Představujeme: Dobrodruhům

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Lucie Dvořáková Lucie Dvořáková

Představujeme: Dobrodruhům - titulní obrázek

Kdo by neznal Terezu Rambu neboli Terezu Voříškovou, českou herečku? Možná o ní ale nevíte, že je to vášnivá a odvážná cestovatelka a že napsala knihu. A její dílo si právě teď představíme.

Laos, Thajsko, Severní pól, Berlín, Malta, Paříž, Čína, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Austrálie, Camino de Santiago (pouť do Santiaga de Compostela), Los Angeles, Kanada, Vietnam, Londýn, Kostarika, Barbados, Peru a Budapešť. To všechno jsou destinace, do kterých nás zavede překrásná publikace s názvem DobroDruhům. Spíše než cestopisu se dočkáme souhrnu dojmů – tragických, děsuplných i komických. Tereza Ramba nás neobvyklým způsobem provádí svými zážitky i způsobem myšlení o všech důležitých věcech na světě jako je láska a svoboda.

 

 • Tereza Ramba: DobroDruhům

  kniha

  Cestování si nikdy nenaplánujete na sto procent – vždy vás něco překvapí. Ví to i oblíbená herečka a cestovatelka Tereza Ramba (Voříšková). Za dva roky navštívila dvacet zemí a rozepsala se o jejich…

  499 Kč

  Nedostupné

  Četl(a) jsem

 

Na první pohled každého jistě okouzlí grafická stránka knihy i její bibliofilské provedení. Kniha má odkrytý hřbet, takže každý může vidět šití i lepidlo, které jej pojí a drží pohromadě, do toho hřbetu je pak vsazen název knihy. Vtlačené písmo a obrazové koláže pak už v knize zřejmě nikoho nepřekvapí, ale jistě zaujmou, můžeme si totiž během čtení prohlížet nejen fotografie ze všech končin a podnebných pásem světa, ale také palubní lístky, razítka a kresby.

Kniha je rozdělena do devětadvaceti sekcí, z nichž se dvacet věnuje různým zemím a městům světa, dvakrát se Tereza vrací jen do Berlína. Devět kapitol je pak věnováno Lásce a všem lidem a pojmům, které má herečka spojené s tímto slovem. Babičkám, manželi, rodičům, svobodě. Zejména poslední zmíněné je věnována značná část knihy, protože svoboda je něco, co je pro autorku zásadní veličinou života. Kromě cest si s ní tak během čtení projdeme osobnostním vývojem při chápání svobody v kombinaci s láskou, partnerstvím a manželstvím.

Kniha je určena všem dobrodruhům, duší i tělem, protože se v ní dočtou o zajímavých místech, kam by se mohli vydat. Hodí se ale také pro dobrodruhy zejména duší, protože se podívají na neobyčejná místa a prožijí si nevšední zážitky společně s Terezou a jejími parťáky. Zaručeně se pobavíme, občas nám zatrne hrůzou a určitě pocítíme neskutečnou touhu také cestovat a zažít nějaké dobrodružství. I kdyby to mělo být jen v lesíku za domem.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet