4.7 z 5 hvězdiček
pevná vazbaKniha ( pevná vazba )
- Produkt je vyprodaný.
Když v srpnu 1939 Hitlerova vojska přepadla bez varování Polsko, život mladého, talentovaného a úspěšného pianisty židovského původu Władysława Szpilmana se změnil k nepoznání: ztratil práci, rodinu i přátele, přežil strádání ve varšavském ghettu i mnohaměsíční ukrývání v bytech svých varšavských přátel a nakonec i varšavské povstání a totální… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
10 ZA 500,- Hra na přání
-
10 ZA 500,- Čtenářský klub osamělých srdcí
-
Na západní frontě klid
-
Bestseller Šikmý kostel
-
10 ZA 500,- První den zbytku života
-
AKCE Zítra a zítra, zítra, zítra, zítra
-
10 ZA 500,- Gladiátoři z táborů smrti
-
Den, kdy jsem se naučil žít
-
10 ZA 500,- Dům plný vůní
-
Život k nevíře
-
Tři sestry
-
Smrtící zázrak
-
Děti, které přežily Mengeleho - Zpověď dvojčat Evy a Miriam
-
AKCE Možná v jiném životě
-
Kluk v lese
-
Bestseller Kde zpívají raci
-
10 ZA 500,- Vždycky přijde noc
-
Deník mladého přírodovědce
-
10 ZA 500,- Sherlock Holmes a Ďáblův prach
-
Bestseller Sudetský dům
-
Francouzština (nejen) pro samouky
-
Bestseller Adam Dolník: Svět elitního vyjednavače
-
Saturnin
-
Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi
Když v srpnu 1939 Hitlerova vojska přepadla bez varování Polsko, život mladého, talentovaného a úspěšného pianisty židovského původu Władysława Szpilmana se změnil k nepoznání: ztratil práci, rodinu i přátele, přežil strádání ve varšavském ghettu i mnohaměsíční ukrývání v bytech svých varšavských přátel a nakonec i varšavské povstání a totální destrukci města. Hned po ukončení války vylíčil Szpilman své zážitky v knize, nazvané původně Smrt města (1946), která však byla vinou polských stalinistů brzy stažena z oběhu a teprve po více než 50 letech vyšla znovu pod názvem Pianista. Pro mnoho lidí, zejména v Německu, se kniha stala senzací tím, co k ní bylo přidáno: poprvé publikovaný deník důstojníka wehrmachtu Wilma Hosenfelda, bez něhož by byl Władysław Szpilman nepřežil poslední týdny a dny války. Podle Szpilmanovy knihy natočil stejnojmenný film slavný americký režisér polského původu Roman Polański: jeho Pianista získal v roce 2002 Zlatou palmu na filmovém festivalu v Cannes a byl odměněn dvěma Oskary.
- Nakladatel
- Academia
- Rozměr
- 137 x 201 x 26
- isbn
- 978-80-200-1118-3
- Počet stran
- 257
- datum vydání
- 27.06.2003
- ean
- 9788020011183
- Vazba
- pevná vazba
- jazyk
- čeština
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.7 z 5 33 hodnocení čtenářů
24× 5 hvězdiček 8× 4 hvězdičky 1× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
-
Marťa registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Zajímavý, ale krutý příběh, který je tím děsivější, že se skutečně stal. Knihu jsem přečetla téměř bez přestávky a sen, v němž se hlavnímu hrdinovi zjevil jeho bratr, aby mu oznámil, že je celá rodina již po smrti, mi vehnal slzy do očí. Ikdyž si tu knihu přečteme můžeme se jen vzdáleně přiblížit k bolesti a strachu, jež musel člověk židovského původu v té době prožívat.
Přečíst více -
Edona registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Ihned po shlédnutí filmu jsem byla rozhodnutá přečíst si knihu. Styl jímž je tento neuvěřitelný a zároveň pravdivý příběh Szpilmana napsán - strohý a zdrženlivý - dodává na autenticitě díla. Všechny zvěrstva, která byla páchána na Židech se vám zaručeně vryjí pod kůži, nebojím se dodat, že na ně jen tak nepřestanete myslet. Nezapomeňte si také pustit něco od Chopina, a atmosféra ke čtení bude dokonalá. A pokud se podíváte na filmové zpracování, také tím nic nezkazíte. Právě naopak - filmové zpracování je bravurní!
Přečíst více -
Tereza Zugarová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Knihu můžu porovnat i s filmem. Obě dvě zpracování jsou strhují a velice dobře zpracované.
Přečíst více -
Hana Beráková registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Krásná kniha, sice některé pasáže v ní jsou kruté, je to opravdu emočně silný příběh. Ale je to kniha z období války a aspoň mě vedla k zamyšlení. Často jsem se po přečtení ke knize v myšlenkách vracela. Doporučuji tuto knihu, stojí za přečtení.
Přečíst více -
Eva registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Velmi silný, dojemný a bolestný příběh z válečné historie. Hlavního hrdinu provázíte bez dechu a říkáte si jak je možné to všechno přežít. Kéž by už nikdy na světě nebyla válka. Film byl také skvělý, herecký výkon úžasný.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
10 nejprodávanějších e-knih roku 2025 u Knihy Dobrovský
-
Čeká nás 9. díl Stranger Things? Proč si fanoušci myslí, že finále není skutečné
-
Heated Rivalry: Když se z knižní romance stane seriálový hit
-
10 nejprodávanějších knih roku 2025 v síti knihkupectví Knihy Dobrovský
-
Proč je Neklidný hrob zatím nejlepší knihou Kateřiny Šardické? | RECENZE
-
Zamilovaný vinopalník - švédská bomba, která vás nabije dobrou náladou | RECENZE
-
Drby z Olympu - skvělý nadčasový komiks, který si nejde nezamilovat! | RECENZE
-
Vánoce na Skotské vysočině: Příběh, který vás dokonale naladí na sváteční atmosféru | RECENZE
-
AOMU: česká aromaterapie, která zpříjemní čtení i každý den
-
Máme pro vás novinku: Pojištění proti poškození a ztrátě pro nákupy bez starostí
-
Dohoda růží – vílí intriky, elegance a srdce rozsekané na tisíc kousků | RECENZE
-
Svědectví o životě v KLDR 2 - Hovory z rudého pekla | RECENZE