Knihy Dobrovský jsou hlavním partnerem festivalu Humbook

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Lenka Purteková Lenka Purteková

Knihy Dobrovský jsou hlavním partnerem festivalu Humbook - titulní obrázek

Nakladatelství Fragment a CooBoo chystají společně první český literární festival pro mládež. V holešovickém sálu Elektra nastane 15. října pořádný Humbook. A my u toho nebudeme chybět.

Humbook je úplně první young adult literární festival v České republice. Konat se bude už v sobotu 15. října od 12 hodin v kulturním sálu Elektra v pražských Holešovicích a zúčastní se ho hned tři hvězdní spisovatelé světového formátu.

V Elektře se sejdou ti nejlepší

Christopher Paolini, autor bestsellerové fantasy série Odkaz dračích jezdců, přiveze na Humbook svou novou knihu, která vyjde v USA během příštího roku. Ruská spisovatelka Natalija Ščerba představí nejúspěšnější ruskou fantasy pro děti posledních let s názvem Časodějové a Ruta Sepetysová odhalí v knize Sůl moře nejen návštěvníkům festivalu tajemství jedné z největších námořních katastrof historie. Na své čtenáře se budou těšit také české autorky Michaela Burdová, Marie Rejfová či Lenka Dostálová.

Besedy pro zvídavé

Chcete-li rozlousknout překladatelské oříšky, zastavte se na besedě s významnými českými překladateli, mezi nimiž zasedne i autor českého překladu knihy Harry Potter a prokleté dítě Petr Eliáš. Nakouknout pod pokličku své práce nechají návštěvníky také redaktoři nakladatelství CooBoo a Fragment, kteří vás provedou světem knihy od nápadu až po čtivý výsledek. Kromě toho vás čeká také bohatý doprovodný program, v němž naleznete zajímavé workshopy, malování hennou či deskové hry. A samozřejmě náš stánek! :)

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet