Vesmírné dobrodružství právě začíná!

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Knihy Dobrovský Knihy Dobrovský

Vesmírné dobrodružství právě začíná! - titulní obrázek

Geolog Petr Brož a ilustrátorka Lucie Škodová spojili své síly a dali vzniknout unikátní knize s názvem Vesmírníček. Je vám toto slovo povědomé? Aby ne! Název Vesmírníček totiž vychází z Večerníčku. A stejně jako tento krátký pořad pro děti, přináší Vesmírníček desítky krátkých příběhů, které mohou číst rodiče svým dětičkám před spaním.

 

 • Vesmírníček

  Petr Brož

  0.0 z 5 hvězdiček

  pevná vazba

  Už jste někdy zažili, že ve vás něco vyvolalo neodbytnou otázku proč? Začal vám v hlavě hryzat červík poznání a nenechal toho, dokud jste...

  399 Kč 499 Kč

  Ušetříte 100 Kč

  Předobjednat

Co Vesmírníček ukrývá?

Tato celoilustrovaná kniha nabízí kromě poutavého vyprávění o fungování vesmíru také 70 otázek a odpovědí. Bez pochyby přináší ponaučení vtipnou formou, a to nejen dětem, ale dokonce i rodičům. 

Příběhy na sebe navazují a postupně (s ohledem na mladší čtenáře) vysvětlují základní otázky týkající se vesmíru, například proč na Zemi teče voda, proč má Saturn prstence, apod. Napříč vesmírným putováním vás budou doprovázet dva roztomilí červíčci symbolizující lidskou zvídavost.

Vesmírníček

A pokud se na čtení nechystáte jen před spaním, můžete se inspirovat návody, jak si něco vyzkoušet či vyrobit doma.

Pozor, pozor! Vesmírníček bude k dostání pouze v síti knihkupectví Knihy Dobrovský!

Pro koho je kniha vhodná?

Pro všechny zvídavě děti (ideálně mezi 7 a 10 lety, ale není to podmínkou) a jejich rodiče, kteří si společně rádi čtou.

Vesmírníček

Kdo za projektem stojí?

Dr. Petr Brož je vědec zabývající se výzkumem sopečné činnosti napříč Sluneční soustavou. Jeho specializací je Mars. Když zrovna nepátrá po sopkách v meziplanetárním prostoru, věnuje se popularizaci geovědních oborů a způsobům, jak vědecké bádání přiblížit veřejnosti.

Lucie Škodová miluje výtvarné umění natolik, že vystudovala Soukromou střední výtvarnou školu v Písku a učitelství výtvarné výchovy a psychologie na ZČU v Plzni. Od roku 2008 se naplno věnuje grafickému designu a ilustraci a také dětské populárně-naučné ilustraci. Pod vlastní značkou Ajeejee také vytváří edukativní hry a materiály pro děti.

Kdy Vesmírníček vychází?

Na toto unikátní dílo spojující umění a vědu se můžete těšit v první polovině října. Předobjednat za zvýhodněnou cenu si můžete Vesmírníček již nyní.

 

» PROHLÉDNOUT «

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy