4.8 z 5 hvězdiček
pevná vazbaKniha ( pevná vazba )
- Skladem 3 ks
- Doručení ZDARMA od 1299 Kč, do 25. 5. předáme dopravci
- Osobní odběr ZDARMA ( Vyberte prodejnu )
1 334 Kč s DPH
Běžně 1 490 Kč
Nápověda
Jsme transparentní
Tento podrobný průvodce, který připomíná sté výročí zahájení výzkumů Howarda Cartera v Údolí králů, vychází ve spolupráci s řadou mezinárodních výstav a propojuje současné povědomí o staroegyptském posmrtném životě s Vanniniho fotografiemi v extrémně vysokém rozlišení, aby osvětlil cestu, kterou měl Tutanchamon podniknout po své smrti. … Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
100 pokladů naší planety: Divy světa
-
První republika v barvě
-
Italské kulturní dědictví UNESCO
-
Stromy do nebe
-
5 ZA 500,- 100 pokladů naší planety: Města
-
Krkonoše za císaře pána
-
Sleva 678 Kč 100 pokladů naší planety
Výhodný balíček -
100 pokladů naší planety: Národní parky
-
Má cesta za štěstím - Karel Gott
-
Tutanchamon a záhady starověkého Egypta
-
Česká republika - To nejlepší z Čech, Moravy a Slezska
-
100 pokladů naší planety: Itálie
-
Království faraonů
-
Hranice a okolí z nebe
-
Nesmrtelný Cheops
-
Co dělají pocity?
-
101+101 leteckých pohledů na Česko a Slovensko
-
200 let egyptologie - Archeologické vykopávky, slavné objevy a egyptologové
-
5 ZA 500,- Kostely, kaple a katedrály
-
Královéhradecko z nebe
-
Ramses - Syn světla
-
Toulky opevněnou krajinou Československa
-
Čarovné Slovensko 2. vydanie
-
Hrady a zámky Evropy
Tento podrobný průvodce, který připomíná sté výročí zahájení výzkumů Howarda Cartera v Údolí králů, vychází ve spolupráci s řadou mezinárodních výstav a propojuje současné povědomí o staroegyptském posmrtném životě s Vanniniho fotografiemi v extrémně vysokém rozlišení, aby osvětlil cestu, kterou měl Tutanchamon podniknout po své smrti. :Předměty pohřbené s Tutanchamonem ve 14. st. př. Kr. a nalezené Carterem v roce 1922 nabízejí jedinečné okénko do světa dávno zaniklých představ. Před zraky současného pozorovatele vytvářejí spletitý obraz nebezpečné cesty do ráje, jak ji vnímali starověcí Egypťané, cesty do utopického Egypta, jehož bylo možné dosáhnout jen po posmrtném soudu. :
Když uznávaný fotograf Sandro Vannini začal koncem 90. let 20. st. pracovat v Egyptě, začala se rozvíjet technologická revoluce. Nově vznikající digitální fotografie mu umožnila dokumentovat nástěnné malby, hrobky a předměty v nevídaném detailu. Vannini s využitím časově náročné a namáhavé techniky opakovaných záběrů vytváří úplné fotografické reprodukce, jež zachycují barvy v jejich původních tónech a jasné intenzitě. Prostřednictvím těchto mimořádných snímků můžeme objevovat charakteristické rysy předmětů, ale také propracované a chytře skryté detaily. Tato nedocenitelná díla přetrvávají ve Vanniniho fotografiích v celé své nadčasové nádheře. :
Vanniniho portfolio pokrývá všechny stránky staroegyptské kultury – počínaje obětinami a rituály a konče Usirem a věčným životem – všem těmto snímkům však dominuje jedinečné dědictví krále Tutanchamona. Tento svazek obsahuje texty sepsané devíti význačnými egyptology, které toto hojně diskutované tajemství odhalují. Zasvěcené vyprávění, oslnivé fotografie a současný pohled, osvětlující epochu trvající nepředstavitelných 4000 let, činí z této knihy příhodné vzdání holdu odyseji dětského krále. :
Obsah:
Wolfgang Wettengel - ÚvodSalima Ikram - Smrt a mumifikaceVassil Dobrev - Rituály a obětinyPeter Der Manuelian - Pohřební obřadDavid P. Silverman - Usir a soudMiroslav Bárta - Nebe starých EgypťanůFrancesco Tiradritti - Přechod do posmrtného životaHana Vymazalová - Věčný život v rájiSandro Vannini - Epilog
- Nakladatel
- Slovart
- Rozměr
- 255 x 347 x 39
- datum vydání
- 22.08.2019
- ean
- 9788075299277
- Vazba
- pevná vazba
- Hmotnost
- 3322 g
- datum dotisku
- 20.01.2026
- Počet stran
- 392
- Vydání
- 1
- isbn
- 978-80-7529-927-7
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů
0× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Co číst v květnu: 5 novinek plných napětí a silných příběhů
-
Sirotčinec slečny Peregrinové: fenomén, který z podivnosti udělal přednost
-
Proti předpisům: F1 romance s nečekanou hloubkou | RECENZE
-
Yarros oznámila dvě nové knihy. Fanoušci Čtvrtého křídla spekulují
-
Romantické útěky poprvé s barevnou ořízkou
-
Hra bohů: Frustrující, přitažlivá… a neodložitelná | RECENZE
-
Magnesia Litera 2026 zná vítěze. Nejvíce zazářila Mariborská hypnóza
-
Divergence se vrací: Veronica Roth oznámila dvě nové knihy
-
Sto květů – co zůstane, když člověk začne zapomínat? | RECENZE
-
Kdo je Freida McFadden? Autorka Pomocnice odhalila svou identitu
-
Pokračování Spalující rivality vyjde již v květnu!
-
Alchemised: Kniha, která vás zničí, ale stejně ji neodložíte | RECENZE