Přidejte své hodnocení knihy
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání | Přejít ke košíku
Nacházíte se zde: Domů » Knihy » Poškozené zboží
Autor Bohuslav Reynek, Miloš Doležal, Jan Franz
Popis:
Stav Velmi dobrý
Vada Naražený hřbet, lehce poškrábané a pošpiněné desky.
Kniha ( pevná vazba )
V životě básníka, grafika a překladatele Bohuslava Reynka patřilo přátelství s Janem Franzem mezi ty nejintenzivnější a nejniternější. Přestože byl Jan Franz, náročný literární kritik, překladatel a esejista, o osmnáct let mladší, vzniklo mezi nimi silné pouto, které přelomila až předčasná Franzova smrt (na válečné útrapy) v roce 1946. Oba… Přejít na celý popis
V životě básníka, grafika a překladatele Bohuslava Reynka patřilo přátelství s Janem Franzem mezi ty nejintenzivnější a nejniternější. Přestože byl Jan Franz, náročný literární kritik, překladatel a esejista, o osmnáct let mladší, vzniklo mezi nimi silné pouto, které přelomila až předčasná Franzova smrt (na válečné útrapy) v roce 1946. Oba spolu od počátku 30. let vedli korespondenční dialog, navzájem si hodnotili tvorbu a podporovali se v nelehkých chvílích. Navíc oba dva silně spojovalo jejich vysočinské venkovanství. Reynek žil v Petrkově u Havlíčkova Brodu, Franz (po studiích na pražské filozofické fakultě) často pobýval v rodném Jitkově u Havlíčkovy Borové. Kniha "Musíme všichni někam na poušť" představí příběh jejich neobyčejného přátelství, zpřístupní vzájemnou korespondenci, včetně dosud neznámých fotografií a archivních dokumentů. Edičně knihu připravil spisovatel Miloš Doležal, který se dlouhodobě věnuje odkazu obou mužů a graficky upravil Luboš Drtina. Kniha je vydávána u příležitosti 50. výročí smrti Bohuslava Reynka, tedy k 28. září 2021.
0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů
0× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
Top autoři Vše
Top série
Témata Vše
Ambiciózní muzikálová holka vstoupí do světa Dračího doupěte...
A do vztahu, který měl být jen na oko. Lehké a vtipné čtení o tom, že některé role si vás vyberou samy.
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
Top autoři Vše
Témata Vše
Zběsilý postapo svět. Tvrdá pravidla.
Druhý díl, který přitvrzuje. Sněgoňová & Kotleta servírují Arénu, kde přežijí jen ti nejtvrdší. Ostatní skončí jako krmivo.
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
TOP Interpreti
Témata Vše
Robokat je zpět
Humorná, napínavá a geniálně napsaná sci-fi, kde každý stroj má svůj názor.
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
Doplňky pro děti a dětského pokoje Vše
Světélkující experimenty
UV světlo + barviva + tvoje nápady = svítící šílenství, co baví celé odpoledne.
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
Albi - Kouzelné čtení Vše
TOP hry
Kreslete bláznivě, hádejte rychle
Čím vtipnější obrázky, tím větší zábava. Kreslete a hádejte s celou rodinou.
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
Populární témata Vše
Dobrá záložka od Knihy Dobrovský Vše
Tipy na dárky Vše
Kouzelná zima s andílkem Julínkem
Mluvicí kniha plná zvuků, příběhů a dobrodružství, která děti baví i učí.
Každý měsíc společně přečteme tisíce knih
Každý týden nové recenze, doporučení, tipy a čtenářské triky. Od zkušených redaktorů i našich knihkupců.
Nechte se inspirovatSpojuje nás nejen láska ke knihám. Knihy Dobrovský vždy budou rodinnou firmou, která pamatuje na své kořeny.
Přečtěte si náš příběhPo–Pá: 8:00–17:00
Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a platí pro něj Zásady ochrany soukromí a Smluvní podmínky. | © 2001–2026 DOBROVSKÝ s.r.o. Všechna práva vyhrazena.