4.6 z 5 hvězdiček
pevná vazbaE-kniha
- Ihned ke stažení
-
Kniha je ve formátech mobi ePUB
98 Kč s DPH
Jsme transparentní
V létě roku 2016 se na hranici chalífátu Islámský stát objevila mladá žena, která utíkala pouští se dvěma malými dětmi. Jmenuje se Laura, tvrdila, a pochází ze „Sweet Lake City“ - holandského města Zoetermeer. V slzách vypráví, že utekla a chce domů. Zpátky do Zoetermeer – tam, kde na ni čeká otec, který spustil celou záchrannou… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Mami, slituj se
-
Šejkovy hříchy: únos, zastrašování a intriky v dubajské královské rodině
-
Doživotí - Dohlížela jsem na nejhorší zločince
-
Slzy africké lásky
-
Bestseller Narozeninová elektronická dárková poukázka 500 Kč
5.0 z 5 hvězdiček
Voucher -
Naše těla, jejich bojiště
-
Přežila jsem africké peklo
-
Vzdělaná
-
Prošla jsem peklem - pravdivý příběh o týrání, lásce a zradě
-
Les v domě
-
Teheránská operace
-
Ztracená v galábii
-
Slib jedné noci
-
Moje roky v Izraeli
-
KČT 93 Vizovické vrchy 1:50T Turistická mapa
-
Bestseller Narozeninová elektronická dárková poukázka 1000 Kč
5.0 z 5 hvězdiček
Voucher -
Navy SEALs
-
Nic mě nezlomí
-
Bestseller Novinka Přítel
-
Irena Sendlerová. Anděl z Varšavy
-
Útesy smrti
-
Muslimové v Česku
-
Mengele: Odhalení Anděla smrti
-
10 ZA 500,- Odvoz pro Sáru
V létě roku 2016 se na hranici chalífátu Islámský stát objevila mladá žena, která utíkala pouští se dvěma malými dětmi. Jmenuje se Laura, tvrdila, a pochází ze „Sweet Lake City“ - holandského města Zoetermeer. V slzách vypráví, že utekla a chce domů. Zpátky do Zoetermeer – tam, kde na ni čeká otec, který spustil celou záchrannou akci společně s tajemným soukromým komandem.
Na amsterdamském letišti Schiphol je Laura zatčena. Mohl ji přece poslat sám Islámský stát s úkolem spáchat útok. A kde je Ibrahim, pohledný džihádista, kvůli němuž se všeho vzdala? Z Laury ze Zoetermeer se stává Laura H., nejznámější nizozemský případ dívky, která utekla do Sýrie.
Thomas Rueb se vydal po Lauřiných stopách až do Iráku. Zrekonstruoval její konverzi k islámu, život v chalífátu, ze kterého mrazí, a její návrat obestřený otazníky. Toto je příběh dívky, která své štěstí hledala v noční můře. Otce, jenž pro své dítě udělá cokoliv. A státu, který se potýká s otázkou: Kde je ta hranice, kdy se z vás stává terorista?
„Přede mnou se nehostinnou iráckou měsíční krajinou vine nezpevněná cesta. Teď, když jsem po její stopě došel tak daleko, nevím, jestli jsem na to připravený. Lauro, pomyslím si, co tě to popadlo?“
Thomas Rueb
Nizozemská kniha roku 2019:
Cena Hebban pro debutanty – vítěz
Cena Brusseprijs – vítěz
Cena Bookspot Literatuurprijs – užší výběr
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.6 z 5 5 hodnocení čtenářů
3× 5 hvězdiček 2× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení produktu
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
-
Denisa Šimíčková registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Tohle pro mne byla jedna obrovská emocionální smršť. Během čtení se ve mně bily snad všechny možné projevy – údiv, znechucení, naštvání, kroucení hlavou nad neuvážeností a po celou dobu mi na jazyku ležela otázka: Proboha proč?
Přečíst více -
B registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Příběh je to velmi silný, ale knížka se mi špatně četla. Vadilo mi přeskakování, z vyprávění hlavní hrdinky bylo najednou v další kapitole vyprávění novináře např. s otcem. Tohle mi nesedlo, ale jinak příběh opravdu velmi silný
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
6 knižních novinek pro čtenáře thrillerů a detektivek
-
Co číst v červnu: 6 příběhů, kvůli kterým budete ponocovat
-
Edice Kapesní komiksové klenoty dokazuje, že komiksy nemusí být jen drahý koníček pro vyvolené
-
Ďábel nosí Pradu 2: návrat plný módy, nostalgie a nevyužitého potenciálu | FILMOVÁ RECENZE
-
Na zlaté hraně – příběh o tlaku, ambicích a ceně vítězství | RECENZE
-
Pejsek a kočička jsou zpět: jak Pavel Fara navazuje na Josefa Čapka
-
Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti ani po letech neztrácí svou podivnost | RECENZE
-
Nevyměkni – novinka Stephena Kinga nasáklá šílenstvím a pomstou | RECENZE
-
Co číst v květnu: 5 novinek plných napětí a silných příběhů
-
Sirotčinec slečny Peregrinové: fenomén, který z podivnosti udělal přednost
-
Proti předpisům: F1 romance s nečekanou hloubkou | RECENZE
-
Yarros oznámila dvě nové knihy. Fanoušci Čtvrtého křídla spekulují