Prostě tahle série zraje jako víno. Moc mě bavil popis toho, jaký byznys umí dělat "světci" a jak se toho dá zneužít. Velmi mazané. Jen doufám, že není posledním případem - konec je takový otevřený. A zároveň mě to vedlo k pátrání po tom, jak vlastně zemřela Rosamund (kniha mluví o něčem jiném než se traduje).
Přečíst více -
Irena Zrnová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Kniha se čte velmi dobře
Přečíst více -
Adéla Ňorková / adule.books registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Čtivá detektivka. Stanton a Barling jsou prostě správná dvojka. Jak už se mi potvrdilo v předchozím díle. Takový trošku "Sherlock a Watson", kteří se navzájem doplňují. Barling se vydává na poutní cestu do canterburské katedrály . Po svém příchodu však zjišťuje, že se tu stala vražda se symbolem křížem na čele a on z pověření krále ji musí vyšetřit společně se svým asistentem Stantonem. Tlačí je čas a vražd postupně přibývá a oni musí postupovat obezřetně, protože vrah znovu útočí. Děj se odehrává v roce 1177 před Velikonocemi. Barling a Stanton se proto snaží vraždu vyřešit, jenže mají mezi sebou napjaté vztahy. Barling se snaží očistit od svých hříchů a drží půst. Za to Stanton neustále vzpomíná na svou lásku Rosamund a oddává se radostem v pivnici u piva. Což značně komplikuje situaci mezi dvěma muži. Na pozadí vidíme další osudy několika postav. Je tu Elena, která hledá svou sestru, jež záhy zmizela a nevrátila se domů. Je tu také bylinkářka a nekromancer, který provozuje zvláštní rituály. Bohatá paní, jejíž 10-tiletá dcera potřebuje lékaře, protože má záchvaty. Vdova po kameníkovi, který byl první obětí vraha. Všechno do sebe záhy začne zapadat a z poklidné detektivky, se stává boj na život a na smrt. Kolik lidí, vrah nakonec zabije? Knížka má opět nádhernou obálku a já si určitě musím pořídit i 2.díl. Díly tedy nemusíte číst postupně. Což je fajn. Pokud jste příznivcem historických detektivek, tahle kniha by Vám rozhodně neměla uniknout.
Přečíst více -
BooksForEveryYou registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace
Třetí díl detektivní série o Hugo Stantonovi a Aelredu Barlingovi. Nyní odehrávající se během Velikonoc roku 1177. Po událostech z předchozího dílu dochází ze strany Barlinga k odměřenému chování vůči Hugovi. Ačkoliv společně podnikají kajícnou pouť do katedrály v Canterbury, k hrobu Tomáše Becketta, napětí mezi nimi by se dalo krájet. Což mě mrzí, nebyl k tomu ze strany Barlinga důvod. Naštěstí se nakonec srovná, a Hugo se s Barlingem podělí o značnou část svého tajemství. Před příchodem Stantona a Barlinga došlo v Canterbury k hrůzné vraždě, kdy oběť byla znetvořena vyrezaním kříže do čela. Čas běží, nervozita a počet obětí stoupá. Kdo se odvážil k takovým ohavnostem a proč? A dokáží Stanton s Barlingem řádění vraha zastavit? Opět velmi napínavě napsané, jazykové obraty perfektní, žádná extra omáčka kolem. Cca od poloviny knihy díky zkušenosti s předchozími dvěma díly jsem měla správný tip na vraha. Ovšem i sem E. M. Powell zařadila něco, co jsem nečekala, a co mě šokovalo. A Barling se v tu chvíli zachoval přesně tak, jak měl. Hodnocení 4,5 z 5 .
Přečíst více -
Tomáš Anton registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Skvělé čtení.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Místo na lásku: Lilly Lucas přináší povedený start nové série | RECENZE
-
Máme pro vás dárek: audioknihu „Honba za meteorem“ zdarma
-
Julie Caplinová vydá svou prvotinu i nový Romantický útěk
-
6 nejčtivějších únorových novinek
-
České vydání Alchemised: ilustrace a barevná ořízka potvrzeny. Předobjednávky spuštěny
-
Za hranicí času: kniha, u které budete chtít „ještě jednu kapitolu“ | RECENZE
-
Nevíte, co číst? Prolistujte si náš nový knižní katalog na jaro 2026
-
Neotvírat!!! Kouše! Proč děti tuhle knihu milují?
-
Kniha Azraelova – drsná, temná a překvapivě návyková | RECENZE
-
Filmová adaptace Vyhnání Gerty Schnirch už za pár dní na HBO. Podívejte se na trailer
-
10 tipů na romantické knihy, z kterých si sestavíte balíček 10 za 500,-
-
Urbex, smrt a švédský chlad – vítejte v Rezavém lese