4.4 z 5 hvězdiček
pevná vazbaKniha ( pevná vazba )
- Poslední kusy lze odebrat pouze na vybraných prodejnách
- Doručení Doručení domů není možné
- Osobní odběr ZDARMA ( Vyberte prodejnu )
399 Kč s DPH
Jsme transparentní
Příběh o nejrychlejších mořeplavcích Středozemního moře a pokladu netušené hodnoty. Středomoří, léta Páně 828 Viking Alrik a jeho posádka se věnují zvláštnímu, ale výnosnému obchodu – dovážejí na svém drakaru z Etny do Ravenny náklady ledu. Ještě rychlejší než ledoví piráti je jejich pověst, která tak dorazí i k… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
10 ZA 500,- Zimní lidé
-
10 ZA 500,- Vikingové - Smrt synů
-
10 ZA 500,- Venkovské sídlo 1: Zlaté časy
-
Vikingové: Nájezdy synů
-
Žena, po které se slehla zem
-
Vikingové - Pomsta synů
-
10 ZA 500,- Domina
-
Vikingové - Pomsta synů
-
Cena za krále
-
Ódinovo dítě
-
Zrádcové Říma
-
Piráti z Ledového moře
-
Šťastné hororové mládí
-
Lovec zločinců
-
Nesmrtelní vikingové
-
Vikingové: Nájezdy synů
-
Blackout
-
10 ZA 500,- Žena průkopníka - Příběh lobotomie
-
Deníček moderního fotra 3
-
Královna ohně
-
Vikingové
-
Ledový dech
-
Severská mytologie
-
Volání havrana
Příběh o nejrychlejších mořeplavcích Středozemního moře a pokladu netušené hodnoty.
Středomoří, léta Páně 828
Viking Alrik a jeho posádka se věnují zvláštnímu, ale výnosnému obchodu – dovážejí na svém drakaru z Etny do Ravenny náklady ledu. Ještě rychlejší než ledoví piráti je jejich pověst, která tak dorazí i k benátskému dóžeti. Vikingové od něho dostávají za úkol propašovat z Alexandrie ostatky svatého Marka a dopravit je do lagunových měst. Avšak sehnat světcovy relikvie je mnohem náročnější než dobývat led ze sopky.
- Nakladatel
- Knižní klub
- Rozměr
- 153 x 234 x 27
- datum vydání
- 2.07.2018
- ean
- 9788024261034
- Vazba
- pevná vazba
- Hmotnost
- 604 g
- jazyk
- čeština
- Počet stran
- 400
- Vydání
- 1
- isbn
- 978-80-242-6103-4
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.6 z 5 7 hodnocení čtenářů
6× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 1× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
-
M registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Perfektni kniha. Úplně jsem se vžila do děje a brázdila moře spolu s Alrikovou posádkou. Doporučuji!
Přečíst více -
Martin registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Výborná kniha po všech stránkách, co přináší příjemný závan dobrodružství spíše klasického střihu a v rámci současné tvorby zabývající se obdobnou tématikou, jde spíše vlastní cestou a nesnaží se servírovat další historický román prazitující na populárním a komerčně úspěšném modelu ala "Game of Thrones", "Vikings", "Spartakus" atd. Kniha zbytečně neplýtvá násilím, krvavostí anebo sexem na každé druhé stránce, ale naopak Husemann věnuje mnohem větší pozornost motivu cesty/poslání z pohledu hlavních postav a klade důraz na precizní vykreslení různorodých náboženství, kultur, prostředí, krajiny a chování postav. Zvláště pak nezapomenutelné je Husemannovo umění pracovat s textem způsobem, že různorodá místa děje vyvolávají výrazně specifické pocity při četbě. Pasáže na otevřeném moři na Vás přímo dýchnou svěží brízou, jakoby jste rozráželi vlny na samotném vikinském drakaru. Alexandrie zahalí čtenáře do příjemně teplého hávu noci, provoněného pestrobarevným kořením a parfémovaným hedvábím. Pokud to lze takto tvrdit, stárnoucí viking Alrik a zároveň ústřední postava celého dobrodružství je neskutečný sympaťák, který ovšem zároveň působí příjemně realisticky, ale to lze konstatovat o všech hlavních i vedlejších postavách. Přestože jsou dané postavy poměrně komplexní, Husemann se nebojí prezentovat čtenáři určitý morální kompas příběhu a dát najevo co považuje za hrdinské či kladné a co naopak za zlotřilé a záporné. Ledoví Piráti jsou tak ve výsledku vítaným opuštěným jakési morální šedé mlhy současné dobrodružné tvorby, ale stejně tak se plaví mimo vody ohraného hrdinského patosu. Husemannův příběh dává poznat čtenáři hrdiny a hrdinky, kterým přejeme triumf, možná se s některými i ztotožníme, ale svým jednáním zůstávají zakotveny ve svém historickém předobraze a tudíž kniha jak celek nepůsobí nepříjemně podbízivě vůči určitým politickým a společenským trendům současné doby. Od Husemanna jsem četl zatím jen tuto knihu, ale rozhodně mě přesvědčila abych se začetl i do dalších knih autora.
Přečíst více -
ZUZKA registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Vždy ráda sáhnu po historickém románu a Ledoví piráti se mi moc líbili. Příběh mě zavedl do daleké Alexandrie, či na sopku Etnu. Byl čtivý a dobrodružný. Nechyběla láska, nenávist, podvod. Je to kvalitní román, který není jen zábavný, ale i poučný.
Přečíst více -
Jakub registrovaný uživatel 2 z 5 hvězdiček
Popravdě jsem se musel hodně přemlouvat, abych knihu dočetl. Kniha o vikingovi, který chodí těžit led na Etnu a pak na saních s ledem sjede ze sopky dolů? Děj nedával smysl, hodně stran bylo o dceři dóžete, která v celkovém ději hrála minimální roli. Nepodařilo se mi začíst do děje, nebylo to moc čtivé. Osobně bych nikomu knihu bohužel nedoporučil.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Místo na lásku: Lilly Lucas přináší povedený start nové série | RECENZE
-
Máme pro vás dárek: audioknihu „Honba za meteorem“ zdarma
-
Julie Caplinová vydá svou prvotinu i nový Romantický útěk
-
6 nejčtivějších únorových novinek
-
České vydání Alchemised: ilustrace a barevná ořízka potvrzeny. Předobjednávky spuštěny
-
Za hranicí času: kniha, u které budete chtít „ještě jednu kapitolu“ | RECENZE
-
Nevíte, co číst? Prolistujte si náš nový knižní katalog na jaro 2026
-
Neotvírat!!! Kouše! Proč děti tuhle knihu milují?
-
Kniha Azraelova – drsná, temná a překvapivě návyková | RECENZE
-
Filmová adaptace Vyhnání Gerty Schnirch už za pár dní na HBO. Podívejte se na trailer
-
10 tipů na romantické knihy, z kterých si sestavíte balíček 10 za 500,-
-
Urbex, smrt a švédský chlad – vítejte v Rezavém lese