4.2 z 5 hvězdiček
E-knihaE-kniha
- E-kniha je momentálně nedostupná
Bernard Cornwell nás opět přivádí do svého oblíbeného historického období – alžbětinské éry – a přináší intimní náhled do života tehdejšího divadla. Hrdina, mladý herec Richard Shakespeare, se snaží prosadit ve společnosti, v níž dominuje jeho starší, avšak odcizený bratr William. Divadlo prosperuje, spolu s tím se však… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Válka růží: Bouře
-
Bestseller Elektronická dárková poukázka 1000 Kč
5.0 z 5 hvězdiček
Voucher -
Já, rytíř
-
Vikingové - Pomsta synů
-
Vikingové - Pomsta synů
-
Vikingové - Smrt synů
-
Vepsáno krví vlastního srdce
-
Rytíři z Vřesova
-
10 ZA 500,- Vikingové - Smrt synů
-
Cena za krále
-
Večer a jitro
-
Vikingové: Nájezdy synů
-
Bestseller Plný dům
-
Vikingové: Nájezdy synů
-
Ledový dech
-
Hříšná světice
-
AKCE Marie Terezie
-
DOBRÁ CENA Nejlepší nepřátelé
Zbývá 57 ksKončí za 49 d -
Královna Alžběta
-
Bestseller Šikmý kostel 2
-
Bestseller Šikmý kostel
-
10 ZA 500,- Vlk z Wessexu
-
10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou
-
Sleva 1198 Kč Sběratelská lahůdka od Darcy Coates
Výhodný balíček
Bernard Cornwell nás opět přivádí do svého oblíbeného historického období – alžbětinské éry – a přináší intimní náhled do života tehdejšího divadla.
Hrdina, mladý herec Richard Shakespeare, se snaží prosadit ve společnosti, v níž dominuje jeho starší, avšak odcizený bratr William. Divadlo prosperuje, spolu s tím se však prohlubuje jejich vzájemná rivalita a sílí konflikty plné úskočných intrik, až nakonec jde o všechno.
Charakteristika postav a líčení prostředí v tehdejším Londýně jsou natolik působivé, že vzbuzují dojem, jako by čtenář procházel ulicemi a navštěvoval divadla, zkrátka stal se sám divákem a byl bezprostředně u toho.
Uprostřed alžbětinské Anglie sní Richard Shakespeare o oslnivé herecké kariéře. Prozatím se díky využívání hezké tváře, obratného kradení a pozoruhodné výmluvnosti protlouká, jak se dá. Vztah ke staršímu bratrovi, jehož hvězda právě stoupá, není vůbec přátelský a poslední zbytky vděčnosti za to, že se Richarda ujal po útěku z rodného Stratfordu, se pomalu, ale jistě vytrácejí.
Když se ztratí nenahraditelné rukopisy her, po nichž pase konkurenční divadlo, hrdina knihy je nucen sehrát svou životní roli a ukrást texty zpátky. Při tom se dostává do ožehavých situací v nebezpečných, ale i nejvznešenějších částech a vrstvách Londýna, seznámí se s milou dívkou, podílí se na představení Snu noci svatojánské, uspořádaného u příležitosti svatby lorda komořího a před očima samotné královny Alžběty I.
Autor uplatňuje veškeré své vypravěčské umění a udržuje od začátku až do konce čtenáře v napětí. Kniha zřejmě patří k jeho nejpůsobivějším dílům.
Bernard Cornwell se narodil 23. února 1944 v Londýně, vyrůstal v Essexu a nyní žije většinou ve Spojených státech amerických. Vystudoval Londýnskou univerzitu a poté sedm let pracoval v televizi BBC. Čtenáře upoutal svými thrillery ze současnosti a proslavil se historickými romány, většinou již přeloženými do češtiny. Zachycuje v nich významné okamžiky anglických a amerických dějin od záhadami obestřené stavby kamenného kruhu ve Stonehenge (Svatyně) přes legendární příběhy osobitě pojatého artušovského cyklu (Kronika válečníkova) a počátky stoleté války (Hledání svatého grálu), cyklus z napoleonských válek, jež rámují osudy Richarda Sharpa, tetralogii z americké občanské války (Kronika Nathaniela Starbucka) až po ságu z raně středověké Anglie, v níž líčí dobu po vítězství krále Alfreda, později zvaného Veliký, a do které patří v nakladatelství BB/art vydané knihy Poslední království, Bledý jezdec, Páni severu, Píseň meče, Hořící země, Smrt králů, Pohanský pán, Prázdný trůn, Válečníci bouře a Plamenonosič.
Cornwellovy knižní série se také dočkaly televizního zpracování – ITV natočila řadu filmů o Sharpovi se Seanem Beanem v hlavní roli a BBC seriál Poslední království. Autor také napsal první titul literatury faktu Waterloo: Historie čtyř dnů, tří armád a tří bitev, který vyšel v nakladatelství BB/art.
Více o autorovi a jeho knihách na www.bernardcornwell.net
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů
0× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení produktu
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
10 nejprodávanějších e-knih roku 2025 u Knihy Dobrovský
-
Čeká nás 9. díl Stranger Things? Proč si fanoušci myslí, že finále není skutečné
-
Heated Rivalry: Když se z knižní romance stane seriálový hit
-
10 nejprodávanějších knih roku 2025 v síti knihkupectví Knihy Dobrovský
-
Proč je Neklidný hrob zatím nejlepší knihou Kateřiny Šardické? | RECENZE
-
Zamilovaný vinopalník - švédská bomba, která vás nabije dobrou náladou | RECENZE
-
Drby z Olympu - skvělý nadčasový komiks, který si nejde nezamilovat! | RECENZE
-
Vánoce na Skotské vysočině: Příběh, který vás dokonale naladí na sváteční atmosféru | RECENZE
-
AOMU: česká aromaterapie, která zpříjemní čtení i každý den
-
Máme pro vás novinku: Pojištění proti poškození a ztrátě pro nákupy bez starostí
-
Dohoda růží – vílí intriky, elegance a srdce rozsekané na tisíc kousků | RECENZE
-
Svědectví o životě v KLDR 2 - Hovory z rudého pekla | RECENZE