Láska podle Shakespeara může vzkvétat i v 21. století

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Ivana Nedošínská

Láska podle Shakespeara může vzkvétat i v 21. století - titulní obrázek

Máte rádi Shakespeara, největšího dramatika všech dob? Pokud ano, mám pro vás doporučení na milý román pro ženy a dívky s příznačným názvem Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey od Georginy Guthrie.

Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey od spisovatelky Georginy Guthrie je přímo protkaná Shakespearovými díly, což dokazuje i fakt, že na začátku každé kapitoly najde čtenář nějaký citát s nimi spojený. 

„Zda šepot není nic? Tvář k tváři klonit? Nos k nosu přistrkávat? Lézt do koutů? Chtít, aby rychleji šel orloj? Z hodin byly minuty a z půlnoc poledne? A oči všech by slepé byly zákalem a bělmem krom jejich, aby být prostopášnými – to není nic?“ (úryvek z knihy, Zimní pohádka, W. Shakespeare)

I ve 21. století může na torontské univerzitě Victoria College vzkvétat zakázaná láska jako ze Shakespearova dramatu. Zejména pak ve chvíli, kdy se potkají dva milovníci anglické literatury, dva milovníci Shakespearových děl – Daniel Grant, který je uprostřed svého doktorského studia a na univerzitě tedy působí jako asistent, a Aubrey Priceová, studentka anglické literatury. Pokud by někdo očekával, že mezi nimi nepřeskočí žádná jiskřička, je opravdu naivní. Jenže tento druh lásky mezi učitelem a studentem by měl být zapovězený…

Uzavřená Aubrey a sexy zmatkař Daniel

Aubrey je třiadvacetiletá studentka, kterou čeká poslední semestr na univerzitě. Její otec žije v Calgary, matka v Nevadě, aby Aubrey mohla studovat, tvrdě dře. Aubrey je poměrně izolovaná, ponořená do samoty, práce a školy. Snaží se dosáhnout co nejlepšího studijního průměru a odpromovat s vyznamenáním, takže hodně času stráví přípravou do školy. Ve volném čase pracuje na částečný úvazek v děkanově kanceláři – s prací je spokojená, s děkanem Davidem Grantem má velmi dobrý vztah plný respektu a důvěry.

 • Láska podle Shakespeara - Daniel a Aubrey

  pevná vazba

  „Milovat, či nemilovat svou studentku, to je, oč tu běží...“I v 21. století může na univerzitě vzkvétat zakázaná láska jako ze Shakespearova dramatu Aubrey Priceové začíná poslední semestr jejího…

  399 Kč

  Nedostupné

  Četl(a) jsem

Jednoho dne se však znenadání objeví jeho syn Daniel, který je jako recept na katastrofu. Jako asistent povede semináře předmětu Shakespearovská studia a samozřejmě na sebe hned strhne veškerou pozornost – především mladých studentek, včetně Aubrey, které připadá jako chodící sexy exemplář zmatku. Daniel se tak ocitá v nelehké pozici a je jen na něm, jak se zvládne se situací vypořádat. Semináře vede mistrovsky, dokáže ocenit názory studentů a zároveň se obezřetně vypořádat s těmi, které jsou úplně mimo. Zpočátku se zdá poměrně náladový – většinou jedná úplně jinak, než Aubrey očekává. Umí být matoucí, sklíčený a nepříjemný, šťastný a bezstarostný, příkrý a naštvaný, ale i milý a pozorný. A hlavně to umí se slovy – vždyť také miluje Shakespeara.

Víc než obyčejná love story

Většina kapitol je napsána z pohledu Aubrey, pouze několik kapitol ke konci románu představuje Danielův pohled na věc. Chválím grafické zpracování – už jsem se zmínila o citátech Shakespeara na začátku každé kapitoly, dále je každá kapitola uvedena maličkým a milým obrázkem. Nenechte se odradit tloušťkou knihy – vzhledem k širokému řádkování, které bylo použito, a zejména kvůli celkové čtivosti budete mít toto dílko velmi rychle přečtené. Obálka na první pohled zaujme příjemným prostředím.

Nebyla jsem si jistá, čím mě tak uchvátil, ale jedna věc byla jasná; jakékoliv naděje na romantický vztah s Danielem Grantem byly marné. Měl přítelkyni. Jmenovala se Penny a říkal jí drahoušku. Stýskalo se jí po něm a jemu taky. Ne, tohle si škrtněte – byl bez ní přímo zdrcen žalem. (úryvek z knihy)

Po přečtení několika prvních kapitol jsem prožívala lehké zklamání – Aubrey se chovala jako naivní puberťačka, která se poprvé zamilovala. První kapitoly jsou zkrátka až příliš „uvzdychané“ – samozřejmě touhou po Danielovi. Pokud budete mít na začátku stejný dojem, nenechte se odradit. Postupně se naštěstí ukáže, že Aubrey je velmi inteligentní dívka, což dokazují především rozhovory Daniela a Aubrey o Shakespearovi a jeho dílech. Věřte mi, že jejich rozbory a slovní přestřelky si oblíbíte. Příběh Daniela a Aubrey je prvním dílem zamýšlené trilogie, takže pokud se vám bude líbit, můžete se těšit i na pokračování.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy