S láskou máma: thriller, který mě vytáhl ze čtecí krize | RECENZE
Po dočtení poslední knihy, která byla na můj vkus až příliš...
Popis:
Stav Velmi dobrý
Vada Poškrábané, naražené, odřené desky, zažloutlá ořízka.
Kniha ( pevná vazba )
499 Kč s DPH
Běžně 999 Kč
Nápověda
Jsme transparentní
Miloš Schmiedberger je uznávaný fotograf, kterému pózoval například Karel Gott, prezident George H.W. Bush, Jan Pivec a mnoho dalších. Jeho srdcovou záležitostí však po celý život byla filmová fotografie. Autor nás v knize provází svým mládím, kdy zahořel láskou k fotografii, popisuje svou první zahraniční výpravu s fotoaparátem a nechybí ani… Přejít na celý popis
Miloš Schmiedberger je uznávaný fotograf, kterému pózoval například Karel Gott, prezident George H.W. Bush, Jan Pivec a mnoho dalších. Jeho srdcovou záležitostí však po celý život byla filmová fotografie. Autor nás v knize provází svým mládím, kdy zahořel láskou k fotografii, popisuje svou první zahraniční výpravu s fotoaparátem a nechybí ani akční fotoreportáž z pražských ulic ze srpna 1968.
Hlavní část publikace je věnována filmům z období 1968–1990, kdy autor pracoval ve Filmových studiích Barrandov. Za tu dobu fotil pro řadu významných režisérů, jako například Jiřího Menzela, Karla Kachyňu nebo Františka Filipa, a zúčastnil se natáčení desítek filmů a seriálů. Do knihy autor vybral šestnáct z nich, které zastupují různé žánry a tvoří průřez jeho tvorbou, například S čerty nejsou žerty, Oznamuje se láskám vašim nebo Zločin v šantánu.
V knize čtenáři naleznou stovky fotografií – portréty filmových osobností, oficiální fotosky i pracovní záběry z natáčení. Miloš je ale i skvělým vypravěčem. Nechybí veselé historky z natáčení a čtenáři se dozví i spoustu zajímavých odborných informací.
5.0 z 5 5 hodnocení čtenářů
5× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
Karel Janda registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Tato kniha je opravdu překrásná. Díky nádherným fotografiím ožívají vzpomínky na slavné filmy. Ideální dárek k Vánocům.
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Po dočtení poslední knihy, která byla na můj vkus až příliš...
Napětí, rodinná tajemství, brutální vraždy, zmizelé dívky i minulost,...
Už jste také někdy spadli do pasti algoritmu sociálních sítí? Znáte to....
Ne vždycky má člověk chuť vyrážet na nákup do obchodního centra. Někdy...
Pokud jste unavení ze všech těch varování, že světu hrozí atomová válka...
Po knize Pošta Jindekde jsem sáhla hlavně proto, že mám tvorbu Emily J....
Rychlost, jakou jsem proletěla seriálem Spalující rivalita (Heated Rivalry) i...
Žijeme ve světě neuvěřitelných možností, a přesto by to mohlo být...
České autorky letos rozhodně nezůstávají u jednoho žánru ani tématu....