Časté rozečítání knih s rozpačitým pocitem, jestli ten čas strávený čtením stojí zato, jsem u tohoto díla vůbec nepociťoval. Vlastně se mi, asi na desáté stránce v hlavě rozsvítil obrovský banner s vysokým hodnocením. Jako bych věděl, co mě čeká, byl jsem si jistý, že to bude dobré, protože autorův styl psaní, jemnocit a smysl pro vykreslení emocí, si mě ihned zaháčkoval.
Popis:
Stav Velmi dobrý
Vada Pomačkaný přebal, šmouha na ořízce.
Kniha ( pevná vazba )
- Produkt je vyprodaný.
Historický román o odvaze, přežití a triumfu inspirovaný neuvěřitelným příběhem jedné rodiny. Koncem března 1944, když se Stalinovy jednotky tlačí na Ukrajinu, musí mladý Emil a Adeline Martelovi učinit strašlivé rozhodnutí: čekat na vpád sovětského medvěda a riskovat, že budou posláni na Sibiř? Nebo neochotně následovat vlky – vražedné… Přejít na celý popis
- Nakladatel
- Ikar
- Hmotnost
- 670 g
- isbn
- DEF0000034239
- Vazba
- pevná vazba
- datum vydání
- 4.04.2022
- ean
- DEF0000034239
- Počet stran
- 464
- jazyk
- čeština
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.7 z 5 7 hodnocení čtenářů
5× 5 hvězdiček 2× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Hodnocení našich knihkupců: 5.0 z 5
-
Knihosvet1 registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace
Úplně jiný pohled na válku Poslední zelené údolí se diametrálně liší od všech válečných a meziválečných knih, které jsem doposud četla. Hlavně tím, že ukazuje pohled na Němce a na to, že nejsou a nebyli všichni stejní. Že mezi nimi byla menšina etnických obyvatel, žijících na Ukrajině pod nadvládou Stalina v bídě a ukrutném smrtícím hladomoru. Proto se také tito původní němečtí obyvatelé snažili dostat za každou cenu na západ, za svobodou. A to i kdyby je to mělo stát život. Nesouzněli s názory a chováním Německa, odsuzovali SS a zvěrstva, která prováděli Židům. Ale přesto se rozhodli využít jejich ochranu a cestovat s jejich pomocí pryč ze spárů sovětského medvěda. Samozřejmě, nic není tak jednoduché. Proto se po dlouhém putování ocitají v Polsku, kde s nimi Němci mají své plány. Chtějí tam vytvořit novou kolonii árijské rasy. A tak jsou tito váleční uprchlíci nuceni oblékat se do oblečení, které strhali esesáci ze Židů před popravami. Denně uléhají do jejich postelí. Ale stále s nadějí, že utečou na západ, do svého vysněného zeleného údolí. Sny se začínají hlavní figurující rodině hroutit ve chvíli, kdy Sověti zajmou otce Emila a pošlou ho do vězeňského tábora, daleko, zpátky na východ Ukrajiny. A odtamtud se téměř nikdo nevrací živý. Shledá se po letech ještě Emil se svou rodinou? Přežije hrůzné zacházení v táboře? A co zbytek rodiny, podaří se jim překročit hranice do svobodného světa? A zelené údolí? Naleznou ho někdy? První třetina knihy se nečetla snadno. Přesun z Ukrajiny byl velmi vleklý a zdlouhavý. Zvrat nastal ve chvíli, kdy se nemocná Rese rozhodla vzepřít zbytku rodiny a šla se vykoupat do jezera. Od té chvíle jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Nejedná se o čistou faktografii. Nicméně, příběh je založený na reálných událostech reálné rodiny, jejíž fotky pak můžeme najít na konci příběhu spolu s mapami, kudy se kdo přesouval. Jedná se o příběh neskutečného odhodlání, vděčnosti, víry a naděje v lepší zítřek. Poslední zelené údolí je druhá kniha autora, kterou jsem četla. Dlouho jsem si říkala, že nerozumím tomu skvělému hodnocení této knihy. Že Pod krvavými nebesy mě zasáhlo víc. Ale nakonec se přidávám k obdivovatelům.
Přečíst více -
Josef Juráň registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Líbila se moc.
Přečíst více -
Vojtěch Matějek registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Výborné navázání na první knihu. Nový příběh, stejně perfektní.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Místo na lásku: Lilly Lucas přináší povedený start nové série | RECENZE
-
Máme pro vás dárek: audioknihu „Honba za meteorem“ zdarma
-
Julie Caplinová vydá svou prvotinu i nový Romantický útěk
-
6 nejčtivějších únorových novinek
-
České vydání Alchemised: ilustrace a barevná ořízka potvrzeny. Předobjednávky spuštěny
-
Za hranicí času: kniha, u které budete chtít „ještě jednu kapitolu“ | RECENZE
-
Nevíte, co číst? Prolistujte si náš nový knižní katalog na jaro 2026
-
Neotvírat!!! Kouše! Proč děti tuhle knihu milují?
-
Kniha Azraelova – drsná, temná a překvapivě návyková | RECENZE
-
Filmová adaptace Vyhnání Gerty Schnirch už za pár dní na HBO. Podívejte se na trailer
-
10 tipů na romantické knihy, z kterých si sestavíte balíček 10 za 500,-
-
Urbex, smrt a švédský chlad – vítejte v Rezavém lese