Konec řetězce Fredrik T. Olsson E-kniha

Konec řetězce E-kniha

Fredrik T. Olsson

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

 • Ihned ke stažení

199 Kč s DPH

mucha se slevou 25 % U nás nakoupíte nejen dobré čtení, ale i vína a sekty Mucha, jejichž cenu jsme aktuálně snížili o 25 % Více informací

Popis

Strhující pátrání po velkých životních záhadách sleduje několik zdánlivě samostatných dějových linií, které se posléze protnou v neuvěřitelném a děsivém příběhu.

V Amsterdamu beze stopy zmizí mladá lingvistka, v zapadlé berlínské uličce dojde k vraždě neznámého muže, ze stockholmské nemocnice je po neúspěšném pokusu o sebevraždu unesen padesátiletý William Sandberg. Zprvu se zdá, že spolu podivné události nijak nesouvisí, postupně však vyplouvají na povrch hrůzné důsledky dávného, přísně střeženého tajemství. Bývalý vojenský špion William Sandberg se probere z bezvědomí na starobylém zámku, kam jej převezla tajná organizace, aby rozluštil obsáhlý šifrovaný text záhadného odesílatele.

Williamova bývalá manželka, novinářka Christina, se s mužovým zmizením odmítá smířit a společně se svým asistentem Leem postupně odhaluje stále strašnější pravdu. Williamův úkol má pouze zastřít sktečné plány jeho únosců, a zatímco si špion se svou spoluvězenkyní, sumeroložkou Janine, láme hlavu nad  zprávou, čas nemilosrdně běží...

 

Konec řetězce je skvěle napsaný napínavý román, který kromě kriminální záplatky a širokého geografické záběru přináší i zajímavé otázky týkající se původu lidstva a skrytých hrozeb, jenž se mu v budoucnu mohou stát osudné.

Sdílet 0

Nakladatel
Kniha Zlín
datum vydání
2016
Jazyk
čeština
Počet stran
570

Bestseller v knihy Dobrovský

152582. v e-shopu | 238886. minulý týden

802. v E-knihy - Detektivky, Thrillery a Horory | 1482. minulý týden

Hodnocení čtenářů

3.3 z 5 6 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

 • 3 z 5 hvězdiček

  U této knihy jsem bohužel doplatila na to, že jsem četla nejdříve neuvěřitelně pochvalné recenze na internetu a stejně tak pochvalný popis na obálce. Že je to něco jako Šifra mistra Leonarda, ale mnohokrát propracovanější, atd. Kvůli tomu jsem měla velmi vysoké očekávání a na četbu jsem se velmi těšila. Očekávala jsem příběh plný zvratů, myšlenkově propracované teorie podložené vědeckými a faktickými údaji. Při čtení jsem však byla postupně víc a víc zklamaná a nemohla jsem se do knihy začíst. Autor stále mluví "tajemným" jazykem (něco jako: "řekla mu o tom a pak odešla na to tajné místo", a to doslova). Vyprávění mělo působit až tak tajemně a napínavě, že mě to prostě už nebavilo. Přirovnala jsem to k situaci, že člověk tak dlouho napíná kšandy, až je prověsí. Můj hlavní pocit, který u četby převažoval byl "prostě už se vymáčkni". Pořád se řeší "něco", kvůli čemu se stane "něco hrozného". Čtenář pořád čeká, co to teda bude, je. Ale nakonec nepřijde žádný závratný objev. Všechno už se dalo odhadovat od začátku. V tom tématu je obrovský potenciál, ale ten potenciál podle mě nebyl vůbec promyšlený ani využitý. Na to, jakou si příběh vytváří půdu pro odhalení neuvěřitelného tajemství, tak pak se nic neděje. Z toho důvodu jsem byla naštvaná a přišlo mi, že je v knize tolik zbytečných věcí. Na konci je určité poselství, které tím vším chtěl autor říci, a ono to je vlastně dobré poselství, ale proč to všechno před tím? Jediné, co mě napadá je, že to autor dělal schválně, aby ve čtenáři vyvolal stejný pocit, jako má hlavní postava. Pocit, že zná pořád nějaké detaily, ale nezná smysl. Proto jsem se nakonec s knihou smířila a našla jsem si tam svoje. Ale rozhodně nesouhlasím s image strhujícího, nečekaného a napínavého příběhu, která je knize vytvořena popisy. Protože toto očekávání přinese nejspíš zklamání. Radši bych čtenáře naladila na jemnější, filosofičtější vnímání určitých myšlenek nebo pocitů, které kniha vyvolává. Podle mě se v tom prostě musí hledat něco jiného, než to, k čemu je čtenář původně motivován.

  Kniha, Kniha Zlín, 2018, 9788074734625

 • 2 z 5 hvězdiček Michaela

  Určitě jsem cekala víc podle recenzí. Kniha mě nezklamala ale ani nenadchla. Nedokázala jsem se vůbec zacist do děje a delalo mi problém dočíst do konce. Znovu bych nečetla.

  Kniha, Kniha Zlín, 2018, 9788074732249

 • 2 z 5 hvězdiček andrea čechovičová

  Vůbec mi nešlo začíst se do děje. Nelíbily se mi ani postavy. Recenze slibovaly neuvěřitelný čtenářský zážitek, ale pro mě to bylo spíše utrpení.

  Kniha, Kniha Zlín, 2018, 9788074734625

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora