The Crown

Autor Robert Lacey

Kniha ( pevná vazba )

  • Produkt je vyprodaný.
E-shopové listy

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Podezřelý

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 499 Kč dárek zdarma v hodnotě 349 Kč

Podezřelý

Elizabeth Mountbatten nečekala, že její otec zemře tak náhle a tak mladý. Navíc za sebou zanechal prázdný trůn a vládu nad Britským impériem. Veškerá zodpovědnost nyní přechází na mladou Elizabeth, která má už tak co dělat se svými dvěma dětmi. Sledujte i vy životní cestu ženy, která se musela naučit, jak se stát královnou. Zatímco se Británie… Přejít na celý popis

Markéta Lukášková: Odvaha Je odvaha říct ano, nebo je odvaha říct ne? A jak by se osud mladé Židovky Ady vyvíjel dál, kdyby se rozhodla pro jedno či pro druhé? Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Elizabeth Mountbatten nečekala, že její otec zemře tak náhle a tak mladý. Navíc za sebou zanechal prázdný trůn a vládu nad Britským impériem. Veškerá zodpovědnost nyní přechází na mladou Elizabeth, která má už tak co dělat se svými dvěma dětmi. Sledujte i vy životní cestu ženy, která se musela naučit, jak se stát královnou.

Zatímco se Británie vypořádává s dopady války, nová panovnice musí čelit vlastním problémům. Elizabethina matka zpochybňuje její manželství, strýc se vysmívá jejím schopnostem, manžel se nechce smířit se skutečností, že bude muset obětovat kariéru i rodinné jméno. Do toho vzpurná sestra prožívá milostný románek, jenž ohrožuje několik staletí staré vazby mezi církví a korunou. Tato kniha předkládá čtenáři příběh Alžběty II., která musela využít všech svých schopností a prostředků, aby zajistila stabilitu britské monarchie.

Televizní seriál The Crown z produkce Netflixu představuje strhující portrét nejdéle vládnoucí britské panovnice. Královský životopisec Robert Lacey v této knize detailně líčí každodenní život uvnitř Buckinghamského paláce a v sídle premiéra v Downing Street č. 10, díky čemuž můžeme zhodnotit osobnost Alžběty II. ze zcela nového úhlu pohledu.

Bylo mi mimořádným potěšením napsat The Crown a podrobně rozebrat tu spoustu barvitých postav a událostí, které se podílely na jejím příběhu během let 1947-1955.

Sdílet 0

Nakladatel
Edice Knihy Omega
Rozměr
200 x 250 x 33
datum vydání
3.05.2018
isbn
978-80-7390-990-1
Počet stran
384
Hmotnost
1000 g
datum dotisku
3.05.2018
ean
9788073909901
Vazba
pevná vazba
Vydání
1
jazyk
čeština
 • Tereza Jílková Tereza Jílková

  Naprostá nutnost pro fanoušky seriálu The Crown a všechny, kteří se zajímají o britskou monarchii. Vizuální zpracování knihy je dočista úchvatné, navíc doplněné o spoustu fotografií. Považuji ji za studnici pozoruhodných informací o britské královské rodině.

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.7 z 5 11 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

 • Michal registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

  Velmi dobrá, zajímavá kniha, u které se člověk nenudí.

  Přečíst více
 • Radka Jeřábková registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Moc pěkná kniha. Popisuje historické události v jednotlivých dílech a poukazuje na různé odchylky seriálu. Vše je doplněno o medailonky postav, dobové i seriálové fotografie a další historické zajímavosti královské rodiny.

  Přečíst více
 • Klaudia registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

  Skvelý sprievodca k rovnomennému seriálu. Predstavuje kráľovnu Alžbetu nielen ako panovníčku, ale aj ako manželku, sestru, dcéru... Pri čítaní som sa dozvedela aj rôzne pikošky, ktoré neboli uvedené v žiadnej inej biografií. Dúfam, že podobná kniha vyjde aj k ďalšej sérií.

  Přečíst více
 • Klára Janková registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

  Pokud se Vám líbil seriál The Crown nebo se zajímáte o královskou rodinu, kniha je pro Vás nutností. Je strašně hezky zpracovaná a opravdu jednoduše Vám vyplní chybějící informace. V knize se navíc nacházejí fotky a různé komentáře, které mi čtení akorát zpříjemnily. Moc doporučuji :)

  Přečíst více
 • Michaela registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Úžasná kniha, která doplňuje skvělý seriál. Pro fanoušky jako stvořená.

  Přečíst více
Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 0 Kč Nápověda
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora