4.4 z 5 hvězdiček
pevná vazbaKniha ( pevná vazba )
- Dostupné u dodavatele
- Doručení Do 18. 3. předáme dopravci
- Osobní odběr ZDARMA ( Vyberte prodejnu )
449 Kč s DPH
Jsme transparentní
Enter the world of the hidden folk - and discover the most whimsical, enchanting and heart-warming tale you'll read this year, featuring the intrepid Emily Wilde. . . Emily Wilde is good at many things: she is the foremost expert on the study of faeries; she is a genius scholar and a meticulous researcher who is writing the world's first… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Alchemised
-
Half a Soul
-
The Cruel Prince
-
A Court of Thorns and Roses
-
Grandmaster of Demonic Cultivation: Mo Dao Zu Shi, vol. 1
-
Grandmaster of Demonic Cultivation: Mo Dao Zu Shi, vol. 2
-
Fourth Wing
-
The Wicked King
-
A Court of Mist and Fury
-
Enchantra
-
Grandmaster of Demonic Cultivation: Mo Dao Zu Shi, vol. 3
-
One Dark Window
-
Dark Harmony
-
A Court of Silver Flames
-
How the King of Elfhame Learned to Hate Stories (The Folk of the Air series)
-
Gleam
-
The Book of Blood and Roses
-
A Court of Silver Flames
-
The Scorpion and the Night Blossom
-
The Foxglove King
-
Faebound
-
Honey Witch
-
A Court of Frost and Starlight
-
Our Violent Ends
Enter the world of the hidden folk - and discover the most whimsical, enchanting and heart-warming tale you'll read this year, featuring the intrepid Emily Wilde. . .
Emily Wilde is good at many things: she is the foremost expert on the study of faeries; she is a genius scholar and a meticulous researcher who is writing the world's first encylopaedia of faerie lore. But Emily Wilde is not good at people.
So when she arrives in the hardscrabble village of Hrafnsvik, Emily has no intention of befriending the gruff townsfolk. Nor does she care to spend time with another new arrival: her dashing and insufferably handsome academic rival Wendell Bambleby.
But as Emily gets closer to uncovering the secrets of the Hidden Ones - the most elusive of all faeries - she also finds herself on the trail of another mystery: who is Wendell Bambleby, and what does he really want? To find the answer, she'll have to unlock the greatest mystery of all - her own heart.
- Nakladatel
- Little, Brown and Company
- Rozměr
- 16 x 24 cm
- jazyk
- angličtina
- Vazba
- pevná vazba
- Hmotnost
- 552 g
- isbn
- 978-0-356-51912-8
- Počet stran
- 336
- datum vydání
- 19.01.2023
- ean
- 9780356519128
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.0 z 5 16 hodnocení čtenářů
6× 5 hvězdiček 7× 4 hvězdičky 1× 3 hvězdičky 1× 2 hvězdičky 1× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
-
knizni.taurus registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
„Já věděl, že budeš moje smrt. Kéž by sis vybrala moji nohu. Tohle je můj oblíbený plášť.” „Do háje s tvým pláštěm!” Strkala jsem ho k chalupě. “Běž dovnitř! Krvácíš!” „Uvnitř nebudu krvácet o nic míň, ty bláznivá ženská.” Pokud se dá příběh o vilách ještě napsat originálně, tak právě tahle autorka to dokáže. “Encyklopedie” je totiž něco výjimečného. Bod číslo 1: Skvělé postavy Na společenské konvence krátká, ale velmi chytrá akademička Emily si mě okamžitě získala. To pozadí univerzity, vědeckého bádání a prostředí malého města mě úplně pohltilo. A Bamleby byl třešničkou na dortu. Arogantní i milý, egoistický a zároveň ochraňující, nervy drásající, ale bez něj by to nebylo ono. Chemie mezi nimi mě neskutečně bavila - takovy Dramione vibe. „Tak to už stačí,” prohlásil. „Stíne, koukej přivést tu svou paničku se sebevražednými sklony.” Bod číslo 2: Originální svět víl Miluju tyhle víly - některé zákeřné a lstivé, jiné milé, ale přesto vychytralé a všechno u nich něco stojí. I ty nejpřívětivější víly očekávají (třeba za informace) něco na oplátku. Bavilo mě objevování jejich světa, zvyklostí, magie… Každé setkání s těmito bytostmi bylo zajímavé a nepředvídatelné. Bod číslo 3: Specifický styl vyprávění Je to takový deníkový záznam, takže Emily si musíte zamilovat, aby ste si to dokázali naplno užít. Styl je pomalejší, takže na čtení nespěchejte. Myslím si, že právě styl psaní a ta “pomalost” nebude vyhovovat všem, ale dejte aspoň Emily a Bamblebymu tu šanci vás okouzlit. Bod č. 4: Co spíše (ne)čekat Kniha není plná akce, přehnané romantiky a rozsáhlého budování světa. Není to velkolepá fantasy, ale svět je to milý, má takový ten cozy nádech a prostor se v dalších dílech dál rozvíjet. Romantická linka je nenápadná, přirozeně se rozvíjející a spíš taková ta plná drobných gest, vtipných momentů a jiskření. Je to kniha pomalá, kouzelná, temná i podmanivá. Čteno v rámci spolupráce s nakladatelstvím HOST.
Přečíst více -
Šárka Moravcová registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Dala bych 4.5. Skvěle napsáno, taková odpočinková fantasy. Ideální na zimní večery
Přečíst více -
Kniha_je_laska registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace
Emily už roky pracuje na Encyklopedii víl a aby doplnila poslední detaily, tak se vydává na sever na ostrov Ljosland. Ale nejde to tu tak jak čekala. I když rozumí vílám jako málokterý smrtelník, tak své rase nerozumí vůbec a je spíš samotářský typ. Díky tomu se jí nedaří sblížit se se zdejšími lidmi, jejichž spolupráce je pro její výzkum klíčová. K tomu sem za ní přijede její akademický rival Bambleby, který si získá vždy všechny a ani zde tomu není jinak. Ale když víly unesou dívky z vesnice, vydají se je pokusit zachránit spolu… Koncept příběhu, kdy většina víl je spíš zlovolná a vždy je to něco za něco, se mi líbil. Tohle je svět, kde příběhy hrají větší roli, než si mnozí asi myslí. Skrývá se v nich ponaučení a někdy i možnost, jak se vypořádat s některými situacemi a jelikož jich Emily hodně zná, tak ji velmi pomáhají v jednání s vílami. Emily se mi líbila. Hlavně to, že si na nic nehrála. Nepokoušela se namlouvat sobě nebo ostatním, že by některé její činy byly nezištné a klidně přiznala, že jde hlavně o její výzkum. V tomhle byla upřímná a bylo to osvěžující, přestože někdy jsem si pokládala otázku, kam až by pro výzkum dokázala zajít. Bambleby byl zajímavá postavička a jejím naprostým opakem. Okolí ho považuje za šarmantního vědce, který má za sebou spoustu známých prací a kontaktů, ale to není vše, čím on je… I když to na začátku tak nevypadalo, tak z těch dvou byl dobrý tým a bavili mě. Chvíli mi trvalo si zvyknout, že je kniha psaná formou zápisků z deníku a párkrát mi přišlo, že se tu některé věci objevily zničehonic a nebyly nijak vysvětleny / přiblíženy, aby bylo jasné, jak je to možné, což někdy způsobilo, že mě to zarazilo a čtení pro mě nebylo tak plynulé, jak mohlo být, ale celkově je to pěkný příběh, a hlavně poměrně originální. Není to fantasy, která by byla plná akce, ale rozhodně dokáže zaujmout jinými věcmi, která v sobě má a já se těším na další dobrodružství s těma dvěma
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Magnesia Litera 2026 zveřejnila nominace. Máme hned dva důvody k radosti
-
Odešel velmistr slova: Dan Simmons navždy změnil podobu moderní fantastiky
-
Kráska na věčnosti: Čekáte romantasy? Dostanete mnohem víc! | RECENZE
-
Láska v sedle – sexy kovbojové a druhá šance na lásku | RECENZE
-
Představujeme vám sérii videí o knižních novinkách. A taky Alžbětu
-
Sladká fazolová pasta – román o samotě, přátelství a sakurách | RECENZE
-
Do akce 10 za 500,- jsme přidali 100 nových knih
-
Místo na lásku: Lilly Lucas přináší povedený start nové série | RECENZE
-
Máme pro vás dárek: audioknihu „Honba za meteorem“ zdarma
-
Čarodějčin průvodce magickým pohostinstvím – příběh, který pohladí po duši | RECENZE
-
Julie Caplinová vydá svou prvotinu i nový Romantický útěk
-
6 nejčtivějších únorových novinek