5.0 z 5 hvězdiček
měkká vazbaE-kniha
- Ihned ke stažení
-
Kniha je ve formátech PDF mobi ePUB
329 Kč s DPH
Jsme transparentní
Mrazivé vyprávění z doby, kdy Šumavu pohltil krvavý sníh Příběh inspirovaný jedním z největších přírodních i lidských neštěstí Šumavy. Odlehlé osady pod Huťským štítem čekají v dubnu 1853 na příchod jara. Marně. Dočkají se jen přívalů sněhu, který všechno a všechny pohřbí. A taky hladu, neznámé epidemie, hrůzy a… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Bestseller Připravujeme Atomové šelmy: Hřbitov
-
Bestseller Novinka Nevyměkni
-
Bestseller Novinka Ordinace
-
Bestseller Borůvková roklina
-
Bestseller Narozeninová elektronická dárková poukázka 500 Kč
5.0 z 5 hvězdiček
Voucher -
Bestseller Připravujeme Kdo chytá v lese
-
Bestseller Hrbaté duše
-
Bestseller Novinka Pomněnkové matky
-
Bestseller Novinka Lordi bolesti
-
Bestseller Připravujeme Král Nezemě
-
Bestseller Zmatky
-
Bestseller Připravujeme Přítel
-
Bestseller Encantra
-
Bestseller Novinka Tvůj nůž v mém srdci
-
Bestseller Námořník
-
Bestseller Novinka Penzion v Portugalsku
-
Bestseller Novinka Mrtvé duše nezpívají
-
Bestseller Narozeninová elektronická dárková poukázka 1000 Kč
5.0 z 5 hvězdiček
Voucher -
Bestseller Jsem tu novej
-
Bestseller Novinka Příběhy z pitevny
-
Bestseller Temné břehy
-
Bestseller Hrbaté duše
-
Bestseller Alchemised
-
5 ZA 500,- Tolkienův ilustrovaný svět
Mrazivé vyprávění z doby, kdy Šumavu pohltil krvavý sníh
Příběh inspirovaný jedním z největších přírodních i lidských neštěstí Šumavy. Odlehlé osady pod Huťským štítem čekají v dubnu 1853 na příchod jara. Marně. Dočkají se jen přívalů sněhu, který všechno a všechny pohřbí. A taky hladu, neznámé epidemie, hrůzy a šílenství. Někteří si vyberou smrt, jiní se v boji o přežití zřeknou vlastního lidství. Ozvěnu té dávné tragédie si dodnes předávají potomci jednoho z rodů, zatímco hrůzné dědictví čeká na své odhalení.
Román, který ctí horor i detektivku, vypráví prastarý příběh o boji dobra proti zlu a odpuštění proti nenávisti. Příběh o strachu a nepochopení, co přechází z otců na syny. Alespoň do momentu, kdy na scénu vstoupí ta, jež v mužském světě nemá ani právo na jméno — Vona.
–––
Schopnost nasvítit českou periferii jakožto prostor neklidu, proměnlivých identit a nezpracovaných traumat, zatímco zbytek národa je dodnes posedlý biedermeierovským klidem na práci, který završí kachničkou k nedělnímu obědu, pak činí z Petry Klabouchové osobnost, která ve všelijak zpřetrhané tradici českého hororu dlouho scházela.
— Jarmila Křenková o románu Ignis fatuus, Seznam Zprávy
Stará Klostermannova povídka a jedna pamětní deska na zdi kapličky na Cimrukách připomínající dávnou tragédii mě přivedly na stopu zapomenutého příběhu ze samých vršků Šumavy. Tak jako jsem já pátrala po střípcích těch starých příběhů, nechávám čtenáře pomalu nahlédnout do utajené historie starých křivd. A něm hledat odpověď na otázku, zda lze předem danou nit osudu přetrhnout.
— Petra Klabouchová, autorka
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.8 z 5 13 hodnocení čtenářů
12× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 1× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení produktu
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
-
Roman Petrů registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
„Zatím pořád ještě děti. Dnes. Než z nich zítřek udělá anděly.“ Strach, hrůza, děs, šílenství a smrt — přesně tímhle je nasáklá nová kniha Petry Klabouchové, která se vrací k jedné z nejděsivějších událostí staré Šumavy z roku 1853 a zároveň ji propojuje s osudem jedné rodiny až do současnosti. Syrové, temné a nepříjemné čtení.
Přečíst více -
Lenka Frybertová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Přečteno jedním dechem. Není pro slabší povahy, ale s tím se u Petry Klabouchové musí počítat... Mrazivý, hororový, místy depresivní příběh. Za mě skvělá kniha
Přečíst více -
Monika registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Mrazivé vyprávění o mateřské lásce v kontrastu s nenávistí můžů vůči ženám.
Přečíst více -
Eva Francová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Šumava. Zima. Vlci. Vona. A zlo. Lidské zlo. Nic víc snad ani ke knize vědět nepotřebujete. Snad jen, že se dotýká skutečných událostí z roku 1853, kdy na Šumavě marně vyhlíželi jaro. Přišel jen další sníh a mráz. A taky a hlad a epidemie. A pak tu máme současnost a jeden rod, který si předává tu dávnou tragédii z generace na generaci. Jen co jsem si přečetla anotaci, přeběhl mi mráz po zádech, a to jsem netušila, co všechno mě v příběhu čeká. A že toho nebylo málo. Celou dobu při čtení jsem cítila tíseň a úzkost. Až to bolelo. Ale víte co? To je právě to skvělé! A neskutečné, že se mnou kniha dokáže takhle zamávat. Dokáže na mě přenést pocity, strachy a hrůzy, které jsou uvnitř. Celý příběh byl bravurně promyšlený. To, jak čtenář postupně odhaluje, kdo je kdo. Jak je kdo s kým spřízněný a pak to všechno zapadne a vy nevěříte svým očím, jak se všechno spolu propojilo. Je to vlastně skvělý horor. Číst knihu v kruté zimě, tak už nikdy nevkročím ven. Ale horor je to jen do té chvíle, dokud si neuvědomíte, že se vlastně tohle někde vážně stalo… Kniha je vážně skvělá. Příběh vás okamžitě pohltí, ani nedutáte, čtete, necháte se jím prostoupit. Nechce se vám při čtení ani věřit, že by se něco takového mohlo stát, ale autorka má zvláštní dar. Budete ji totiž věřit každičké slovo a mít pocit, že čtete nějaký skutečný deník. Vím, že je Petra Klabouchová fenomenální spisovatelka, ale tentokrát to posunula ještě o level výš. Za mě rozhodně její nejlepší kniha a stoprocentně se objeví v mých TOP 10 za tento rok.
Přečíst více -
Ali V. registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Opět kniha, kterou nešlo odložit! Duky za 3 hodiny spánku..
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Co číst v květnu: 5 novinek plných napětí a silných příběhů
-
Sirotčinec slečny Peregrinové: fenomén, který z podivnosti udělal přednost
-
Proti předpisům: F1 romance s nečekanou hloubkou | RECENZE
-
Yarros oznámila dvě nové knihy. Fanoušci Čtvrtého křídla spekulují
-
Romantické útěky poprvé s barevnou ořízkou
-
Hra bohů: Frustrující, přitažlivá… a neodložitelná | RECENZE
-
Magnesia Litera 2026 zná vítěze. Nejvíce zazářila Mariborská hypnóza
-
Divergence se vrací: Veronica Roth oznámila dvě nové knihy
-
Sto květů – co zůstane, když člověk začne zapomínat? | RECENZE
-
Kdo je Freida McFadden? Autorka Pomocnice odhalila svou identitu
-
Pokračování Spalující rivality vyjde již v květnu!
-
Alchemised: Kniha, která vás zničí, ale stejně ji neodložíte | RECENZE