Používala vaše prababička make-up? Face Paint představí historii líčení a módní ikony

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Hana Wielgusová Hana Wielgusová

Používala vaše prababička make-up? Face Paint představí historii líčení a módní ikony - titulní obrázek

„Tato kniha je výsledkem mé vášně pro líčení,“ říká Lisa Eldridge, jedna z nejrespektovanějších a nejzkušenějších vizážistek dnešní doby. Narodila se v Anglii, ale procestovala celý svět. Jejími klientkami jsou Kate Winslet, Katy Perry, Keira Knightley, Emma Watson, Liv Tyler, Sandra Bullock, Demi Moor a další.

Svou vynikající pověst si udržuje jistě i pečlivým výběrem spolupracovníků – ať už jsou to módní domy, kosmetické značky anebo umělečtí fotografové.

Krása na pohled i počtení

Se skutečným odborníkem v poslední jmenované profesi, fotografem Davidem Edwardsem, se setkáme i my. Kniha Face Paint - Historie make-upu je jeho fotografií plná. Jsou nádherné, velmi působivé a bezpochyby mají na úrovni publikace významný podíl. Lisa Eldridge ji jako svou prvotinu představila v říjnu 2015 v USA, u nás vyšla o rok později v nakladatelství JOTA.

Face Paint

Eldridge Lisa

498 s DPH

Nedostupné

V úvodu se nejprve dozvídáme, jak autorka začínala a postupně získávala zájem o líčení. V prologu se pak seznámíme s historií nejen samotného líčení – jak vlastně vzniklo a proč, ale i s původem jednotlivých líčidel – rtěnky, stínů, pudru a make-upu. Překvapí nás, z jakých složek se v jednotlivých obdobích líčidla skládala, vždyť někdy šlo i o život! Zjistíme, že zdobení rtů, očí a tváří je pro člověka úplně přirozené, historicky zakořeněné a dokonce i velmi praktické…

Barvení tváře je součástí lidské přirozenosti stejně jako potřeba spánku a jídla…

Kniha je rozdělena do dvou oddílů, z nichž každý má své tematicky řazené pododdíly. Jsou to tři barvy – červená, černá a bílá; reklama – její dějiny; styl a nejzajímavější slogany a módní ikony – naše vzory, které určovaly způsob, jak může žena vypadat – od Marie Antoinetty, přes Brigitte Bardott, Audrey Hepburn, Marilyn Monroe, Elizabeth Taylor, Twiggy, až po  Madonnu, Amy Winehouse a další.

Dějiny zvučných jmen

Autorka se podrobně věnuje kosmetickému  průmyslu a příběhům zakladatelů velkých značek, jako je Helene Rubinstein, Elizabeth Arden, Esteé Lauder a jiných. Každá část je psána velmi sofistikovaně a je vidět, že Lisa Eldridge ví, o čem mluví.

Kromě toho se s námi ještě zamyslí nad tím, jak může ženské líčení měnit dějiny... a možná i celé lidstvo. Autorčin Doslov, Poznámky a Rejstřík v závěru knihy nám pomůžou upřesnit nebo blíže vysvětlit některé pasáže.

Kniha Face Paint je krásná. Nejen svým vzhledem – pevné desky, velký formát, úžasná grafika – ale hlavně svým obsahem. Bude vás bavit a mnoho zajímavého se dozvíte. Lisu Eldridge si i s její „sbírkou starých líčidel“ oblíbíte a já jsem si jistá, že na tuto oblast života už navždy budete hledět jinak. A jestli ještě stále pochybujete, zadejte si Lisa Eldridge na YouTube a uvidíte…

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy