6 červencových novinek, které si přibalit na dovolenou
Slunce svítí, prázdniny jsou v plném proudu a spousta z nás si dopřává...
Kniha ( pevná vazba )
312 Kč s DPH
Běžně 349 Kč
Nápověda
Jsme transparentní
Zdálo by se, že dějiny většinou píší muži: mocní králové, neohrožení dobyvatelé, vítězní vojevůdci a velcí státníci. Ale po celou dobu naší existence se na chodu světa výrazně podílel i bezpočet dívek a žen a je načase, abychom si připomněli, že historii psali a píší nejen muži, ale také ženy! Tahle knížka vzdává hold padesáti skvělým ženám… Přejít na celý popis
Zdálo by se, že dějiny většinou píší muži: mocní králové, neohrožení dobyvatelé, vítězní vojevůdci a velcí státníci. Ale po celou dobu naší existence se na chodu světa výrazně podílel i bezpočet dívek a žen a je načase, abychom si připomněli, že historii psali a píší nejen muži, ale také ženy! Tahle knížka vzdává hold padesáti skvělým ženám a dívkám z celého světa, napříč letopočty. Dokázaly totiž výjimečné věci, vzepřely se zavedeným pořádkům a společenskému očekávání a ukázaly, jak je možné měnit svět k lepšímu. Zatímco činy některých z nich byly po zásluze oceněny, jiné se uznání za svého života nedočkaly. Některé stanuly v čele národa nebo hnutí a vedly lidi směrem, který považovaly za správný, i když za své přesvědčení byly často vězněny a někdy zaplatily i životem. Jiné byly nadané umělkyně, které se zapsaly do dějin svými tvůrčími činy a silou osobnosti. Další z obdivuhodných žen zasvětily život pomoci potřebným. Vědkyně, o nichž tu budete číst, zase přispěly - i přes všeobecně rozšířené přesvědčení, že svět vědy je vyhrazený pouze mužům - k objasnění mnoha velkých záhad tohoto světa. A konečně se dočtete i o hrdinkách, které se nevzdaly svého přesvědčení a zásad ani tváří v tvář opravdu velkému zlu a nebezpečí. A to všechno proto, aby se na tomto světě v budoucnu žilo lépe. Máš také nějaký svůj sen? Změnit naděje a sny v realitu, otřást světem, občas obnáší i "zatřást" sama sebou. Tak se neboj a jdi si za svým!
5.0 z 5 2 hodnocení čtenářů
2× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
P registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Super!
Eva registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Moc doporučuji tuto knihu. Koupila jsem pro dceru a je z ní nejen ona unešená. Čte ji po kouskách a učí se obdivu k jiným ženám, co něco dokázaly. Moc pěkná a přínosná.
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Slunce svítí, prázdniny jsou v plném proudu a spousta z nás si dopřává...
Pokud vám seriál Heated Rivalry (Spalující rivalita) nedal spát a zhlédli...
Pokud nevíte, zda sáhnout po „nové Lukáškové“, váš osobní...
Tahle kniha se ke mně původně dostala jen proto, abych ji předala někomu z...
Nestihli jste naše žhavé literární odpoledne na Masarykově nádraží, nebo...
Po dočtení poslední knihy, která byla na můj vkus až příliš...
Už jste také někdy spadli do pasti algoritmu sociálních sítí? Znáte to....
Ne vždycky má člověk chuť vyrážet na nákup do obchodního centra. Někdy...
Pokud jste unavení ze všech těch varování, že světu hrozí atomová válka...