Zatočte se stresem! Fidget spinner je v České republice oblíbený již půl roku!

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Knihy Dobrovský Knihy Dobrovský

Zatočte se stresem! Fidget spinner je v České republice oblíbený již půl roku! - titulní obrázek

Možná vám pravidelně dělá společnost při cestě MHD, možná po něm rádi sáhnete po náročných pracovních jednáních. Nejspíš však již upadá v zapomnění. Ano, jedná se o fidget spinner.

Byla by však škoda tento převratný vynález a antistresovou hračičku nechat ladem. To, že ho někdo vymyslel, nebylo pouze z dlouhé chvíle. Pravděpodobně jste ty historky již slyšeli.

 

 

Co je jasné, je, že první patent na tento předmět si nechala zaregistrovat Catherine Hettingerová. Dále už se však teorie rozcházejí.

První tvrdí, že ji Catherine vymyslela při cestě do Izraele. Viděla prý pákistánské děti, které vypadaly znudeně, což v nich vyvolávalo agresi. Častovaly kolemjdoucí nadávkami, praly se mezi sebou, házely po vojácích, co jim přišlo pod ruku. V tu chvíli si Cat řekla, že děti potřebují zabavit a po krátkém přemýšlení vznikla ona točivá věcička.

Druhá zní krapet realističtěji. Říká, že kvůli těžké nemoci, která naší vynálezkyni znesnadňovala pohyb, potřebovala vymyslet způsob, jak dále trávit příjemný čas se svou dcerou, aniž by se příliš namáhala. Tak vznikl kotouč otáčející se kolem své osy – předchůdce fidget spinneru.

Fidget Spinner mix barev

49 s DPH

Skladem (vybrané prodejny)

Nyní je tomu jinak. Vyrábí ho desítky, ne-li stovky výrobců, v tuctech barev, tvarů, z mnoha materiálů. Nejdražší fidget spinner na světě vyrobila údajně ruská firma, je celý zlatý, a vy si ho můžete pořídit v přepočtu za 380 tisíc korun. 

Věřili byste, že Hasbro a další slavné společnosti ho v devadesátých letech odmítly vyrábět? 

Ten my sice v knihkupectví Knihy Dobrovský nenabízíme, ale najdete u nás množství jiných, úžasných druhů. Spěchejte k nám a vyberte si ten, který vás bude bavit nejvíce.

Pokud jste fidget spinneru propadli vy či vaše děti a nyní se na něj pouze práší, připomeňte si, jakou si s ním můžete užít zábavu. V knize Fidget Spinner a další kultovní antistresové hračky naleznete nejen podrobnosti o vzniku a konstrukci spinneru, ale také o dalších antistresových hračkách. Víte například, že rekord ve složení Rubikovy kostky jsou nyní pouhé 4,73 sekundy? Že v Americe se prodaly za jediný mesíc tři miliony kusů joja? Nebo že slavné diabolo, se kterým běhaly děti venku v devadesátkách, je již z roku 1792?

Tím nejlepším v této publikaci jsou návody na triky, které můžete s fidgetem dělat. Zabavíte tak nejen sebe a své okolí, ale zlepšíte svou koncentraci, sníží se vám hladina adrenalinu v krvi a vaše tělo i duše budou spokojenější a klidnější.

Stavte se na našich prodejnách a vyberte si z množství druhů. Spinnery se nacházejí v blízkosti pokladen, tak se neváhejte zeptat našich knihkupců, rádi vám poradí, pomohou, předvedou. 

Co nás na fidget spinneru fascinuje nejvíc? Nejedná se o žádnou PC online hru, a přesto si dokázala získat miliony fanoušků po celém světě, které baví hodiny a hodiny. S tímto točítkem si užijete spoustu zábavy, aniž by utrpěla mezilidská komunikace - ba naopak :) 

Legenda také praví, že s fidget spinnerem je možné otevřít lahev piva. Už jste to zkoušeli?

A který antistresový předmět je váš oblíbený? Pochlubte se nám, co vás nejlépe zbavuje stresu. Pokud nám odpovíte na našem facebooku, máte možnost vyhrát jeden z dvaceti spinnerů!

 

 Dobrovskou točenou! 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet