Dreamologie - kde končí sen a začíná skutečnost?

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Táňa Brňáková Táňa Brňáková

Dreamologie - kde končí sen a začíná skutečnost? - titulní obrázek

Sny. Každý si během spánku v hlavě vytváří formu reality, do které nemůže zasahovat nikdo jiný. O věcech sníme jako děti i jako dospělí. Co kdyby se ale stalo, že se váš sen stane skutečnějším než byste vůbec čekali?

Přesně to se totiž stane Alici, která už od svého dětství sní každý den o svém smyšleném kamarádovi Maxovi. Každou noc s ním ve snech prožívá mnohá dobrodružství.

Vysnila si svého prince a nejlepšího kamaráda, za kterým se vždy do snů těší a na kterého přes den vzpomíná. Když ale kvůli přestěhování nastoupí do nové školy a Maxe uvidí ve své nové třídě, nemůže uvěřit svým očím.

Sním, či bdím?

Sní?! Nebo se dočista zbláznila? Maxe si přeci vymyslela ve své hlavě, tak jak by mohl být tady? Sice s ním tráví každou chvíli ve snech, ale že by o něm "snila" i přes den se jí ještě nikdy nestalo, takže jí nezbývá než uvěřit tomu, že je to skutečnost.

Pro oba začíná opravdové dobrodružství, po kterém Alice každou noc ve svých snech tak touží. Snaží se přijít na to, jak je možné, že jeden o druhém sní a také na to, jak to že si společné sny pamatují.

Max i Alice jsou teď v docela nelehké situaci - mysleli si, že aktéra svých snů nikdy nepotkají a jejich vzájemný vztah dostane kvůli realitě pěkně zabrat. Jedna věc je totiž společně prožívat sny, ale čelit reálným starostem je o moc těžší. Přijdou společně na záhadu jejich snů? Vydrží jejich přátelství? Je mezi nimi po tolika letech i něco víc?

 

 

 • Dreamologie

  kniha

  Kdo by nechtěl potkat kluka svých snů?Alice potká kluka svých snů – doslova. S Maxem cestují po světě a prožívají spoustu krásných a dobrodružných chvil. Ale je v tom háček! O všem se Alici jen sní..…

  249 Kč

  Nedostupné

  Četl(a) jsem

Pořádná dávka dobré nálady

Lucy Keating vytvořila velmi milou a oddechovou knihu pro čtenáře literatury pro mládež, která v sobě ukrývá velký potenciál. Co si budeme namlouvat, sny máme všichni, a kdyby se ten největší mohl stát skutečností, byli bychom stejně šťastní jako Alice.

Začátek knihy vypadá velmi slibně - díky snové linii jsme svědky společných chvil Alice a Maxe, které probíhají pod jejich zavřenými víčky. Na druhé straně je tu realita, ve které se Alice snaží přijít věci na kloub. 

Některé věci autorka vyřešila až moc nereálně a stroze, což byla škoda, jelikož to ubralo na konečném dojmu z knihy. I tak u mě ale převládá to pozitivní, co jsem v knize našla. Už jen svou obálkou kniha působí velmi příjemně a po jejím dočtení budete nabití dobrou náladou, která vás bude provázet po celou dobu Alicina příběhu.

Dreamologii bych doporučovala všem snílkům a milovníkům optimistických příběhů. Zajisté jim vykouzlí úsměv na tváři.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy