4.5 z 5 hvězdiček
pevná vazbaPopis:
Stav Velmi dobrý
Vada Lehce odřený, natržený přebal, mírně naražený, natržený hřbet, zašpiněná ořízka.
Kniha ( pevná vazba )
- Skladem 1 ks
- Doručení ZDARMA od 1299 Kč, ve čtvrtek 25. 6. předáme dopravci
- Osobní odběr ZDARMA ( Vyberte prodejnu )
449 Kč s DPH
Běžně 649 Kč
Nápověda
Jsme transparentní
Pilíře země, Na věky věků, Ohnivý sloup a Večer a jitro, čtyři monumentální historické bestsellery Kena Folletta dokázaly oslovit miliony čtenářů na celém světě. Zatímco poslední uvedené dílo tuto kingesbridgeskou ságu dějové předchází, autorův nejnovější román Zbroj světla v časové linii opět pokračuje a přivádí nás do období napoleonských… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Gump: Jsme dvojka
-
Bestseller Novinka Už letím
-
Bestseller Novinka Ilias
-
Bestseller Elektronická dárková poukázka 500 Kč
5.0 z 5 hvězdiček
Voucher -
Bestseller Novinka Nocticadia
-
Ženy, koně, intriky
-
Bestseller Elektronická dárková poukázka 1000 Kč
5.0 z 5 hvězdiček
Voucher -
Bestseller Novinka Odysseia
-
Bestseller Zlatá krev
-
Bestseller Novinka Kdo chytá v lese
-
Bestseller Narozeninová elektronická dárková poukázka 500 Kč
5.0 z 5 hvězdiček
Voucher -
Bestseller Novinka Průvodce temného pána pro randění a další válečné zločiny
-
Bestseller Připravujeme Srdceboly
-
Bestseller Elektronická dárková poukázka 300 Kč
5.0 z 5 hvězdiček
Voucher -
Bestseller Marek Dvořák: Mezi nebem a pacientem
-
Bestseller Elektronická dárková poukázka 200 Kč
5.0 z 5 hvězdiček
Voucher -
Bestseller Připravujeme Satanova aféra
-
Sleva 138 Kč Biografie od Martina Moravce
Výhodný balíček -
Bestseller Narozeninová elektronická dárková poukázka 1000 Kč
5.0 z 5 hvězdiček
Voucher -
Bestseller Přítel
-
Bestseller Novinka Atomové šelmy: Hřbitov
-
Bestseller Elektronická dárková poukázka 1500 Kč
5.0 z 5 hvězdiček
Voucher -
10 ZA 500,- Tři koťátka tety Mily
-
Bestseller Novinka Sojka & Sekáč
Pilíře země, Na věky věků, Ohnivý sloup a Večer a jitro, čtyři monumentální historické bestsellery Kena Folletta dokázaly oslovit miliony čtenářů na celém světě. Zatímco poslední uvedené dílo tuto kingesbridgeskou ságu dějové předchází, autorův nejnovější román Zbroj světla v časové linii opět pokračuje a přivádí nás do období napoleonských válek a průmyslové revoluce.
Zbroj světla předznamenává nový úsvit pro Kingsbridge v Anglii, kde se pokrok střetává s tradicí a třídní boje zasahují do všech částí společnosti, zatímco v Evropě válka pohlcuje celý kontinent a šíří se i dál.
V roce 1770 byl vynalezen spřádací stroj a s ním se v průběhu jedné generace všude změnil život lidí. Zemi zachvacuje nebývalá průmyslová změna, při které se životy dělníků v prosperujících kingsbridgeských textilkách mění v mizérii. V důsledku rozmáhající se modernizace a nástupu nových strojů se pracovní místa stávají zastaralá a zbytečná, rodiny se rozpadají. V této době, kdy se blíží mezinárodní konflikt, přichází skupina kingsbridgeských obyvatel – zahrnující přadlenu Sal Clithoreovou, tkalce Davida Shovellera a Kita, Salina vynalézavého a houževnatého syna –, kteří v generačním zápase hledají osvícení a bojují za budoucnost bez útlaku.
Svět naplněný nepokoji zápasí o zvládnutí tohoto nového světového řádu: manžel jedné matky přijde o život při pracovním úrazu v důsledku hrubé nedbalosti; mladá žena bojuje o financování své školy pro chudé děti; mladý muž, který má dobré úmysly, nečekaně zdědí krachující podnik; jeden muž nemilosrdně chrání své bohatství, ať to stojí, co to stojí.
Mezitím se se stále hlasitěji ozývá válečný pokřik z Francie, kde Napoleon začíná uskutečňovat násilný plán s cílem stát se pánem světa. Zatímco se zpochybňované společenské instituce hroutí, promítají se změny i do životů našich postav, jimž nezbývá než počítat s budoucností a světem, který musí znovu vybudovat z válečných trosek.
Zbroj světla, tento úchvatný další díl kingsbridgeské ságy, nás vrhá na bojiště mezi soucitem a chamtivostí, láskou a nenávistí, pokrokem a tradicí, a my prostřednictvím každé postavy dostáváme novou perspektivu na seizmické změny, které otřásly světem v Evropě devatenáctého století.
- série
- Pilíře země 4. díl z 4
- Další ze série
-
Večer a jitro
1. Pilíře země
2. Pilíře země 2: Na věky věků
3. Ohnivý sloup
4. Zbroj světla
- kategorie
-
Knihy »
Poškozené zboží
Knihy » Historická literatura » Historické romány
- Témata
- Přidat téma
- Nakladatel
- Kalibr
- Rozměr
- 157 x 234 x 55
- datum vydání
- 30.04.2024
- ean
- DEF0000157697
- Vazba
- pevná vazba
- Hmotnost
- 880 g
- jazyk
- čeština
- Počet stran
- 616
- Vydání
- 1
- isbn
- DEF0000157697
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.7 z 5 15 hodnocení čtenářů
12× 5 hvězdiček 2× 4 hvězdičky 1× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
-
Mirka registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Ken Follett nikdy nezklame, velmi čtivé...
Přečíst více -
Jaroslava K. registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Naprosto skvělé, přečteno jedním dechem.
Přečíst více -
Iveta NAVRKALOVÁ registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Ken Follett umí napsat knihy, které vás vážně vtáhnou do minulosti – a to utrpení, intriky, nespravedlnost, podlost a zradu si náramně užijete. Až mě překvapuje, jak mě tyhle příběhy – ať už z dob stavění katedrál, nebo jako v tomto případě z období napoleonských válek – dokážou bavit. Jak moc byl tehdy život těžký. Jak strašně záleželo na tom, do jaké rodiny jste se narodili. Kolik moci měli lidé bezcitní a krutí… Ale ne všichni byli stejní – i tady najdete postavy, které se vymykají svému postavení a tomu, co se od nich očekává. Propletené pavučiny osudů, které se někde rozcházejí a jinde zase spojují, vás rozhodně nudit nebudou. Často jsem skřípala zuby nad nespravedlností a říkala si: „Tohle fakt ne!“ Ale i v tomhle světě karma pomalu funguje – a někdy si prostě na pocit zadostiučinění musíme déle počkat. Z celé téhle série zatím nebyla jediná kniha, která by mě nebavila nebo snad nudila. I když tu nejsou žádné převratné zápletky, možná právě ten obyčejný (a přesto tak krutý) život kdysi byl sám o sobě dost napínavý. A i proto vás kniha bude bavit – a ne nudit. Rozhodně doporučuju audiopodobu! Knihu namluvil naprosto boží Vasil Fridrich, který tomu dává další rozměr a povyšuje zážitek na úplně jinou úroveň.
Přečíst více -
Teta Hana registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace
Opět úžasné čtení posledni díl o Kingsbridske katedrále vřele doporučuji všechny díly.
Přečíst více -
Simona Svobodová Gebauerová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Výborně napsáno, četlo se to snad samo
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
S láskou máma: thriller, který mě vytáhl ze čtecí krize | RECENZE
-
6 knižních novinek pro čtenáře thrillerů a detektivek
-
Lights Out: Posedlá - temná romantická komedie, u které se budete chvět vzrušením i smát | RECENZE
-
Otevřeli jsme novou prodejnu Knihy Dobrovský na Palmovce
-
Atomové šelmy: Aréna – Keksík, mutanti a nebezpečná obchodní výprava | RECENZE
-
Pošta Jindekde: magický svět, kde se vzpomínky posílají poštou | RECENZE
-
Co číst po Heated Rivalry? 8 romancí, které zaplní prázdné místo po Shaneovi a Ilyovi
-
Maková pole – kniha, která se stane vaším osobním terapeutem | RECENZE
-
Sněgoňová napsala detektivku, Hanišová se pouští do politiky – 6 novinek od českých autorek
-
Můry: něžné poletování kolem těžkých témat | RECENZE
-
Struny naděje rozehrávají příběh o traumatu, lásce a druhých šancích | RECENZE