Cestování jako nejlepší životní investice

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Jan Hader Jan Hader

Příruček a návodů pro různá vědecká odvětví či povolání je v téhle době mraky. Ale knihy, jak správně nějakou profesi nastartovat a uchytit se v ní, jen abychom marně hledali.

Cestování jako prostředek seberozvoje

A proto se český mladý cestovatel Lukáš Kerhart, který už navštívil dost světových destinací a má našlápnutou slušnou kariéru, rozhodl nějakého toho kariérního poradce sepsat. A pomoct tím mladým lidem, kteří si ještě úplně neví rady se svou budoucností. Ale jak si najít dobrou práci, která mě bude bavit, a nastartovat v ní úspěšnou kariéru? No přece cestováním!

Na začátek je nutno podotknout, že tahle příručka není, jak na první pohled může vypadat, další odbornou a nezáživnou publikací pro intelektuály bez špetky humoru. Naopak. Já myslím, že by mohla bavit všdchny. Každý se nad ní a nad vtipnými historkami ze života určitě aspoň pousměje.

Kniha Cestování – Nejlepší životní investice je složená hlavně z motivačních rad. A také skutečných příběhů mladých lidí, kteří v životě už něco dokázali. Můžou za to vděčit především tomu okamžiku, kdy se rozhodli, že navštíví nějaké známé místo ve světě, a tím našli sami sebe.

Nabrat zkušenosti

Autor nám v knize líčí, jaké úsilí musel sám vynaložit, aby se dostal tam, kde je. Pro inspiraci nám ukazuje, že celebrity neměly cestu za slávou vystlanou růžemi. Předkládá nám důvody, proč cestovat a k čemu všemu je to vlastně dobré. Ukazuje nám rozdíly mezi českými a světovými vysokými školami nebo vyvrací všelijaké mýty a omyly, které se šíří po celé republice.

Prostě nás přemlouvá, abychom alespoň na chvíli opustili naši rodnou zemičku a nakoukli do jiných kultur, kde se otrkáme a nabereme patřičné zkušenosti. A musím přiznat, že se mu to daří. Už se úplně těším, jak odsud vypadnu a prozkoumám nějakou část okolního světa. Protože teď už přesně vím, co pro to mám udělat.

Čtivé a poučné

Kniha Cestování – Nejlepší životní investice mě hodně překvapila. Rozhodně jsem nečekal, že mě tak chytne a že ji budu mít přelouskanou ani ne za dva dny. Styl psaní Lukáše Kerharta, i když s psaním knih vlastně teprve začíná, je velmi kvalitní a čtivý. Dokázal do knižního rádce skvěle zakomponovat humor. Autorovy vlastní historky i zážitky jeho přátel na vtipnosti také neztrácejí.

Souvislý text doplňují krátké rady a citáty slavných osobností, které jsou velmi poučné. Jsem vážně rád, že jsem si tuhle knihu přečetl, protože jsem se dozvěděl dost informací okolo cestování a univerzit. Všechny vědomosti, které jsem zde nasbíral, se budou určitě v životě hodit nejen mně.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy