Studie v šarlatové Audiokniha (CD)
Studie v šarlatové - Sir Arthur Conan Doyle Nedostupné

Audiokniha

    • Produkt je vyprodaný.
E-shopové listy

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Hacienda

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 999 Kč dárek zdarma v hodnotě 398 Kč

Hacienda

Sherlock Holmes – Oldřich Kaiserdr. Watson – Jiří Lábus Dále hrají: Tomáš Töpfer, Jiří Samek, Petr Pelzer, Jan Schmid, Jana Synková, Petr Pospíchal   Rozhlasová nahrávka z roku 1989 v režii Karla Weinlicha.   Traduje se, že Sir Arthur Conan Doyle (1859–1930) začal literárně tvořit ve volných chvílích, kdy čekal na pacienty ve své ordinaci.… Přejít na celý popis

Knihy
E-knihy
Audioknihy
Přehrát ukázku

00:00

00:00

Ihned ke stažení
299 Kč s DPH
Přehrát ukázku

00:00

00:00

Ihned ke stažení
199 Kč s DPH
Související produkty
Popis

Sherlock Holmes – Oldřich Kaiserdr. Watson – Jiří Lábus
Dále hrají: Tomáš Töpfer, Jiří Samek, Petr Pelzer, Jan Schmid, Jana Synková, Petr Pospíchal
 
Rozhlasová nahrávka z roku 1989 v režii Karla Weinlicha.
 
Traduje se, že Sir Arthur Conan Doyle (1859–1930) začal literárně tvořit ve volných chvílích, kdy čekal na pacienty ve své ordinaci. Jestli pak při vyšetření používal i deduktivní metodu, kterou proslavil ve svých detektivních příbězích, to se již neví. Ví se však, že právě tuto metodu odpozoroval za medicínských studií od svého profesora, který si s potěšením pohrával s úsudky o svých pacientech při jejich první návštěvě. Stejně jako Sherlock Holmes vynikal Doyle v ledasčem, vedle medicíny a literatury se věnoval historii, zabýval se sportem, byl reformátorem právního systému, a dokonce se několikrát osvědčil jako detektiv. První detektivní román vydal Doyle v roce 1887, jmenoval se Studie v šarlatové a poprvé v něm představil slavnou dvojici – geniálního detektiva Sherlocka Holmese a jeho věrného přítele a zároveň vypravěče Holmesových případů doktora Watsona. U čtenářů však více zabrala až druhá kniha Znamení čtyř. Po ní následovala výhodná objednávka Strand Magazinu na sérii povídek s Holmesem. Doyle nakonec těchto povídek napsal celkem šestapadesát a na jejich zápletkách se učili řemeslu další detektivní autoři, zatímco některé Holmesovy detektivní postupy prý přebírali policisté ze slavného Scotland Yardu. Příběhy byly tak úspěšné, že se na Strand Magazine stály fronty. Je paradoxem, že povídky, které mu vynesly největší úspěch, psal Doyle kvůli obživě. A protože ho odváděly od psaní vážné literatury, pokusil se – věren svému žánru – Sherlocka Holmese zabít. Rozhořčené protesty čtenářů, a dokonce samotné královny Victorie ho však přiměly – i když odolával dlouhých deset let – Holmese vrátit mezi živé.
 
Délka: 59:54 
Čte Oldřich Kaiser a Jiří Lábus.

Sdílet

Nakladatel
Radioservis
Hmotnost
66 g
ean
8590236074828
Vazba
CD
datum vydání
18.03.2015
Rozměr
126 x 128 x 9
jazyk
čeština

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.6 z 5 7 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

  • Aríka registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

    Jsem velkým fanouškem seriálu Sherlock, a proto se není čemu divit, když jsem se rozhodla přečíst si jednu z předloh seriálu. Tato kniha byla předlohou pro první díl první série s názvem "Study in pink." Knihu "Studie v šarlatové" jsem se rozhodla přečíst v originále, protože mě nepřijde anglický jazyk v této knize tolik náročný. Kniha mě opravdu bavila a nejen kvůli autorově geniálnosti vymyslet tak perfektní příběh, ale také kvůli geniálně vymyšlené postavě Sherlocka Holmese a jeho dedukci. Dr. Watson má být takový "ňouma" a to se autorovi také skvěle povedlo. Doporučuji

    Přečíst více
  • Oľga registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

    Prvý veľký prípad známeho detektíva a jeho verného priateľa. Príbeh o zoznámení, sťahovaní do spoločného bytu. Rozprávanie o veľkej láske dvoch mladých ľudí a geniálnom riešení Sherlocka Holmsa.

    Přečíst více
  • Zuzka-Knižníček registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček

    Moje první knižní setkání se Sherlockem Holmese a panem Johnem Watsonem, no a vlastně jejich první vzájemné setkání je to také :-) Kniha se čte velice dobře, děj krásně ubíhá a je velmi dobře autorem vylíčen. Klasická detektivka, u které na konci knížky dochází k detailnímu rozuzlování celého příběhu. Miluju psa Baskervillského, Studie se mi také líbila, ale tzv. na zadek jsem si z ní nesedla, ale to nebylo ani účelem. Rozhodně jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a že to byla právě "prvotina" těchto dvou šikovných literárních postav.

    Přečíst více
  • Terrii registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace

    Se synem nás kniha velice bavila, nikdy jsme nezůstali u jedné kapitoly… taky skvěle vysvětlené pojmy a velká písmena vhodná pro začínající čtenáře mohu jen doporučit a chystáme se na další díl

    Přečíst více
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 0 Kč Nápověda