4.6 z 5 hvězdiček
E-knihaE-kniha
- Ihned ke stažení
-
Kniha je ve formátech mobi ePUB
299 Kč s DPH
Jsme transparentní
Výjimečný, napínavý příběh o přežití v divočině, jenž odhaluje problémy a ukazuje houževnatost domorodců v kolumbijské Amazonii V červnu 2023 byly v kolumbijské Amazonii nalezeny čtyři domorodé děti, které hluboko v džungli přežily pád malého letadla. Všichni tři dospělí na palubě zemřeli při havárii a děti dokázaly přežít samotné čtyřicet… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Tři
-
První den zbytku života
-
Nezlomní: Prošli džunglí, aby našli nejlepšího přítele
-
Kluk v lese
-
Vor utkaný z hvězd
-
Půlnoční knihovna
-
Veterinářka v džungli
-
Zahrada za soumraku
-
Příběhy skutečné odvahy
-
Blondýnka
-
Toskánské dědictví
-
Šaman
-
Astra
-
Ptačí hotel
-
Bez důvodu
-
Historie světa v deseti a půl kapitolách
-
Ztracený svět
-
Historie včel
-
Prolhaný život dospělých
-
Dny v knihkupectví Morisaki
-
Lhář
-
Mladík + Událost
-
Až uvidíš moře
-
Babičky na cestě za sluncem
Výjimečný, napínavý příběh o přežití v divočině, jenž odhaluje problémy a ukazuje houževnatost domorodců v kolumbijské Amazonii
V červnu 2023 byly v kolumbijské Amazonii nalezeny čtyři domorodé děti, které hluboko v džungli přežily pád malého letadla. Všichni tři dospělí na palubě zemřeli při havárii a děti dokázaly přežít samotné čtyřicet pět dní v jedné z nejnehostinnějších oblastí světa. Kolumbijská veřejnost týdny napjatě sledovala rozsáhlé pátrání doprovázené domorodými historkami o zlých lesních duších i nekonvenční taktiky obrovského pátracího týmu. I přes několik jasných stop, že děti přežily, už většina lidí po několika týdnech neúspěšného pátrání přestávala doufat, že se děti podaří nalézt živé.
Třináctiletá Lesly Jacobombaire Mucutuyová se však nevzdala.
Kniha Čtyřicet dní v džungli vypráví o tom, jak se nejstarší sestra dokázala postarat o tři mladší sourozence a jak přežili čtyřicet pět dní v té nejdivočejší divočině, zatímco po nich usilovně pátralo několik speciálních jednotek kolumbijské armády společně se statečnými dobrovolníky z řad domorodců. Během vyprávění se čtenář ponoří do domorodé mytologie plné duchů, šamanů a psychedelických lektvarů, jež nakonec hrála v úspěšném nalezení dětí stěžejní roli a díky níž se tato záchranná mise nepodobala žádné jiné.
Zkušený novinář Mat Youkee se pokusil osvětlit, proč děti cestovaly z džungle a zmapoval pohnutý příběh celé rodiny před havárií i několik měsíců po záchraně dětí. Jeho zjištění odhalují bolestnou historii amazonských národů nejen v Kolumbii. Lesly a její sourozenci byli obětmi ještě předtím, než vkročili do letadla.
Mat Youkee žije v Kolumbii od roku 2010 a pracuje tu jako vyšetřovatel a novinář na volné noze. Zaměřuje se na mapování problematiky práv domorodců v Kolumbii, Panamě, Chile a Argentině pro časopis Guardian. Jeho články se objevily také v The Economist, The Telegraph, The FinancialTimes, Americas Quarterly, Foreign Policy a dalších místních i mezinárodních médiích.
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů
0× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení produktu
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
5 tipů na dětské knihy, které promění čtení v dobrodružství
-
5 knižních novinek na duben: od romantasy po mrazivý horor
-
Spalující rivalita: hokejová romance, která si podmanila čtenáře i diváky | RECENZE
-
Spasitel: těžká váha mezi sci-fi, která má předurčeno stát se klasikou | FILMOVÁ RECENZE
-
Němá: když technologie začne vyprávět tvůj příběh | RECENZE
-
Klára Vajnerová: „Ráda si představuji, že jsem kmotrou knih“ | DOBRÝ ROZHOVOR
-
Rytíř a můra – fantastický příběh Věštkyně, které je souzeno pít krev, topit se a snít | RECENZE
-
Zlatá grai: jedna z nejlepších českých fantasy současnosti vrcholí
-
Na tenkém ledě: hokejová romance, která pohladí po duši
-
Petra Lukešová: „Je to něco, co jsem chtěla dělat odmala. Doslova splněný sen” | DOBRÝ ROZHOVOR
-
I tentokrát jsme Obchodníkem roku s knihami. Děkujeme, že jste u toho s námi!
-
Knižní veletrh v Londýně – den třetí: Poklady místních knihkupectví