O slůněti, které chtělo usnout. Kniha dovede vaše děti do říše snů

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Jitka Libigerová

O slůněti, které chtělo usnout. Kniha dovede vaše děti do říše snů - titulní obrázek

Carl-Johan Forssén Ehrlin přichází na trh s další knihou, která ukolébá vaše děti slovy ke spánku. Hlavní protagonistou knihy je slůně Elenka, která putuje do kouzelného lesa, potkává řadu nových přátel a zjišťuje, že usínání není žádná nuda!

V knize naleznete už v úvodu „instrukce pro předčítající“. Autor zde zdůrazňuje, že děti budou možná potřebovat slyšet příběh několikrát, aby se při něm cítily dobře a mohly v klidu usnout. Pakliže jste milovníci audioknih, můžete si tento příběh pustit i v této variantě. Možná usnete společně s vaším dítětem.

Se zvířecími přáteli na cestě ke spánku

Hlavní hrdinka, roztomilé sloní mláďátko Elenka, se v příběhu svěřuje své sloní mamince, že se začíná cítit unavená. Maminka jí radí, ať vezme s sebou nějakého kamaráda (vaše dítě) a může jít do postele hned. Nejlépe však v kouzelném lese, který děti uspává.

Uprostřed lesa Elenka potkává nová milá zvířátka, se kterými se kamarádí. Jmenovitě je to krtek Dřímálek, který po střetnutí s Elenkou ihned usíná klidným spánkem. Dostanete se také k tichému potůčku, kde můžete slyšet klidné bublání malého vodopádu. Na skále u potůčku odpočívá i lesní skřítek a slečna víla Chrupinka.

S Elenkou po chvíli putujete dál, abyste došli do její milované postele. Cestou poznáváte papouška Spinkyho a králíčka Káju, od kterého Elenka dostane kouzelný uspávací prášek. Seznamujete se s myškou Popletou, která je po chvíli tak unavená, že usíná na svém polštáři. Při posledních krůčcích vás doprovází Elenčin tatínek. Zbývá už jen pár kroků do říše snů

Cenné rady pro děti i dospělé

O slůněti, které chtělo usnout

Carl-Johan Forssén Ehrlin

178 s DPH

Skladem

V závěru knihy naleznete rady autora, který zodpoví pár nejčastějších otázek. Také se zde dočtete o „faktorech úspěšnosti“ jako jsou: pravidelné čtení, vytvoření si návyku, příprava na spánek či zaměření se na relaxaci. Nechybí ani medailonek o autorovi. Snovou knížku ilustrovala Sydney Hansonová. Oživila ji, dodala patřičný šmrnc a vyzdvihla spolu s autorovým textem na vysokou úroveň.

Ehrlin je spisovatel, který ví, jak zacházet s textem, jak si pohrát se slovy, důrazem. Knihu vyzkouším na své dceři, až se zanedlouho narodí a možná i na sobě, protože mívám problémy se spánkem. To by bylo, aby pytlík s kouzelným práškem od králíčka Káji věnovaný i slůněti Elence nezabral i na mne, člověka, který stále věří na pohádky, na zázraky, na lidské dobrodiní i šťastné konce.

Odborník na lidskou duši

Carl-Johan Forssén Ehrlin je švédský psycholog a certifikovaný terapeut NLP (neurolingvistického programování). Působí rovněž jako pedagog, píše knihy o osobním růstu a knihy pro děti. Jeho první kniha – O králíčkovi, který chtěl usnout, se stala celosvětovým bestsellerem a byla přeložena do více než čtyřiceti jazyků.

Tuto knihu, která by měla být v každé dětské knihovničce, bych osobně navrhla na nějakou prestižní cenu a nechala ji přeložit dětem do více jazyků. Za mě opravdu kvalitní kniha, kterou bych se nebála věnovat dítěti k narozeninám či pod stromeček od Ježíška. Kniha udělá jistě radost a poslouží tak, jak má. Vřele doporučuji!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy